xcounter
#

Південна Корея розгортає поступову модернізацію САУ K9 Thunder з метою створення безпілотної гаубиці

 САУ K9 Thunder
САУ K9 Thunder
4116

Компанія Hanwha Defense працює над безпілотним варіантом південнокорейської самохідно-артилерійської установки (САУ) K9 Thunder

Самохідна гаубиця K9 калібру 155/52 мм була розроблена у 1998 році державним Агентством оборонних розробок і Samsung Aerospace Industries. Samsung Aerospace Industries була пізніше перейменована в Samsung Techwin і придбана компанією Hanwha в 2017 році.

САУ K9 Thunder
Модель САУ K9 Thunder демонструвалася на виставці озброєнь DSEI 2019 в Лондоні

Близько 1100 одиниць гаубиці K9 знаходяться на озброєнні південнокорейської армії і морської піхоти. Вони використовуються для протидії загрозі північнокорейських артилерійських систем, розгорнутих уздовж демілітаризованої зони. Ця зона розділяє Південну і Північну Корею.

Читайте також: Ревлюційний радар на крилах для ВМС США: ворожим підводним човнам сховатися буде ніде

Представник Hanwha Defense повідомив Defense News, що САУ K9 Thunder пройдуть поетапну модернізацію, яка завершиться створенням абсолютно безпілотного варіанту. На першому етапі буде завершено оновлення всіх САУ К9 до рівня А1. Цей процес почався у 2018 році та триває зараз.

Ключові поліпшення для K9A1 включають модернізацію автоматичної системи управління вогнем; додавання інерційних систем навігації / глобального позиціонування; додатковий тепловізійний прилад для водія; нову допоміжну силову установку; задню камеру.

K9A1 самохідна гаубиця
K9A1 - модифікований варіант оригінального K9

"K9A1 відрізняється поліпшеною живучістю і маневреністю. У подальших модернізаціях ми плануємо додати досконаліші технології в артилерію", - заявив 19 листопада Джефф Джеонг (Jeff Jeong), старший менеджер з комунікацій Hanwha Defense.

Наступне оновлення, яке отримало назву K9A2, буде включати в себе безпілотну башню з повністю автоматичною системою AHS (Ammunition Handling System). Це збільшить темп стрільби і скоротить кількість екіпажу, необхідного на борту, додав Джеонг.

Очікується, що K9A2 братиме участь у програмі з переоснащення британської армії під назвою Mobile Fires Program.

Великобританія самохідні гаубиці AS90
Служба Великобританії шукає нові самохідні гаубиці для заміни старого парку AS90

А до 2040 року має завершитись модернізація K9 Thunder, яка перетворить САУ у безпілотник із можливістю самостійних маневрів та управління озброєнням. Державні дослідження з розробки безпілотного варіанту K9 повинні початися в кінці цього року, а завершитись до середини 2020-х років

K9 і його основна технологія були експортовані у кілька країн, включаючи Туреччину, Польщу, Індію, Фінляндію, Норвегію і Естонію. Цю артсистему вибрали в якості кращого постачальника у вересні для програми 8116 сухопутних військ Австралії. Укладення остаточного контракту очікується в 2021 році.

Безпілотний варіант самохідної гаубиці K9
K9 Thunder пройде довгий шлях до повністю автономної роботи

Максимальна скорострільність K9 Thunder становить шість пострілів на хвилину, також вона здатна вести вогонь "декількома снарядами одночасно". Максимальна дальність стрільби активно-реактивним снарядом становить близько 40 км. K9 оснащена німецьким дизельним двигуном MTU MT 881 Ka-500, який має потужність 1000 кінських сил у поєднанні з автоматичною коробкою передач Allison.

Читайте також: ЄС почне виробляти свої розвідувально-ударні дрони лише в 2028 році