xcounter
#

Китай незадоволений, що рік тому "збивав" лише 40% дронів, а що роблять зараз

1498
Фото ілюстративне, джерело - U.S. Army
Фото ілюстративне, джерело - U.S. Army

У КНР розбудовують багаторівневу систему захисту від дронів включно з таким сучасним озброєнням, як лазерні та мікрохвильові системи

Влітку минулого року китайські військові провели навчання, у рамках якої відбивали умовні атаки роїв безпілотних літальних апаратів - і загалом у КНР залишилися незадоволеними результатами, коли за допомогою зенітної артилерії було збито лише 40% з усіх цілей - китайці визнали, що знищувати малорозмірні високошвидкісні цілі таким способом - досить складне завдання, і зрештою китайці прийняли рішення кардинально зміни концепції протидії цій загрозі.

рій дронів
Рій дронів від американської DARPA, фото ілюстративне

Як пишуть у виданні Defense One, зараз у КНР розбудовують багаторівневу оборону як з кінетичними, так і некінетичними способами боротьби з дронами, основна мета проєкту - знищувати якомога більше ворожих дронів до того часу, як вони зможуть завдати шкоди.

Читайте також: Чому варто згадати чутки про те, як Китай хотів купити у РФ аж 36 Ту-22М3 за $1,5 млрд

І прагнення КНР вийти вперед у цьому напрямку підтверджуються сухими цифрами: так, станом на сьогодні у КНР є близько трьох тисяч (!) виробників, залучених до виробництва продукції у напрямку антидронових систем, а відповідно до наявних даних про закупівлі, минулого року зрештою було випущено 205 повідомлень про закупівлі у цьому напрямку - це на 60% більше, ніж у 2023 році, і на 142%, ніж у 2022.

І з огляду на все, у КНР дійсно розбудовують саме багаторівневу систему з урахуванням всіх необхідних ланок - від виявлення дронів і до їхнього безпосереднього ураження.

Для цього в активі у китайського оборонно-промислового комплексу є як активні, так і пасивні радари, на кшталт YLC-48 UAV Terminator з покриттям на 360 градусів або ж DWL002, що працює у пасивному режимі, а тому менш вразливий проти ворожих радіолокаційних засобів ураження.

Далі йдеться про розбудову мережі з електрооптичними засобами та системами РЕБ на кшталт Tianqiong (Sky Dome) від CETC, а також інтеграцію засобів у системи командування та управління з активним впровадженням рішень зі штучним інтелектом.

Збивати безпілотники пропонують серед усього такими нетрадиційними засобами, як мікрохвильове озброєння від місцевої NORINCO - це більш потужна Hurricane-3000 та мобільна версія Hurricane-2000, яка встановлється на бронетехніку.

І також лазерні системи на кшталт 30-кіловатної Silent Hunter від China Poly Technologies

Раніше Defense Express розповідав про те, що Армія США починає глобальну експрес-трансформацію для війни проти Китаю і створює штаби зі штучним інтелектом.

Читайте також: Супутник показав темпи виробництва в КНР пускових під ракети DF-26 на 5000 км, аналітиків Пентагону цифри вразили