xcounter
#

Франція та Греція заблокували купівлю Bayraktar TB2 для ЗСУ за гроші ЄС – ЗМІ

3681
Bayraktar TB2 ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів
Bayraktar TB2 ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів

Такий крок сторони виправдали тим, що за європейські гроші має купуватись лише європейська продукція

Франція та Греція разом з Кіпром наклали вето на закупівлю безпілотників турецького виробництва Bayraktar TB2 для ЗСУ, яка мала оплачуватись за гроші "Фонду миру" Європейського Союзу. Ця закупівля мала бути складовою великої поставки оборонної продукції турецького виробництва для "задоволення нагальних потреб України", яку мав оплатити ЄС.

Однак Франція та Греція з Кіпром вирішили заблокувати цю закупівлю, посилаючись на мотив, що за гроші Європейського Союзу має закуповуватись лише та оборонна продукція, що виготовлена в країнах ЄС. Про це пише французький портал Opex360.

Читайте також: Чи дійсно в Ірану є можливість передати одразу 400 балістичних ракет типу Fateh-110 до РФ
Bayraktar TB2 ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів

Як деталізують автори публікації, Греція при цьому визнала, що в своєму рішенні керувалась мотивом не тільки "європейської оборонної автономії", але також і тим, що просто не хоче за свої гроші підтримувати оборонно-промисловий комплекс Туреччини.

Французи тут свої мотиви пояснили дещо обтічніше – "європейські гроші слід витрачати з максимальною ефективністю, і для підтримки європейців". Але при цьому виникає проблема, що через вето від французів та греків виходить, що інші країни ЄС не зможуть оперативно поставити Україні необхідне оборонне обладнання.

При цьому, як далі деталізують автори Opex360, "Фонд миру" ЄС наповнюється субсидіарно, тобто кожна країна вносить свою частку пропорційно. І так виходить, що найбільшу частку в цей "Фонд" вносить взагалі-то Німеччина, котра як мінімум публічно не висловлює заперечень щодо купівлі турецької оборонної продукції для України..

Bayraktar TB2 ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів

Крім того, автори порталу описують і такий приклад – уже був епізод, коли країна ЄС на гроші "Фонду" купувала оборонну продукцію неєвропейського виробництва, і це була Естонія, котра оновлювала свої запаси зброї замість радянських систем, переданих Україні. Але при цьому таку закупівлю блокувати ніхто не став.

Цікаво, що при цьому автори Opex360 наводить і такий пасаж – мовляв, якщо у перші місяці вторгнення РФ українські військові активно використовували Bayraktar TB2, то тепер ці безпілотники "світяться" значно рідше, через активну протидію від російських систем ППО та РЕБ. При цьому вони посилаються взагалі на слова начальника Гештабу армії Франції П’єра Шилля, сказані під час виступу в Сенаті в листопаді 2023 року.

Bayraktar TB2 ЗСУ, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Нові перспективи української бойової авіації: 5 покоління у 2030