xcounter
#

Франція перша з країн НАТО направляє інструкторів в Україну - що це дасть

3270
Навчання ЗС Франції (всі фото: Armée de Terre)
Навчання ЗС Франції (всі фото: Armée de Terre)

Скоріш за все французькі інструкторі стануть лише "першими ластівкам", а Кремлю знадобиться малювати чергову червону лінію

Після того, як у березні почались розмови про те, що Франція може розмістити в Україні деякі підрозділи своїх збройних сил, доволі несподівано було повідомлено, що цей сценарій перейшов у стадію реалізації. Звісно мова не йде про бойові підрозділи, а про інструкторів, які будуть тренувати українських військових на полігонах в Україні.

Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, який зазначив, що відповідні документи вже підписані і перші французькі інструктори, які дозволять їх "невдовзі відвідати наші навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом".

Читайте також: У Пентагоні готують ультимативне вирішення проблеми зі Starlink у руках рашистів - білий перелік

Водночас важливим питанням залишається практична сторона питання розміщення французьких інструкторів. І слід зазначити те, що з 2022 року Франція вже підготувала близько 10 тисяч українських бійців на своїх полігонах.

При цьому навчання було розділено на три умовні напрями - навчання експлуатації та обслуговуванню французькому озброєнню, спеціалізована підготовка (розвідка, саперна справа, медична служба тощо), формування тактичних підрозділів та удосконалення навичок командирів рівні рота-батальйон.

Франція інструктори
Підготовка бійців ЗСУ у Франції

Але головною перепоною у цьому процесі є те, що такі навчання були зав'язані на пропускну спроможність французьких навчальних центрів, які діють із розрахунку на французькі 200-тисячні збройні сили. Водночас із переміщенням французьких інструкторів в Україну, ці обмеження знімаються й обсяг, а з ним і напрямі підготовки, можуть бути розширені.

Окрім того, цілком логічно, що за прикладом Франції можуть послідувати інші країни, які є членами НАТО, але, звісно, така ініціатива - воля кожної окремої країни, а не колективного рішення безпекової організації.

І звісно на фоні того, що РФ є найбільшою загрозою для цивілізованої Європи з часів Другої світової, це абсолютне справедливе та логічне рішення. Тому, у будь-якому, випадку Кремлю залишається лише малювати чергову червону лінію.

Зрештою слід зазначити, що питання розміщення інструкторів збройних сил Франції в Україні також може стати каталізатором деяких інших позитивних змін. Зокрема, на фоні цього, зараз триває дискусія щодо можливості прикриття західними країнами українського неба від російських атак. І на фоні цього цілком логічним може бути посилення збройними силами Франції протиповітряної оборони полігонів, де будуть знаходиться французькі підрозділи.

Оновлено: згодом Міністерство оборони України повідомило, що "станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання", а оформлення документів дозволить "не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення".

Читайте також: Чи дійсно Ка-52 може запускати ракети Х-69: чи мова йде про Х-39, чи Х-38