xcounter
#

Фінська Patria показала прототип FAMOUS, котрий ззовні нагадує МТ-ЛБ

5773
Демонстрація прототипа FAMOUS на Eurosatory 2024, фото – Patria Group
Демонстрація прототипа FAMOUS на Eurosatory 2024, фото – Patria Group

На що ще слід звернути увагу по цій бронемашини, і що уже відомо про цей проект

Фінська оборонна компанія Patria оприлюднила перші кадри з випробувань прототипу своєї новітньої бронемашини під назвою FAMOUS, котрий до цього демонструвався на статичний експозиції виставки Eurosatory 2024 в Парижі.

Найперше, що кидається у вічі щодо цієї фінської бронемашини FAMOUS – це її візуальна подібність до уславленого тягача типу МТ-ЛБ, хоч і базою виступив колісний БТР Patria 6х6. Тим більш, як далі випливає із публікації Army Recognition, Patria позиціонує FAMOUS як перспективну розробку для країн-експлуатантів МТ-ЛБ, M113 та похідних від австрійських гусеничних бронемашин Saurer 4K (Австрія, Греція та Кіпр).

Читайте також: РФ ударила по Харківщині рідкісними ФАБ-500Т, які створювали взагалі під МиГ-25РБ
Випробування прототипа FAMOUS від Patria, зображення з відкритих джерел

Також автори цього порталу деталізують, що на кадрах з випробувань від Patria прототип FAMOUS демонструється в дещо іншій конфігурації, аніж демонструвався на експозиції Eurosatory 2024. Відмінності помітні в камуфляжі на машині та у відсутності дистанційно керованого бойового модуля Kongsberg Protector RS6 під 30-мм автоматичну гармату від KNDS.

Сама бронемашина FAMOUS має бойову масу 15 тон і зможе брати корисне навантаження до 3 тон, екіпаж складає 2 особи, десант – до 10 осіб. Швидкість руху – до 80 км/год по шосе та 4 км/год при подоланні водних перешкод, дальність ходу – до 600 кілометрів по шосе.

Передбачається, що на початковому етапі проекту FAMOUS застосовуватиметься саме як бронетранспортер, в перспективі передбачаються також командно-штабний варіант та 120-мм самохідний міномет на базі цієї машини.

Можемо звернути увагу на ось це наведене вище презентаційне відео від Patria, яке випущене 5 місяців назад, і яке показує бачення компанії, як бронемашина FAMOUS має застосовуватись на полі бою.

Але також слід звернути увагу й на те, що за поточними планами Patria бронемашина FAMOUS проходитиме випробування та доопрацювання взагалі до 2026 року, а перші поставки замовникам передбачаються на 2026-2027 роки.

Раніше Defense Express розповідав про те, що розстрілювати російські кораблі у Фінляндії досить мають стаціонарні гармати, хоче купити самохідні.

Демонстрація прототипа FAMOUS на Eurosatory 2024, фото – Patria Group
Читайте також: Рашисти згадали, що в них був А-60 з лазером на базі Ил-76, який би знадобився проти БПЛА