xcounter
#

Бразилія хоче купити 36 колісних САУ на заміну M109, розглядають чотири варіанти

5139
Китайські самохідні артустановки SH-15, ілюстративне фото з відкритих джерел
Китайські самохідні артустановки SH-15, ілюстративне фото з відкритих джерел

Які саме варіанти розглядаються, і в який строк може бути прийняте рішення

Командування матеріально-технічного забезпечення бразильської армії оголосило тендер на закупівлю 36 колісних САУ калібру 155-мм, що можуть стріляти боєприпасами стандарту НАТО. У фінал відбору пройшло чотири зразки колісних САУ від різних країн, випробувальні стрільби мають відбутись протягом 18-21 березня цього року.

Бразилія оголосила закупівлю колісних САУ, бо хоче знайти заміну для частини із наявних 130 самохідних артустановок M109, котрі мають високий рівень зносу. Про це пише французький портал Opex360.

Читайте також: Неймовірно, але Румунія чекає на свої 18 Bayraktar TB2, які прийдуть до кінця 2025-го

Зазначається, що сама бразильська преса вважає перелік САУ-фіналістів цього конкурсу доволі "дивним". Бо в цьому переліку опинились одночасно словацька Zuzana 2, ізраїльська ATMOS 2000, китайська SH-15 та французька САУ CAESAR.

Варіант із китайською SH-15 автори публікації вважають "дивним" саме через характеристики цієї артустановки, а варіант з ізраїльською ATMOS 2000 – тому що президент Бразилії до цього зробив багато заяв, які можна було трактувати як "антиізраїльські".

САУ ATMOS 2000 ізраїльського виробництва, ілюстративне фото з відкритих джерел

При цьому слід окремо деталізувати, що хоча випробувальні стрільби для остаточного порівняння характеристик усіх чотирьох САУ Бразилія планує провести протягом поточного місяця, на ухвалення остаточного рішення планується взяти ще певний час.

Тим більш, що бразильці розраховують отримати перші із закуплених 36 колісних САУ вже в 2025 році, та готові виділити на цей проект бюджет в 167 мільйонів євро.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Нідерланди замовляють для України новітні САУ DITA, які вперше показали в 2021 році.

Словацька САУ Zuzana 2, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Справжнє бетонування оборони для ЗСУ: як створюється третя лінія фортифікацій