xcounter
#

​Безпілотні бойові кораблі: окреслився майбутній вигляд морських дронів

2638
Концепт бойового корабля-пентамарану
Концепт бойового корабля-пентамарану

Британська R&D-компанія BMT розробила форму корпусу для безпілотного бойового корабля

Один з провідних проектувальників кораблів та суден - британська BMT, показала концепт безпілотного бойового корабля, корпус якого буде мати форму пентамарану. Саме вона дозволить мати кораблю високу швидкість, морехідні характеристики, а також велику дальність плавання.

У BMT пропонують пентамаран для безпілотних бойових кораблів, які зможуть ефективно виконувати задачі із протичовної оборони, проводити розвідку та патрулювання.

Читайте також: Іранський фрегат Jamaran випадково потопив дружній катер під час навчань
пентамаран
Концепт від BMT

Така незвична форма корпусу була обрана після багаторічного аналізу та експериментів, в який пентамаран виявився кращим за однокорпусний варіант, катамаран та тримаран.

Під час тестувань виявилось, що найкращу швидкість гарантує тримаран, який має найменший гідродинамічний опір. Але він досить чутливий до великих хвиль та не підходить для операцій у відкритих водах. Для зменшення цього негативного фактору, фахівці BMT розділили бокові спонсони на дві частини та зробили їх різними за висотою.

"Корабль має дуже тонкий центральний корпус і два менших корпуси або "спонсона" з кожного боку. Вони встановлюються один за одним, і коли корабель рухається по спокійній воді передні спонсони не занурюються у воду. Але при великій хвилі вони забезпечують стійкість до крену. Окрім того, така схема дозволяє знизити гідродинамічний опір навіть у порівнянні із тримараном", - повідомили у BMT. Додавши, що пентамаран дозволяє зробити корабель більш економічним та збільшити дальність плавання.

Читайте також: ​Швеція масованими ракетними стрільбами відпрацювала знищення кораблів противника на Балтиці (відео)