xcounter
#

Тайвань поставить свої HIMARS з ATACMS за 40 км від Китаю, щоб бити прямо по портах та аеродромах, але наскільки це погана ідея

88690
M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW
M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW

Тайванці, щоб бити по китайських портах, військових частинах, ракетних базах та аеродромах, хочуть поставити свої HIMARS з ATACMS на острові буквально впритул до узбережжя Китаю, і це насправді може виявитись дуже поганою ідеєю

Тайвань, зважаючи на регулярні китайські військові навчання навколо острова, збирається розгорнути свої ракетні системи M142 HIMARS. Причому, розгортання планується не тільки на основному острові, але й на островах, що впритул до материка.

Так, зокрема наладнується розгорнути M142 HIMARS на островах Пенху та Дун'їн. Перший розташований на відстані близько 140 км від материкового Китаю, а ось другий, Дун'їн, розташований - всього 45 км, а до окремих островів й того ближче. Про це повідомляє місцеве видання Liberty Times.

Читайте також: Попри погрози з США та розгляд шведських Gripen Канада почала фінансування нової партії американських F-35
Приблизна зона ураження M124 HIMARS з обох островів. Зображення - Кріс Дейтон/Taiwan Security Monitor
Приблизна зона ураження M124 HIMARS з обох островів. Зображення - дослідник Кріс Дейтон з Taiwan Security Monitor

Для порівняння, сам острів Тайвань розташований на відстані близько 170 км від берегів Китаю. Таке мала відстань дозволить збройним силам Тайваню бити з цих систем по військових портах, ракетних базах, військових частинах та аеродромах в глибині Китаю.

При чому, тайванські M142 HIMARS на своєму озброєнні мають не лише ракети GMLRS із дальністю близько 70 км, але й балістичні ракети ATACMS із дальністю 300 км. Це й справді потужний аргумент у разі початку повномасштабної війни.

Проте, таке близьке розташування ставить самі системи під загрозу. У самій концепції та навіть назві M142 HIMARS прописано, що це високомобільна система, яка має швидко відстрілятись та поїхати звідти якомога далі.

Але ставлять їх на невеликому острові, звідки вони не можуть так просто втекти. Тим часом Китай має великий арсенал озброєння на будь-який смак, яке спокійно дістає до Дун'їну.

M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW
M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW

Щоб уникнути знищення цих систем, тайванці збираються ховати їх у бункерах та тунелях, що вже наявні на островах, і лише для пусків їх планують виганяти звідти. Проте навіть таке, таке розгортання дуже ризиковане. Китай має достатньо засобів та сил, щоб знищити кожне укриття. А прикрити їх засобами протиповітряної оборони вкрай важко, адже якщо їх розмістити прямо на острові, то вони також попадуть під удар.

M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW
M142 HIMARS. Фото - U.S. DoW

Навіть якщо припустити, що Китай не буде одразу бити по усіх можливих укриттях M142 HIMARS, то колись їм все одно доведеться виїхати звідти для здійснення пуску. А запустити кілька безпілотників, щоб вони очікували на появу цілі, для Китаю не має становити особливої проблеми.

Й це вже не кажучи про можливість захоплення цих систем під час десантної операції. Тому підсумовуючи, таке розташування M142 HIMARS у разі початку бойових дій може завдати дуже значної шкоди Китаю, але натомість ці системи майже гарантовано будуть знищенні чи захопленні.

Читайте також: Рашисти "засвітили" на фронті нову версію "Солнцепека", ТОС-3 "Дракон", яка виправляє головну проблему та усуває недоліки