xcounter
#

Скільки у США військ у Європі та чому 10 тисяч це про передові підрозділи, які ввели на знак єдності НАТО

2255
США тримає у Польщі бронетанкову бригадну групу (всі фото: US DoD)
США тримає у Польщі бронетанкову бригадну групу (всі фото: US DoD)

Поки європейські міністри оборони публічно закликали надати "дорожню мапу" виведення американських військ, схоже, що Трамп почав з виведення передових сил, які розгорнуті у межах операції Atlantic Resolve, яку запустили для стримування РФ

Стратегія Дональда Трампа зменшити внесок США в обороноздатність Європи, а по факту руйнація всієї безпекової архітектури, окреслюється все чіткіше. Нібито зараз у Вашингтоні розглядається варіант виведення 10 тисяч американських військових з Румунії та Польщі.

Про це рішення, з опорою на численні джерела серед військового керівництва по обидва боки Атлантики, пише NBC News. І хоча наразі офіційного підтвердження цьому немає, але все цілком вкладається у генеральну лінію трампістів - концентрація військових ресурсів на Тихому океані. І з боку Defense Express нагадаємо, що це до речі слідує за наміром Трампа відмовитись від керівництва у НАТО.

Читайте також: Спочатку це була ізраїльська ПКР Sea Breaker, а тепер це буде Bullseye на 300 км для Тихого океану
M2 Bradle
БМП M2 Bradle у Європі

Також вкрай важливо розуміти, про які сили йде мова. Бо насправді 10 тисяч американських військових - це доволі незначна кількість від їх чисельності. Загалом США зараз тримають у Європі 100-тисчяний контингент. Основний бойовий сухопутний компонент зведений у 5-й армійський корпус зі штабом у польській Познані, що складається з підрозділів, які знаходяться у Німеччині:

  • 2-го кавалерійського полку (бригадного складу) - Stryker brigade combat team (Фільзек, Німеччина)
  • 41-ї артилерійської бригади (Графенвер, Німеччина)
  • 12-ї бригади армійської авіації (Каттербах, Німеччина)
Stryker
Stryker

Також варто згадати про 173-тю повітрянодесантну бригаду (Вінценза, Італія). Але також є додаткові сили, які якраз були розгорнуті у Польщі та Румунії у межах операції Atlantic Resolve, що розпочалась після анексії Криму. І всі американські сили у Європі зведені у ротаційну бронетанкову бригадну групу (ABCT), дві піхотні (IBCT), одна постійна інша на ротаційній основі, а також одну постійну Stryker-бригаду (SBCT).

Окрім того США тримають у Європі й повітряні сили. Зокрема по дві ескадрильї F-35 та F-15E у Великій Британії, три ескадрильї F-16 - дві і Італії, одну в Німеччині, а також ряд ключових авіабаз. Не варто забувати й про американський Шостий флот зі штабом в італійському Неаполі.

сили сша у європі

Але коли мова йде про плани вивести американських військових з Румунії та Польщі, то вочевидь йдеться якраз про ротаційні бригадні групи. Наприклад, у Польщі з жовтня 2024 розміщено 1-шу ABCT зі складу 3-ї піхотної дивізії у межах Atlantic Resolve. У Румунії ж знаходяться 3-тя бригадна бойова група 10-ї гірської дивізії, яка встала на чергування літом 2024 року та за логікою якраз має завершувати свою 9-місячну ротацію.

Варто розуміти, що Atlantic Resolve, з точки зору реальних сил, є більш символічною операцією. А от її завершення точно стане справжнім сигналом політики Вашингтона. Бо це були передові підрозділи на випадок, якщо РФ атакує ці країни, такою собі демонстрацією прапора та попередженням не атакувати.

Більше того, європейські міністри оборони, зокрема міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус та його фінський колега Антті Хяккянен днями незалежно один від одного публічно закликали США надати європейським партнерам "дорожню мапу" щодо зменшення своєї військової присутності. Тому дуже схоже, що у США все йде за планом, просто у Білому домі не вбачають потреби доводити його партнерам.

Читайте також: Чи реально виробляти Patriot за ліцензією чи хоча б ракети до нього: які є приклади і що для цього потрібно