xcounter
#

Гелікоптери Airbus Н125, що прибули до України в листопаді, поповнили Харківську окрему авіаційну ескадрилью ДПСУ (відео)

2567
​Два гелікоптери Airbus Н125 поповнили авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї Державної прикордонної служби України / Фото: ДПСУ
​Два гелікоптери Airbus Н125 поповнили авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї Державної прикордонної служби України / Фото: ДПСУ

Два гелікоптери Airbus Н125 з бортовими номерами 61 та 62 "синій", що раніше мали тимчасову заводську реєстрацію F-WMXG і F-WTBC, відповідно, в четвер, 13-го січня 2022 року, прибули в аеропорт "Харків" та поповнили авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї Державної прикордонної служби України

Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Це перші нові машини цього типу, що прибули до України зі встановленим додатковим обладнанням. Те, що можна ідентифікувати – це електронно-оптична станція, що встановлена в передній частині машини – скоріше за все мова йде про те, що раніше в ДПСУ називали "оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та виключної (морської) економічної зони України".

Читайте також: ​Авіатори ДПСУ продовжують опановувати гелікоптери Airbus Н-125
Гелікоптер ДПСУ Airbus Н125 з бортовим номером 61 "синій" в аеропорту "Харків" / Фото: ДПСУ

Також ця партія гелікоптерів обладнана тросовою підвіскою, що може забезпечувати перевезення зовнішніх вантажів (в компанії стверджують, що їх маса може доходити до 1400 кг). Крім того, в задній частині можна побачити встановлений на двоплощинній підвісці прилад – ним може бути потужний прожектор, що сумісний з системою нічного бачення.

Кабіна гелікоптера Airbus Н125 / Фото: ДПСУ

Гелікоптери Airbus Н125 з бортовими номерами 61 та 62 "синій" та тимчасовою заводською реєстрацією F-WMXG і F-WTBC для Державної Прикордонної служби України прибули до України 17 листопада 2021 року. Тоді їх фотографії в Міжнародному аеропорту "Львів" опублікував авіаспоттер зі Львова Олексій Тренін.

Гелікоптер Airbus Н125 для ДПСУ з бортовим номером 61 "синій" та тимчасовою заводською реєстрацією F-WMXG в Міжнародному аеропорту "Львів", 17 листопада 2021 року / Фото: Олексій Тренін
Гелікоптер Airbus Н125 для ДПСУ з бортовим номером 62 "синій" та тимчасовою заводською реєстрацією F-WTBC в Міжнародному аеропорту "Львів" , 17 листопада 2021 року / Фото: Олексій Тренін

На даний час прикордонне відомство України має вже 7 вертольотів Н125 французької компанії Airbus Helicopters, а загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 вертольоти Н125.

Також триває розбудова необхідної інфраструктури для ефективного використання вертольотів в охороні кордону.

Держприкордонслужба України всього має отримати 24 нових вертольоти Airbus Helicopter Н125. Це передбачено міжурядовою угодою з Французькою Республікою, а також інвестиційним проектом МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express

Два гелікоптери, які прибули до України два роки тому 03 січня 2020 року використовувались для підготовки пілотів – прикордонників.

У 2020 році В ДПСУ продовжували розвивати необхідну для експлуатації французьких гелікоптерів інфраструктуру. На відміну від гелікоптерів Мі-8, які також експлуатуються Держприкордонслужбою України, Airbus Н125 є гелікоптерами ангарного зберігання і потребують відповідного обслуговування.

ДПСУ, Державна прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express

В рамках підготовки технічної бази для експлуатації Н125 в ДПСУ у 2020 році облаштували два ангари у Харківській області, по одному ангару в Сумській області та Києві. Наразі тривають підготовчі роботи зі спорудження ангару у Чернігівській області. Зазначене може свідчити про пріоритетність забезпечення моніторингу за допомогою французьких гелікоптерів Північно-Східної ділянки державного кордону України.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express

Протягом року у Держприкордонслужбі нові гвинтокрили підтвердили свою ефективність та економічність. Вони налітали майже 460 годин. У 2020-му їх переважно застосовували для навчання льотного та технічного складу. При цьому навчання нерідко поєднувалося з повітряним моніторингом тієї чи іншої ділянки державного кордону України.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express

В зв’язку з очікуванням надходження нових гвинтокрилих машин та з огляду на перспективу розширення авіапарку, Держприкордонслужба запрошує до своїх лав пілотів, які мають бажання та спроможні охороняти український кордон на сучасних та надійних гвинтокрилах.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express

Нагадаємо, що велику Угоду між Урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту було підписано 29 травня 2018 року у Парижі. Документ підписали від імені Уряду України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express
29 травня 2018 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підписав з державним секретарем Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан угоду на закупівлю 55 гелікоптерів французької компанії Airbus Helicopters / Фото: Прес-служба МВС України

Всього в рамках цієї угоди, загальна вартість якої становиь близько 551 мільйонів євро, Україна має отримати 55 одиниць французької авіаційної техніки – гелікоптери Н145, Н125 та Н225 виробництва французької компанії Airbus.

ДПСУ, Державнв прикордонна служба, Airbus Helicopter Н125, Defense Express
На початку травня ц.р. Уряд України затвердив Стратегію відродження вітчизняного авіабудування. яка дисонує з оголошеним наприкінці березня ц.р. рішенням про придбання у франції 55 гелікоптерів компанії Airbus Helicopters. На фото: Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан потискають руки після підписання угоди про придбання 55 гелікоптерів компанії Airbus Helicopter/Фото: Прес-служба КМУ

Нагадаємо, що раніше Defense Express проводив порівняльний аналіз вітчизняних та французьких гелікоптерів , а також аналізував чи вдасться українським виробникам утримати нашу країну серед передових в технологічному відношенні держав на тлі рішення про закупівлю гелікоптерів іноземного виробництва в той час як Україна лише нещодавно увійшла до групи з двадцяти країн світу, що можуть виготовляти гелікоптери.

Читайте також: ​Вперше з додатковим обладнанням – для ДПСУ прибули два гелікоптери Airbus Н125