xcounter
#

Унікальний FED: без чого не злетить Ан-178 та "Нептун"

2414
Унікальний FED: без чого не злетить Ан-178 та "Нептун"

АТ "ФЕД" - одне з найсучасніших та найтехнологічніших підприємств України і це варто побачити

В Україні є підприємства, які володіють "космосом технологій". Без їхньої продукції та систем не полетить жоден український літак та крилата ракета, не буде запущено у космос спутник. Одне з таких українських підприємств знаходиться у Харкові - мова йде про АТ "ФЕД".

Defense Express побував на цьому підприємстві, яке відповідає за розробку та виготовлення вузлів та компонентів для аерокосмічнії техніки, її гідравлічних систем, палива та взагалі дозволяють керувати нею. Ці системи складаються з тисячі окремих деталей, які мають допуски на рівні долей мікрона.

Завдяки цьому наша країна стала членом "клубу" країн, які мають ці технології, а їх лише п’ять у світі: США, Євросоюз, Китай, РФ та Україна. Саме продукція АТ "ФЕД" встановлюється на Ан-178 та інші літаки ДП "Антонов", у крилату ракету "Нептун", двигуни та вертольоти "Мотор Сич", а тепер замовляється такими гігантами, як Airbus, Pratt & Whitney та навіть Європейською космічною агенцією.

У новому відеосюжеті Defense Express ми покажемо одне з найсучасніших та найтехнологічніших підприємств України, на якому вартість високоточного верстатного парку вимірюється у десятках мільйонах доларів, а умовний грам продукції дорожчий за золото.

Дивіться також: Український космічний шлях: повітряний старт та з NASA до Марсу - інтерв’ю з Володимиром Усовим