xcounter
#

Куди зник бойовий "Фантом": доля одного з перших проектів безпілотного наземного дрону

92
Куди зник бойовий "Фантом": доля одного з перших проектів безпілотного наземного дрону

Український наземний безпілотник "Фантом" був вперше публічно продемонстрований ще у 2016 році. Він позиціювався, як одна з найтехнологічніших розробок українського оборонно-промислового комплексу. Відомо, що впродовж декількох років він активно допрацьовувався, але потім інформація щодо ходу розробки зникла з інформаційного простору. Про долю "Фантому", якого називали "воїном майбутнього", дізнався Defense Express.

Станом на сьогодні "Фантом" і досі чекає на замовлення від України, хоча інші країни неодноразово проявляли підвищений інтерес до цієї розробки. А Об'єднані Арабські Емірати вже придбали один тестовий зразок для його всебічної оцінки у реальних умовах.

"Фантом у версії 4х4 у серпні 2018 року, в умовах високих температур, пройшов успішні випробування в Об'єднаних Арабських Еміратах. У відповідності до бажань замовника він був оснащений блоком некерованих реактивних снарядів та кулеметом. Випробування, в тому числі і вогневі, пройшли успішно. За їх результатом "Фантом" був проданий замовнику. Зараз проходять його тестування з метою прийняття рішення щодо закупівлі", - проінформував Defense Express Миколай Лішиленко, менеджер проектів ДП "Укрінмаш", що входить до ДК "Укроборонпром".