xcounter
#

"Антонов" купив для імпортозаміщення два сучасні верстати у Німеччині

3356
Німецькі верстати допоможуть при виготовленні нових українських літаків
Німецькі верстати допоможуть при виготовленні нових українських літаків

Вартість контракту на закупівлю та поставку обладнання становить майже 5 мільйонів євро

Держпідприємство "Антонов" (входить до складу ДК "Укроборонпром") уклало контракт із німецькою компанією Niles-Simmons Industrieanlagen GmbH на закупівлю двох універсальних токарно-фрезерно-розточних оброблювальних центрів для великогабаритних деталей.

Інформація щодо підписання контракту була оприлюднена на майданчику Prozorro 27 жовтня цього року (сам контракт підписаний 15 вересня 2021 року).

Читайте також: ДП "Антонов" показало прогрес у виготовленні двох перших Ан-178 для ЗСУ (фото)
Антонов
Перша сторінка контракту та форми відповідності замовленню

Згідно з документацією, до кінця 2022 року німецька компанія має поставити два сучасні металообробні верстати Niles-Simmons N50 MC із системою управління Sinumerik 840 DE sl та додатковими опціями за €4,86 млн.

Опис та ТТХ верстату Niles-Simmons N50 MC з сайту виробника
Опис та ТТХ верстату Niles-Simmons N50 MC з сайту виробника

Крім цього, виділено €142 тис. на послуги монтажу, запуску в експлуатацію, кінцеве приймання обладнання, а також навчання персоналу та загальне відпрацювання технологічного процесу.

В якості "мети кінцевого користувача обладнання" за цим контрактом (тобто ДП "Антонов") вказується "виготовлення деталей для літаків типу "Ан". Ймовірно, можливості двох німецьких верстатів будуть використані при виробництві нових складних запчастин в рамках програми заміщення деталей російського виробництва або розробці компонентів для нових літаків.

Читайте також: Приватизація Харківського авіазаводу: хто і скільки заплатить