xcounter
#
Зона виживання. Як врятувати "Кварсит"?

Зона виживання. Як врятувати "Кварсит"?

Криза підприємства "Кварсит" як перепона до створення українського ракетного озброєння
807

КДНВП "Кварсит" – єдиний в Україні виробник виробів з радіопрозорого матеріалу для ракетного озброєння різних класів. До 2014 року це підприємство входило до переліку найбільш успішних підприємств зі складу ДК "Укроборонпром", але сьогодні воно переживає не найкращі часи і, фактично, перебуває на межі вимирання.

У зоні проведення операції Об’єднаних сил розташовано Костянтинівське державне науково-виробниче підприємство "Кварсит" (КДНВП "Кварсит") зі складу ДК "Укроборонпром". Унікальна продукція, яку виготовляють на "Кварситі", використовується в низці життєво важливих проектів, що реалізовуються для підвищення рівня обороноздатності країни.

ЗРК
Продукція підприємства "Кварсит" вкрай необхідна для створення українського ракетного озброєння

Нині важливе для України підприємство перебуває на межі зникнення. Лише завдяки людям, яким небайдужа доля КДНВП "Кварсит" і України, наша країна поки що зберігає технологічні можливості по одному з важливих напрямів ракетних технологій. Однак вони можуть бути безповоротно втрачені, якщо найближчим часом не вирішити ключових для костянтинівців питань.

Микола Зінченко
Микола Зінченко, виконуючий обов'язки директора підприємства "Кварсит"

Про ситуацію на "Кварситі" та роль цього унікального підприємства для обороноздатності країни кореспонденти Defense Express поспілкувались з виконуючим обов’язки директора підприємства Миколою Зінченком.

– Миколо Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про Ваше підприємство.

– КДНВП "Кварсит" є дійсно унікальним підприємством в Україні з виробництва радіопрозорих термостійких обтічників з неорганічних матеріалів. Підприємство є нащадком розробника і виробника обтічників для авіаційних ракет класу "повітря-повітря", "повітря-поверхня", "поверхня-повітря" – ракет для зенітно-ракетних комплексів, а також керованих авіаційних ракет зі складу комплексів озброєння літаків МіГ-29, Су-27, Су-30, керованих ракет для ЗРК "Куб", "Бук", С-300 різних модифікацій Виробничого об’єднання "Автоскло", після реорганізації якого стало правонаступником багатьох напрямків виробництва.

Крім того, КДНВП "Кварсит" виготовляє різноманітну продукцію з матеріалів з підвищеною термостійкістю.

Продукція підприємства / Фото: Defense Express

Говорячи про унікальність нашого підприємства, я мушу виділити декілька аспектів. Перший – це технологічний. Ми володіємо технологіями виробництва радіопрозорих обтічників для ракетного озброєння, що апробовані вже десятками років. Вони забезпечують можливість досягнення високого рівня радіопрозорості, низький ступінь викривлення сигналів активних і напівактивних головок самонаведення, термостійкість і високу міцність. Завдяки таким властивостям наших виробів ракети, до складу яких вони входять, витримують високі температури і перевантаження при великих швидкостях, і, як наслідок, забезпечують ефективне виконання тих завдань, заради яких вони створені.

Кварсит
Після розриву коопераційних зв’язків через агресію РФ проти України відмічались неодноразові спроби вивезти з заводу готову продукцію та перебрати контроль над підприємством

Другий аспект – кадровий. І він тісно пов’язаний з технологічним аспектом. Річ у тім, що, всі наявні в нас технології сконцентровані, як то кажуть, "на кінчиках пальців" наших працівників. У нас працюють професіонали, які все життя удосконалювались в конкретних технологічних процесах. Для прикладу скажу, що на "Кварситі" і дотепер працюють шліфувальники, які є лауреатами Державної премії СРСР. Уміння та навички таких людей нічим не замінити.

Цей матеріал було опубліковано в #1-2 журналу Defense Express (січень-лютий)