Україна готова приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО
Україна готова приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО

Вадим Пристайко: Україна готова приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО

166

В Україні підготували всю необхідну військову базу для того, щоб приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership)

Під час відеоконференції з послами країн-членів Альянсу, Представництвом НАТО в Україні, яка відбулась 5 травня ц.р., віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко наголосив на тому, щоУкраїна підготувала всю необхідну військову базу для того, аби приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО.

"З військової точки зору Україна готова приєднатися до Програми розширених можливостей, яка збільшить взаємосумісність українських військових з підрозділами країн-членів НАТО. Залишається певне «домашнє завдання» на цьому напрямку, але робота добре спланована і її розуміють представники сектору безпеки та оборони України, як і їхні партнери в НАТО.

Читайте також: Олександр Сирський: Українських військових за стандартами НАТО тренують чотири іноземні місії

З політичної точки зору ми також спостерігаємо формування консенсусу щодо запрошення України до цього формату найближчих партнерів Альянсу. На сьогодні в рамках програми з НАТО взаємодіють Австралія, Йорданія, Швеція, Фінляндія та Грузія. Очікую запрошення для України вже під час наступного засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони", – зазначив Вадим Пристайко.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко, Defense Express
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко: Україна готова приєднатися до Партнерства розширених можливостей НАТО

Віцепрем’єр-міністр подякував представникам НАТО за послідовну підтримку України стосовно реформи сектору оборони, зокрема впровадженні Річної національної програми, яка за змістом максимально наближена до Плану дій щодо членства в НАТО. Він також підкреслив, що Україна продовжує незмінний рух у напрямку досягнення повноправного членства в ЄС та НАТО, як це визначено Конституцією України.
"Курс України на членство в НАТО залишається незмінним. Річна національна програма та Комплексний пакет допомоги НАТО для України є практичними інструментами, які допоможуть нам досягти цієї мети", – наголосив Вадим Пристайко.

Читайте також: ​Цьогоріч українські військові планують взяти участь в чотирьох міжнародних навчаннях - Олександр Сирський
ТЕГИ НАТО