xcounter
#

Есмінець крилатими ракетами Tomahawk поцілив по радіолокаційній станції єменських хуситів

6085
USS Carney (DDG 64), фото — U.S. Navy/Journalist Seaman Apprentice Charles A. Ordoqui
USS Carney (DDG 64), фото — U.S. Navy/Journalist Seaman Apprentice Charles A. Ordoqui

Сполучені Штати знову завдали удару по єменських хуситах, поціливши у черговий військовий об’єкт

Центральне командування Збройних сил США (U.S. Central Command) повідомляє, що США вночі 13 січня завдали ще один удар по Єменських хуситах у рамках кампанії, спрямованої на зниження їхніх можливостей загрожувати торговельному судноплавству.

Читайте також: Як Typhoon FGR4 керованими бомбами Paveway IV​ нищили місця пусків крилатих ракет і ударних дронів (відео)

Удар було завдано о 3:45 ранку (за часом єменської столиці Сана), для ураження ворожої цілі — радіолокаційної станції хуситів — американське військо використало свої крилаті ракети Tomahawk, випущені з есмінця USS Carney (DDG 64) типу Arleigh Burke. Про кількість випущених ракет, а також результати удару не повідомляється.

Нагадаємо, вчора, 12 січня, США спільно з Великою Британією завдали масованих ракетно-бомбових ударів по єменських хуситах, уразивши понад 60 цілей на 16 об’єктах. До ударів були залучені 19 літаків, декілька підводних човнів, авіаносець, ракетний крейсер, чотири есмінці, а також літаки ДРЛВ, танкери тощо.

Водночас у Центральному командуванні ЗС США акцентують — що ці удари не пов’язані з оголошеною раніше операцією Prosperity Guardian, яку окремо проводить коаліція з понад 20 країн, що діє у Червоному морі, Баб-ель-Мандебській протоці та Аденській затоці.

Також у командуванні нагадують, що менш як протягом двох місяців, а саме з 19 листопада минулого року, єменські хусити, які підтримує Іран, вже 28 разів намагалися атакувати судна у Червоному морі та Аденській затоці, атакуючи їх балістичними та крилатими ракетами, а також ударними дронами.

Під час однієї з таких атак 9 січня США спільними зусиллями з Великою Британією, використавши літаки F/A-18 та кораблі, відбили масовану атаку дронів-камікадзе іранського виробництва, а також знищили дві протикорабельні крилаті ракети і одну балістичну ракету.

авіаносець ракетний есмінець
Авіаносець USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69) класу Nimitz разом з есмінцем Type 45 HMS Diamond (D34), фото — U.S. Navy Mass Communication Specialist 3rd Class Ryan D. McLearnon

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що єменські хусити на озброєнні мають навіть старі радянські ракети П-15 "Рубеж" і конвертовані для стрільби по надводних цілях зенітні ракети від С-75 під назвою Mohit, але більшість ракет таки від Ірану.

Читайте також: Як швидко можна адаптувати західну крилату ракету до радянського бомбардувальника Су-24М