191211 O DrikПро негативний вплив корупції на обороноздатність і що потрібно для зниження рівня корупції в Міністерстві та підпорядкованих структурах.

 

Про це АрміяInform розповіла радник Міністра оборони України з антикорупційних питань Олександра Дрік.

 

‒ Пані Олександро, у чому, на вашу думку, ключовий негативний вплив корупції в силах оборони?

 

‒ Корупція в українській армії — це мародерство. Справжню ціну корупції показали у 2014 році Крим і Донбас. Це – людські життя, це – втрата територій, це – реальні загрози існування української держави як такої. Корупція безпосередньо впливає на обороноздатність, і допоки не створимо ефективних механізмів протидії, не зможемо забезпечити повноцінної боєздатності української армії. Але в чому головна проблема: за всі роки незалежності й особливо за роки війни не було запроваджено ефективних механізмів попередження корупції. Десятки справ на сотні мільйонів гривень відправляються в правоохоронні органи, але це — лише реакція на те, що вже відбулось. І без усунення умов корупції ці зловживання повторюються знову і знову, з року в рік.

 

‒ Тобто відповіддю на проблему корупції має стати новітня система, яка діятиме на випередження. Що вона має передбачати?

 

‒ Необхідний комплекс заходів, який дозволить запобігати корупції і ефективно реагувати на факти, що вже мали місце. Для цього потрібна, перше, дієва система внутрішнього контролю, яка забезпечить дотримання законодавства на всіх етапах прийняття рішень в Міністерстві та підпорядкованих структурах, контроль за ефективним використанням ресурсів і попередження зловживань до того, як вони відбудуться. Друге — цілеспрямована діяльність на усунення умов корупції в сферах із найбільшими корупційними ризиками. Наразі визначили їх п’ять: оборонні землі, використання пального, будівництво об’єктів (що також включатиме питання забезпечення військовослужбовців житлом), державне оборонне замовлення і державні підприємства. У кожному з цих напрямків мають бути запроваджені нові прозорі й зрозумілі процедури і правила, за якими приймаються рішення. Третє — забезпечення невідворотності відповідальності. Кожен факт можливої або фактичної корупції має тягнути за собою відповідальність — дисциплінарну, адміністративну, кримінальну. Для цього також необхідно забезпечити ефективну співпрацю з правоохоронними органами. Четверте — виховання нетерпимості до корупції. Кожен, хто працює в системі Міністерства оборони, повинен розуміти, що таке корупція і нести відповідальність за дотримання принципів доброчесності.

 

‒ Міністр оборони України Андрій Загороднюк серед головних принципів діяльності оборонного сектору визначив абсолютну нетерпимість до корупційних проявів, а зниження рівня корупції в силах оборони — однією з п’яти пріоритетних цілей відомства в програмі діяльності уряду. Чи розроблена вже детальна програма для досягнення цієї цілі?

 

‒ Запровадження такої комплексної програми повністю підтримується керівництвом Міністерства і включено до програми трансформації відомства. Її також подано до уряду для включення до плану дій на виконання програми діяльності Кабінету міністрів України. Після затвердження це стане дорожньою картою в діяльності Міністерства на наступні 4 роки.

 

 

Довідково. Олександра Дрік має диплом із міжнародних відносин Інституту міжнародних відносин, диплом юриста Національного університету імені Т. Шевченка та ступінь магістра міжнародної політики і права Університету Шеффілда (Великобританія). Працювала з Комітетом ВР з питань запобігання та протидії корупції, консультантом Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні, була членом Громадської ради при НАЗК, Ради громадського контролю НАБУ, співзасновником Громадської ради доброчесності, автор і ведуча більше 100 випусків телевізійних програм «Антикорупційний майдан» і «Справа детектива».

 

Руслан ТКАЧУК

 

 

 

Публікації по темі:

 

ЯКА АРМІЯ ПОТРІБНА УКРАЇНІ

 

УКРАЇНІ ПОТРІБНА ГНУЧКА Й АДАПТИВНА АРМІЯ

 

БІДНІ, БО ДУРНІ: ЧОМУ В УКРАЇНІ НЕ ВЩУХАЮТЬ СКАНДАЛИ У СФЕРІ ЕКСПОРТУ ОЗБРОЄНЬ. Ч.2

 

БІДНІ, БО ДУРНІ: ЧОМУ В УКРАЇНІ НЕ ВЩУХАЮТЬ СКАНДАЛИ У СФЕРІ ЕКСПОРТУ ОЗБРОЄНЬ. Ч.1

 

ГІБРИДНІ АТАКИ КРЕМЛЯ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ОЗБРОЄНЬ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues