191204 rebБойовики терористичної організації “ДНР” проводять інформаційну операцію прикриття російських засобів РЕБ на Донбасі.

 

Такий висновок зробили волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, аналізуючи відеоконтент, який поширюється прес-службою терористів.

 

За останні 5 років російської агресії на Донбасі, волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm було виявлено і розкрито факти використання 50 зразків унікального озброєння та техніки, яка належала ЗС РФ та постачалась з Російської Федерації. Значна частина – це зразки станцій радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби: Р-330Ж “Житель”, Р-378Б “Борисоглібськ-2”, “Торн”, Р-381Т2 “Таран”, РБ-341В “Леєр-3”, Р-934УМ, СПР-2М “Ртуть-БМ”, РБ-636АМ2 “Світ-КУ”, 1РЛ243 “Рубікон” та інші. Періодично спостерігачі СММ ОБСЄ на Донбасі також фіксують у своїх звітах наявність на окупованих територіях російських станцій РЕБ.

 

191204 reb 1

 

Ймовірно, російські військові вирішили, що якщо їм не вдається приховати використання зразків своєї техніки, то треба створити подібні на неї муляжі, які нібито розробляють «конструктори» терористичної організації «ДНР», та розказати про це у пропагандистських сюжетах.

 

 

1 грудня 2019 на каналі прес-служби терористичної організації «ДНР» було опубліковано відео, на якому представлені нібито нові зразки техніки РЕБ, які отримали назви «Терикон – М2Н», «Хамелеон» і «Тритон».  Український мілітарний портал також помітив, що бойовики спробували зовнішньо імітувати російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж «Житель», який неодноразово потрапляв у звіти СММ ОБСЄ.

 

Проте, схоже, терористи прорахувалися, тому що розмістили апаратуру на шасі ЗіЛ-131, а передавальні антени на старій дизельній електростанції ЕСД-50-ВС/230-МУ, в той час як на Донбасі російська станція Р-330Ж «Житель» неодноразово  фіксувалась на базі автомобілю КАМАЗ 5350.

 

191204 Rosijski systemy REB na Donbasi

191204 reb 2

 

Крім того, на зазначеному відео бойовики спробували імітувати також схожість з іншим російським комплексом Р-378Б “Борисоглібськ-2”, проте, замість МТЛБу розмістили антени на МТЛБ.

 

191204 reb 3

 

На фото: адаптовані бойовиками “ДНР” для пропагандистського сюжету варіанти військової техніки, до якої прилаштовані антени з комплексів Р-330Ж «Житель» та Р-378Б “Борисоглібськ-2”.

 

Для порівняння нижче розміщене фото Р-330Ж «Житель» та Р-378Б “Борисоглібськ-2” на Чебаркульському полігоні, РФ.

 

191204 reb 4

 

Висновок

 

Зафіксовано спробу пропагандистів терористичної організації “ДНР” створити фейк нібито сучасні зразки військової техніки РЕБ на Донбасі могли бути виготовлені бойовиками самостійно та успішно застосовуються проти ЗСУ. Насправді, це операція інформаційного прикриття та спроба візуально імітувати деякі наявні зразки російської техніки, щоб надалі виправдовувати фіксацію російських систем на Донбасі.

 

 

Публікації і новини по темі:

 

ОСОБОВИЙ СКЛАД РАКЕТНОГО КРЕЙСЕРУ «МОСКВА» БРАВ УЧАСТЬ В АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ

 

ОГЛЯД INFORMNAPALM: «ЦЕНТР-2019» ТА ПСИХОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ РОСІЯН ПРОТИ УКРАЇНИ


РОСІЙСЬКІ СНАЙПЕРИ НА ДОНБАСІ ДІЮТЬ ПІД ДИМОВОЮ ЗАВІСОЮ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ


ЗСУ НА ДОНБАСІ ЗНИЩИЛИ 2 НОВІТНІ РОСІЙСЬКІ СТАНЦІЇ РЕБ/РЕР (ВІДЕО)


НОВІ ФАКТИ ПРО РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС «ЗООПАРК-1» НА ДОНБАСІ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues