191202 ZAH KRПро участь гвардійського ракетного крейсера “Москва” ЧФ РФ в спецоперації захоплення Криму представники Міноборони України повідомляли ще в березні 2014 року. Проте, чомусь у переліку кораблів Росії, залучених до агресії проти України, який оприлюднила військова прокуратура України, цей флагман російського Чорноморського флоту не був зазначений. Можливо, прокуратурі бракувало фактичних доказів? Сьогодні міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm публікує нові докази, які нам вдалося знайти, аналізуючи соціальні сторінки російських військових.

 

Нагадаємо, що в середині листопада 2019 волонтери також опублікували базу доказів участі 32 військових підрозділів ЗС РФ в операції захоплення Криму.

 

Крейсер “Москва” під час операції захоплення Криму

 

Ракетний крейсер “Москва” під час спецоперації захоплення Криму входив до складу 11-ї бригади протичовнових кораблів (11 Бр ПЧК). В грудні 2014 року на базі 11-ї БрПЧК було відновлено 30-ту дивізію надводних кораблів ЧФ РФ (1, 2).

 

5 березня 2014 року ЗМІ, цитуючи керівника медіацентру міноборони Владислава Селезньова, повідомили, що ракетний крейсер “Москва” у супроводі чотирьох суден забезпечення перебуває біля входу в бухту Донузлав, блокуючи в такий спосіб вихід кораблів ВМС України. “З суші наші кораблі під “прикриттям” 20 зелених чоловічків”, – повідомив В. Селезньов.

 

Пошук доказів у профілях російських моряків гркр “Москва”

 

Волонтери InformNapalm провели моніторинг соціальних сторінок моряків ЧФ РФ та виявили цікаві фотографії, які доводять участь особового складу в операції захоплення Криму.

 

Це Олександр Васюков (рос. – Александр Васюков), дата народження – 27.11.1992 р., м. Гарячий Ключ, РФ.

 

191202 ZAH KR 3

 

Він був призваний на військову службу весною 2011 року, служив на гвардійському ракетному крейсері “Москва”.

 

191202 srvn

 

Порівняння фотографії з альбому Васюкова з фотографією гркр “Москва”.

 

Після закінчення строкової служби він продовжив службу в ЧФ РФ за контрактом.

 

Бойову службу в 2014-2015 роках показав у вигляді ось такої карти (скріншот):

 

191202 ZAH KR 5

 

На карті бачимо зокрема Сінгапур, а у фотоальбомі Васюкова є фото, зроблені там:

 

191202 ZAH KR 1

 

Також є фото валюти Шрі-Ланки (ця країна теж позначена на карті “бойової служби” Васюкова):

 

191202 ZAH KR 2

 

Щоправда на карті бракує ще одного бойового завдання, в якому брав участь Васюков, – спецоперації захоплення Криму. Але він видав себе, опублікувавши фото з медаллю, а медаль – це прямий доказ участі в злочині:

 

191202 ZAH KR 4

Командир гркр “Москва”

 

Під час спецоперації захоплення Криму командиром гркр “Москва” був капітан 1-го рангу Сергій Іванович Тронєв.

 

191202 Tronev

 

У січні 2015 року Тронєва призначили начальником штабу дивізії надводних кораблів.

 

Звертаємо увагу держструктур: Тронєв поки не фігурує в переліку (1, 2, 3) військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади Російської Федерації, яким Головною військовою прокуратурою України повідомлено про підозру.

 

36-річний флагман

 

Крейсер “Москва” – єдиний корабель 1-го класу в складі ЧФ РФ. В експлуатацію його ввели в 1983 році. Корабель потребує ремонту та модернізації і тому постала проблема, хто буде флагманом на час ремонту “Москви”. Контр-адмірал В. Богдашин навіть висловив думку, що на час ремонту “Москви” флот потребує корабля такого ж рангу, адже “за відсутності в бойовому складі кораблів 1-го рангу флот фактично стане флотилією“.

 

Були наміри на час ремонту “Москви” зробити флагманом великий протичовновий корабель “Керч”, але не склалося: після пожежі, яка сталась на цьому кораблі, його вирішили утилізувати. Тож 36-річний гркр “Москва” так і залишився єдиним кораблем 1-го рангу в складі ЧФ.

 

До війни росіяни планували зробити флагманом п’ятий корабель із серії кораблів типу “Містраль”, який вони збиралися купити у Франції. Корабель був закладений в 2013 році, але, через агресію проти України, Росія його так і не отримала. У 2016 році “Містраль”, який призначався РФ, передали Єгипту і назвали “Анвар Садат” на честь третього президента країни.

 

Висновок

 

У переліку кораблів Росії, залучених до агресії проти України, який оприлюднила військова прокуратура України, флагман російського Чорноморського флоту гвардійський ракетний крейсер “Москва” не був зазначений. InformNapalm навів додаткові докази, які доводять участь особового складу крейсера в агресії проти України. На це вказують не тільки окремі свідчення очевидців подій, але й фотофакти отримання російськими моряками медалей за операцію захоплення Криму.

 

 

Публікації і новини по темі:

 

ОГЛЯД INFORMNAPALM: «ЦЕНТР-2019» ТА ПСИХОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ РОСІЯН ПРОТИ УКРАЇНИ


РОСІЙСЬКІ СНАЙПЕРИ НА ДОНБАСІ ДІЮТЬ ПІД ДИМОВОЮ ЗАВІСОЮ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ


ЗСУ НА ДОНБАСІ ЗНИЩИЛИ 2 НОВІТНІ РОСІЙСЬКІ СТАНЦІЇ РЕБ/РЕР (ВІДЕО)


НОВІ ФАКТИ ПРО РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС «ЗООПАРК-1» НА ДОНБАСІ

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues