191004 bpla28 вересня, в турецькій провінції Кіліс, що межує з Сирією, винищувачі F-16 ВПС Туреччини збили російський секретний БПЛА, який 6 разів порушив турецький повітряний простір.

 

Як говориться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства національної оборони Туреччини, уламки БПЛА впали в районі військової бази Чілдироба. Також повідомляється, що військовим не вдалося встановити державну приналежність і тип безпілотника. Фото збитого дрона-порушника були також опубліковані на сайті і з цих фотографій волонтерам InformNapalm вдалося впізнати приналежність дрона до Російської Федерації.

 

191004 bpla 1

191004 bpla 2

 

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm раніше вже описували цю новітню секретну модифікацію БПЛА і встановлювали її приналежність до Російської Федерації. До того ж, збитий ВПС Туреччини БПЛА має бортовий номер 2170, який тільки на 4 порядкові цифри відрізняється від бортового номера моделі з бортовим номером 2166, збитої 8 лютого 2017 українськими військовими на Донбасі.

 

191004 bpla 4

 

Як часто збивали цей тип БПЛА

 

В Україні відомі, як мінімум, ще 3 випадки, коли над Донбасом були збиті такі ж типи БПЛА:

 

   збитий 28 травня 2014 року над Донецьком;

   впав в травні 2014 року в Ізюмському районі Харківської області;

   збитий в лютому 2015 року біля Дебальцевого.

 

16 жовтня 2015 року ВПС Туреччини також збивали такий тип БПЛА біля кордону з Сирією.

 

Такий самий тип БПЛА був знайдений в Литві в 2016 році, він був відправлений російськими спецслужбами з території Білорусі. Інформація про це стала доступна широкому загалу 5 лютого 2019, після доповіді Департаменту держбезпеки і військової розвідки Литви.

 

Висновки

 

Без сумніву, виробник і експлуататор даного БПЛА – Росія. Географія втрат літальних апаратів відповідає географії російських військових інтересів. Також на приналежність до ЗС РФ вказують система супутникової навігації та єдиний тип бортовий нумерації, який простежується на бортах, збитих як в Україні, так і в Туреччині.

 

Публікації та новини по темі:

 

ОГЛЯД INFORMNAPALM: «ЦЕНТР-2019» ТА ПСИХОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ РОСІЯН ПРОТИ УКРАЇНИ


РОСІЙСЬКІ СНАЙПЕРИ НА ДОНБАСІ ДІЮТЬ ПІД ДИМОВОЮ ЗАВІСОЮ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ


ЗСУ НА ДОНБАСІ ЗНИЩИЛИ 2 НОВІТНІ РОСІЙСЬКІ СТАНЦІЇ РЕБ/РЕР (ВІДЕО)


НОВІ ФАКТИ ПРО РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС «ЗООПАРК-1» НА ДОНБАСІ

 

191004 bpla 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues