190822 LB 0У найближчий рік Україні необхідно створити новий орган виконавчої влади, який увійде в структуру Кабміну і буде займатися всіма питаннями, пов'язаними з підприємствами оборонно-промислового комплексу. У перспективі на базі цього органу може бути створено міністерство оборонної промисловості.


Про це під час круглого столу «Ключові аспекти реформи ОПК в Україні» в Інституті Горшеніна заявив член правління Українського інституту досліджень безпеки Валентин Бадрак.

 

«Для того, щоб українська армія отримала нові озброєння, для того, щоб ми були потужними і оборонний потенціал зріс, нам потрібна суттєва оборонна реформа. У першу чергу потрібно говорити про реформи всієї оборонної промисловості, а не тільки про трансформацію "Укроборонпрому". При будь-яких умовах повинен бути створений центральний орган виконавчої влади в Кабінеті Міністрів, який буде займатися питаннями обороноздатності і підвищенням оборонного потенціалу. Безпосереднім керівником цього органу повинен бути профільний віцепрем'єр-міністр або віцепрем'єр з питань оборони. Ми розуміємо, що нинішня владна команда зайнята скороченням міністерств і підтримуємо це, але говоримо про те, що міністерство з питань оборонної промисловості може бути створено впродовж року після оголошення про створення органу виконавчої влади. На початковому рівні це може бути агентство з питань ОПК, схоже на комісію з питань ОПК, яка працювала на початку 2000-х під керівництвом Володимира Горбуліна», - сказав Валентин Бадрак.


За словами експерта, в структуру нового міністерства повинні увійти кілька структурних підрозділів.


«По-перше, підрозділ з розробки експертизи за все, що пов'язано з оборонною промисловістю, питань імпорту. По-друге, структура з розвитку технологій. По-третє, має бути створений військовий кабінет під керівництвом віцепрем'єр-міністра - фактично робочий орган РНБО. Оскільки в нас за оборону відповідає президент, який реалізує свої рішення через РНБО, то військовий кабінет - це робочий орган. Там будуть представники всіх 16 замовників продукції ОПК. Військовий кабінет повинен забезпечити неможливість прийняття кулуарних рішень, що стосуються державного оборонного замовлення», - підкреслив він.


На думку Валентина Бадрака, реформа оборонної промисловості - одне з найбільш дражливих питань сьогодні.


«Насамперед це виклик суспільства, бо суспільство робило вибір президента і парламенту на тлі багатьох скандалів у цій сфері, і суспільство чекає на певні зміни. Війна триває і потрібно забезпечувати армію. Ми розуміємо, що армія сьогодні не може озброїтися лінійно, як російська армія, тобто отримати велику кількість літаків і танків одномоментно. Тому наша робота і наші дослідження спрямовані на можливості симетричних дій і створення симетричної зброї. А це безпосередньо пов'язано з реформою оборонної промисловості. Ми вважаємо, що років через 2-3 «Укроборонпрому» в нинішньому вигляді вже не буде, а буде структурно, як об'єднання, працювати «Ліга оборонних підприємств». До цього об'єднання вже сьогодні входить близько 60 профільних підприємств», - резюмував експерт.


Джерело


Публікації та новини по темі:


БАДРАК: МІЖНАРОДНИЙ РОСІЙСЬКОМОВНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ – ЦЕ ЦІКАВА ІДЕЯ


ЧОМУ УКРАЇНА МАЄ БУДУВАТИ СВОЇ ГЕЛІКОПТЕРИ І ЛІТАКИ. ІНТЕРВ'Ю ІЗ ВАЛЕНТИНОМ БАДРАКОМ


ЧАС БУДУВАТИ ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНУ ПОЛІТИКУ УКРАЇНИ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues