190719 oleksandr sirskijВ ексклюзивному інтерв’ю командувач Операцією об’єднаних сил Олександр Сирський розповів про оперативну ситуацію на фронті. Озвучив подробиці розведення сил та засобів у Станиці Луганській, а також запевнив, що українська армія готова дати відсіч ворогові.

 

Яна Холодна: Яка сьогодні оперативна ситуація на Сході України?

 

Олександр Сирський: Ситуація в районі проведення Операції об’єднаних сил залишається контрольованою. Поряд з цим, характеризується продовженням обстрілів з боку противника наших позицій, в тому числі, із застосуванням забороненої зброї. Причому, спостерігається збільшення частки застосування саме забороненої зброї мінськими домовленостями. З метою нанесення втрат нашим підрозділам, спробами їх деморалізації, і провокування на вогонь у відповідь. В цілому особливості, які б впливали на загальний хід ООС не виявлено.

 

Поряд з цим відзначається збільшення, останнім часом, ворожих протитанково-ракетних комплексів. З метою ураження нашої броньованої техніки вогневих засобів. Також збільшилась частка застосування снайперів. Це відмічається фактично на всіх ділянках. У першу чергу, у Сєвєродонецьку та на Маріупольському напрямку.

 

Яна Холодна: Чому південний напрямок постійно на прицілі ворога?

 

Олександр Сирський: По-перше, це пов’язано з тим, що мала відстань. По-друге, відстань до державного кордону РФ невелика. Ворог постійно приділяє особливу увагу саме цьому напрямку. Місцевість достатньо відкрита, танкодоступна і дозволяє використовувати як бронетехніку, так і засоби ураження цієї бронетехніки. Крім того, в районі Водяного постійно були проблеми від противника, адже вони мали там достатньо сильну позицію, «Дерзкая», так би мовити. Буквально місяць тому ця позиція була ними залишена. Після проведення перевірки і розмінування її зайняли наші підрозділи. Що додало тактичної переваги над ворогом, саме на цій ділянці. Тому противник відчуває небезпеку для себе і намагається її компенсувати за рахунок посилення вогневого впливу на наші підрозділи.

 

190719 oleksandr sirskij 1

 

Яна Холодна: Як приклад, можна навести трагедію, коли з ПТУРу стріляли по медичному автомобілю. Вбито двох військових з бригади морської піхоти, в тому числі і жінку-медика.

 

Олександр Сирський: Так, це той випадок, коли “Хамер” з білим прапором та з червоним хрестом був уражений на відстані близько 2 км. Це відстань, коли всі ці атрибути чітко помітні. Крім того, днями подібний випадок стався поблизу Широкиного. В транспортний засіб ЗІЛ-131, який перевозив воду, влучив ПТРК, і 5 наших військовослужбовців отримали поранення різного ступеня важкості.

 

Тому я хочу зазначити, що цей напрямок є найбільш напруженим і вимагає від наших воїнів постійної бойової готовності і адекватного реагування у відповідь. Ворог також на цьому напрямку несе великі втрати, тому, можливо, він намагається підтримати свій морально-психологічний стан підвищенням рівня пострілів по наших позиціях.

 

Яна Холодна: Чи правда, що є певні заборони аби наші військові не стріляли у відповідь.

 

Олександр Сирський: Заборони не існує, так як і не існувало раніше. Ми маємо застосовувати зброю адекватно, не порушуючи Мінських домовленостей та Женевської конвенції. Кожен командир має право приймати рішення для збереження життя військовослужбовців, цивільного населення, а також при виникненні загрози втрати території. Командир визначає сам вид зброї, ступінь реагування. Тому всі розмови про те, що ми не маємо права застосовувати зброю у відповідь – не відповідають дійсності.

 

Яна Холодна: Я знаю, що ви особисто відвідуєте позиції. Ви їздите до солдатів, ви з ними спілкуєтесь, дізнаєтесь як їм служиться. Хотілося б почути вашу думку, який морально-психологічний стан української армії, яка знаходиться на території ООС?

 

Олександр Сирський: Із великим задоволенням хочу заявити, що морально-психологічний стан наших військовослужбовців високий. Навіть на цих напружених ділянках, де постійно здійснюють обстріли, наші солдати не втрачають віру в перемогу, залишаються веселими, мають оптимістичний настрій. І взагалі я пишаюсь, що наші воїни спроможні виконати будь-які завдання у будь-яких умовах і обстановці.

 

Я дійсно часто буваю на позиціях, взводних опорних пунктах, спостережних постах. По-перше, я хочу побачити реальний стан на свої власні очі. По-друге, при спілкуванні з нашими військовослужбовцями я бачу їх настрій, їх потреби і маю змогу скоріше їх задовольнити. По-третє, я відчуваю, що це потрібно нашим бійцям, вони відчувають, що не залишені сам на сам і що питання, які там виникають вирішуються миттєво.

 

Яна Холодна: Давайте поговоримо про наболіле - розведення сил у Станиці Луганській. Чому це відбулося?

 

Олександр Сирський: 2016 року, відповідно до 5 пункту меморандуму було сплановано розведення сил і засобів на трьох ділянках: Станиця-Луганська, Золоте, Петрівське. Відповідно до цього меморандуму було передбачено розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на 1 км у протилежні сторони. Таким чином утворювались зони безпеки довжиною у 2 км, що в принципі, унеможливлювало ведення вогню. Забезпечувало безпеку цивільного населення на цих ділянках. На другій, третій ділянці ці заходи були проведені у 2016 році. Поряд з цим розведення сил і засобів на ділянці Станиця Луганська не відбувалось через постійні провокації з боку ворога. Головною умовою для розведення сил і засобів було дотримання режиму тиші протягом 7 діб. Після цього робилися відповідні заяви готовності до розведення з подальшою верифікацією спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і офіційної заяви на сайті ОБСЄ про те, що цей акт відбувся.

 

2016 року, коли визначалась межа ділянки розведення в районі Станиці Луганської, противник захопив територію, так званий плацдарм на нашому березі. Встановив там блокпост, обладнав там позиції і утримував підрозділ у чисельності до взводу.

 

26-28 червня після розведення сил і засобів на цій ділянці ми відійшли від попередньо зайнятих позицій на глибину до 300 м в одному напрямку, у іншому напрямку до 350 м. Відповідно ворог відійшов на відстань до 1,5 км в глибину своїх позиції в районі князя Ігоря. Власне, він пішов від нашого берегу, залишив позиції, що були побудовані з бетону, добре укріплені. На даний час вони знаходяться від нас, фактично, на два кілометри. В першу чергу, ми знаємо, щоденно здійснюється контрольний пункт заїзду та виїзду. З нашого боку, що знаходиться у районі Станиці Луганської, перетинають близько 10-80 тис людей в обидві сторони. Тому розведення сил і засобів на даній ділянці є позитивним кроком, в плані деескалація створення безпекових умов цивільного населення. Я вважаю, що ми від цього відведення перемогли, тому що ми не втратили контроль над цією дорогою, ми тримаємо під контролем цей міст і ми позбавились від цього плацдарму на нашому березі.

 

 

Яна Холодна: Ви говорите про ті бетонні укріплення, які вони збудували, а ми їх розібрали?

 

Олександр Сирський: Ми ще не розібрали ці укріплення. Відповідно до меморандуму, ми повинні провести розмінування ділянки, демонтувати укріплення. І всі ці дії відбуваються. Тобто на даний час ворог не демонтував свої укріплення на нашому березі. Він намагається пов’язати це з черговим раундом мінських переговорів. Якщо буде досягнуто домовленість, і відповідно складені графіки, то дзеркально ми демонтуємо наші укріплення при умові демонтування їх з боку противника.

 

Яна Холодна: Тобто ні на які поступки українська армія не йде, і не можна говорити, що ми здали свої позиції?

 

Олександр Сирський: Ми нічого не здавали. Ми не втрачали контроль. Ми навіть покращили своє положення, тому що відійшли з дороги, де наш підрозділ був на лінії прямого вогню з боку противника. Ми зайняли більш підготовлені позиції, що були нами обладнані в інженерному відношенні. Ми позбавились від ворога, який утримував плацдарм на нашому березі.

 

Яна Холодна: Ми бачимо, що на території ООС проводиться дуже багато навчань. Для чого вони потрібні?

 

Олександр Сирський: Тому що значна частина підрозділів, в першу чергу танкових підрозділів і підрозділів артилерії, знаходяться в районі відведення. Вони вимушені тривалий термін знаходитись у визначених районах, позбавлені будь яких можливостей удосконалення своїх навичок. Для нас питання бойової підготовки підрозділів – це головне завдання. Інтенсифікація рівня бойової підготовки сприяє підвищенню морально-психологічного стану, тому що наші воїни з великим задоволенням беруть участь у всіх змаганнях і заходах, які проводяться штабом воєнних сил. Вони мають можливість бути заохоченими, в тому числі і відзнаками, і грошовою винагородою. Це значно підвищує їх морально-психологічний стан.

 

Протягом 2-х місяців активної бойової підготовки ми значно знизили рівень порушень військової дисципліни. Люди зайняті, бачать перспективу, бажають перемогти, мають можливість спілкуватися з іншими військовослужбовцям з інших підрозділів, мають можливість обмінюватися досвідом. Це позитивно, тому велика увага приділяється організації інтенсивної бойової підготовки.

 

Яна Холодна: Якщо ворог, не дай Боже, завтра захоче піти наступом на наші території, то українська армія готова дати відсіч?

 

Олександр Сирський: Однозначно. Ми готові дати відсіч, ми готові до дій у будь-яких умовах обстановки. І вдень, і вночі. Я впевнений в тому, що наші частини, підрозділи, військовослужбовці виконають всі завдання.

 

 

Джерело

 

Публікації та новини по темі:

 

ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ: «МИ СТОЇМО НА ЗАХИСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ПО ОБИДВА БОКИ ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ»

 

О.СИРСЬКИЙ: ЗСУ МАЮТЬ УСПІШНИЙ ДОСВІД ПРОТИСТОЯННЯ АРМІЇ ЯДЕРНОЇ ДЕРЖАВИ

 

КОМАНДУВАЧ ОС ПРЕДСТАВИВ ДЕЛЕГАЦІЇ США ДОКАЗИ АГРЕСІЇ РФ НА ДОНБАСІ

 

НА ДОНБАСІ ПРОТИТАНКИСТИ ООС ВИЗНАЧИЛИ КРАЩІ РОЗРАХУНКИ ПРОТИТАНКОВИХ КОМПЛЕКСІВ ТА ГАРМАТ (ВІДЕО)

 

КОМАНДУВАЧ ОС ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ ПЕРЕВІРИВ ГОТОВНІСТЬ НА ПЕРЕДОВИХ ПОЗИЦІЯХ (ФОТО)

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues