190328 bars 8mmkБроньований всюдихід висувається на вогневу позицію. Коли машина зупиняється, відчиняються задні двері, міномет “Барс-8ММК” на спеціальній платформі стає на грунт.

 

Він швидко заряджається міною зі спеціального відсіку. Навідник за допомогою планшета прицілюється. Лунає постріл — і за лічені секунди міномет згортається у бронемашину, яка їде геть.

 

“Барс” відстрілюється і полишає позиції у декілька разів швидше від самохідної мінометної установки радянського зразка “Нона”.

 

Його комп’ютерна система дозволяє позиціонуватися на місцевості, а час підготовки до стрільби з похідного положення — одна хвилина! Аби втекти з вогневої позиції, уникнувши відповіді ворога, мобільному комплексу потрібно лише 20 секунд. Боєкомплект — 60 мін, екіпаж — три особи.

 

190328 bars 1

190328 bars 2

 

До складу комплексу входять автомобільне шасі, автоматизована мінометна установка, засоби цифрового зв’язку, засоби розвідки (система “Антиснайпер”, оптичні засоби розвідки, РЛС наземної розвідки, БПЛА та квадрокоптер).

 

Максимальна дальність стрільби ММК — 7100 метрів, при цьому дальність розвідки за допомогою БПЛА сягає 20 кілометрів, РЛС — до 10 кілометрів, а оптичної розвідки — до 6,8 кілометра.

 

“Сучасна тенденція — щоби підрозділи, які перебувають на лінії зіткнення, були більш мобільні, і міномет “Барс-8ММК” у неї вписується, — каже Антон Міхненко, член експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння. — Він передбачає достатньо швидке розгортання для нанесення вогню, швидке згортання і повернення на позицію. Подібні системи є в Ізраїлі, у США.

 

190328 bars 3

190328 bars 4

 

У тренді сучасних тенденцій — і безпілотний літальний апарат, який буде скидати інформацію та наводити міномет на необхідну ціль.

 

Необхідно зазначити, що система “Барс-8ММК” може бути інтегрована з будь-якою інформаційно-управляючою системою вищого рівня управління військами, в тому числі С4, GIS, COM та інші. Саме ці системи використовуються у провідних арміях країн-членів НАТО і довели свою високу ефективність.

 

 

Антон КУЧЕПІНКОВ

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues