190325 SZПобільше людей і танків - не найкраща стратегія для перемоги у війні - Згурець.

 

Вперше у новітній історії ми пройшли етап, коли за незалежність треба платити кров'ю.

 

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить військовий експерт Сергій Згурець.

 

"Розуміємо, що незалежність дорого коштує в усіх сенсах. Ми будемо і надалі жити у цій новій реальності, коли вимушені відстоювати її силою.

 

Погано, що почали заколисувати себе словами про високий рівень бойової готовності. У нас є великий прогрес, але зовнішні загрози набагато більші. Треба шукати інші варіанти оптимальної оборонної стратегії, яка вже не буде ґрунтуватися на простому лінійному збільшенні кількості особового складу в армії чи танків. Повинні переглянути підходи до створення війська. Запит на військову реформу в суспільстві існує", - вважає експерт.

 

Він пояснює, що Україна збільшила армію з огляду на потенційні загрози з боку РФ та угрупувань, що діють на кордонах.

 

"Але це лінійний шлях реагування. Якщо раптом Росія втричі збільшить чисельність військ, це не означає, що ми маємо робити так само та впертись у неможливість утримувати свою армію. Треба шукати асиметричні шляхи захисту, вразливі точки противника. Це має бути інша стратегія оборони - більш гнучка та адаптивна армія. Ситуація з Фінляндією та Афганістаном (У 1939-1940 роках СРСР вів війну з Фінляндією, яка мала в чотири рази меншу армію, проте змогла завдати великих втрат Радянському Союзу. З 1979 по 1989 рік СРСР воював в Афганістані, через значні втрати та спротив місцевого населення був змушений вивезти свою армію. - Gazeta.ua) показали, що домінування кількості особового складу та техніки не є вирішальним фактором перемоги", - додає Сергій Згурець.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues