190320 rebУ своєму звіті, опублікованому 19 березня 2019 року о 19.30, СММ ОБСЄ повідомила про виявлення на окупованій території України двох типів новітніх російських систем РЕБ.

 

OSINT-аналітики InformNapalm вважають, що росіяни випробовують ці комплекси не лише проти ЗСУ, а також випробовують їх в бойових умовах проти американських БПЛА.

 

 “16 березня

БПЛА СММ малого радіусу дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тирада-2») неподалік від н. п. Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська)”, – сказано у звіті ОБСЄ.

 

Скріншот з англомовної версії звіту ОБСЄ:

Скриншот 20 03 2019 1

 

“Тирада-2”

 

“Тирада-2” – це система орбітального подавлення, призначена для безконтактного виведення з ладу супутників зв’язку.

 

Скриншот 20 03 2019

Макетований вигляд “Тирада-2С”, представлений на “Макс-2013”. Джерело фото макету.

 

Актуальні фото Тиради-2 відсутні в мережі для порівняння, тому використовуємо ілюстративні фото російських систем РЕБ.

 

Розробка цієї системи почалася в 2001 році, а вперше публічно про неї заговорили в 2017. У серпні 2018 року на форумі «Армія-2018» публічно було підписано контракт на постачання міноборони РФ цієї новітньої системи РЕБ, а восени пройшли випробування.

 

Виконавець контракту – Владімірський завод “Електроприбор”. У грудні 2018 РІА “Новини” повідомило, що “Тирада-2” в 2019 році поступить на озброєння в Центральний військовий округ.

 

Р-330Ж «Житель»

 

Російська автоматизована станція радіоперешкод Р-330Ж «Житель» призначена для автоматизованого виявлення, пеленгування й аналізу сигналів джерел радіовипромінювання в діапазоні частот 100–2000 МГц, а також для створення радіоперешкод для переносних та мобільних наземних станцій (абонентських терміналів) систем супутникового зв’язку «ІНМАРСАТ» та «ІРІДІУМ», навігаційної апаратури споживачів супутникової радіонавігаційної системи «НАВСТАР» (GPS) та базових станцій стільникової системи зв’язку GSM-900/1800. В Україну не постачалась. Неодноразово фіксувалася у розслідуваннях InformNapalm (1, 2, 3).

 

Зауважимо, що ці два комплекси РЕБ глушать не лише супутниковий зв’язок, а й хвилі КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковий та транкінговий зв’язок.

 

Росіяни намагаються глушити американський БПЛА

 

Над лінією розмежування часто літає американський стратегічний БПЛА RQ-4B Global Hawk. Він оснащений інтегрованою системою спостереження і розвідки HISAR (Hughes Integrated Surveillance & Reconnaissance). Це спрощена і дешевша версія комплексу ASARS-2, розробленого фірмою Hughes (Raytheon?) для розвідувального літака Lockheed U-2. Цей комплекс також використовується на борту армійського БПЛА RC-7B і продається на міжнародному ринку. Комплекс має радар SAR/MTI, а також оптичний та інфрачервоний сенсори. Всі три підсистеми можуть працювати одночасно, а їхні дані обробляється єдиним процесором. Цифрові дані можуть передаватися на землю в режимі реального часу в межах прямої видимості або через супутниковий канал зі швидкістю до 50 Мбіт/с. OSINT-аналітики InformNapalm вважають, що росіяни з допомогою новітніх станцій РЕБ, зафіксованих місією ОБСЄ 16 березня на окупованій території, намагаються глушити канал зв’язку між американським БПЛА та супутником.

 

Нагадуємо також, що у липні 2018 року СММ ОБСЄ вперше за весь період бойових дій на Донбасі офіційно повідомила про фіксацію відразу 4 новітніх типів російських систем радіоелектронної боротьби на окупованій території, але чомусь цю інформацію не оприлюднювали протягом 14 днів.

 

Публікації та  новини по темі:

 

СБУ ОТРИМАЛА ЧЕРГОВІ ДОКАЗИ УЧАСТІ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ У БОЙОВИХ ДІЯХ НА ДОНБАСІ

 

НОВІТНІЙ РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС РАДІОРОЗВІДКИ «ТОРН» ЗНОВУ ЗНАЙШЛИ НА ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ

 

РФ НЕПОДАЛІК КОРДОНУ З УКРАЇНОЮ РОЗГОРНУЛА 12 "ІСКАНДЕРІВ"

 

РОЗВІДКА: ОКУПАНТИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОСТАЧАТИ ЗБРОЮ ТА БОЄПРИПАСИ НА ДОНБАС

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues