181218 defense security expo NASU 100У рамках ювілейних заходів, присвячених 100-річчю від часу заснування Національної академії наук України, 6-7 грудня цього року Академія разом із Міністерством оборони України та Державним концерном «Укроборонпром» провели спеціалізовану виставку-презентацію науково-технічних розробок і технологій НАН України «Наука – обороні та безпеці держави».

 

Відкрили виставку Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов та Перший віце-президент Національної академії наук України академік Володимир Горбулін.

 

 

Символічним стало те, що відкриття виставки відбулось у День Збройних Сил України. «Фактично, ця виставка – це привітання нашим славетним воїнам із їхнім професійним святом від науковців», − відзначив Турчинов.

 

Виставка стала майданчиком для співпраці вчених, промисловців та військових у вирішенні питань створення сучасних зразків озброєння, військової техніки, засобів захисту особового складу тощо.

 

У день свого професійного свята цей захід відвідали військовослужбовці та військові науковці − представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, керівники Державного концерну «Укроборонпром», Державного космічного агентства України та фахівці підпорядкованих їм підприємств, представники громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України».

 

На виставці було представлено результати робіт, виконаних установами НАН України в рамках цільової науково-технічної програми НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави», а також інші науково-технічні розробки і технології академічних установ, які можуть використовуватися для підвищення обороноздатності та безпеки держави. Це, зокрема, роботи, спрямовані на:

 

− створення комплексів керування і засобів захисту мережевих каналів зв’язку з безпілотними авіаційними системами;

− розроблення перспективних структур броньованого захисту;

− створення маскувальних покриттів для мінімізації помітності техніки в НВЧ-, ВЧ- і ІЧ-діапазонах;

− вдосконалення технологій процесів оброблення каналів нарізних стволів для підвищення їхньої живучості;

− створення радіолокаційної станції Х-діапазону для виявлення і класифікації рухомих об’єктів;

− впровадження сучасних технологій із продовження ресурсу авіаційної та бронетанкової техніки, лазерного і дугового зварювання тонкостінних елементів керма й сопла керованих ракет, а також підводного зварювання корпусів військових кораблів в екстремальних умовах.

 

 

Окремими розділом було представлено експозицію результатів робіт учених НАН України в галузі військової медицини, які спрямовані на створення портативних програмно-апаратних комплексів для визначення глибини шокового стану у польових умовах, розроблення нових біоматеріалів для відновлення кісткової тканини, створення новітніх перев’язувальних матеріалів та комбінованих засобів для зупинення великих кровотеч, створення технології низькотемпературного зберігання клітин донорської крові тощо.

 

 

Експозицію НАН України суттєво доповнили експонати натурних зразків, у яких втілено розробки установ НАН України, що представили підприємства оборонно-промислового комплексу, зокрема, ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», КП спеціального приладобудування «Арсенал», ДП «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля», ДП «Ізюмський приладобудівний завод», ВАТ «Меридіан» імені С.П. Корольова», ДП «Київський бронетанковий завод», ПАТ «Завод «Маяк»  тощо.

 

 

У другий день роботи виставки відбувся круглий стіл за участі представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Державного космічного агентства України, Державного концерну «Укроборонпром», Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» і фахівців НАН України, на якому було обговорено актуальні питання залучення національного наукового потенціалу для підвищення обороноздатності держави.

 

У виступах зазначалося, що лише шляхом проведення цілеспрямованих оборонних досліджень можна досягти суттєвих результатів. Але створення наукового доробку й набуття Україною необхідного технологічного рівня є завданням не лише НАН України. Це досягається виваженими діями з боку відповідних центральних органів виконавчої влади.

 

 

Результатом проведення цього заходу має стати активізація використання наукового потенціалу НАН України в оборонній сфері, тому що, як наголосив Секретар РНБО України, «без мобілізації наукового потенціалу нації, без перетворення інтелекту країни на потужну зброю ми не зможемо перемогти в цій війні. Це найважливіша проблема і пріоритетне завдання».

 

 

За інформацією ССР НОВ Президії НАН України

Фото: ССР НОВ Президії НАН України та Прес-служба НАН України

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues