180524 bmpu5"Харківське конструкторське бюро ім. О. Морозова", що входить до складу ДК "Укроборонпром", проводить роботи зі створення бойових машин нового покоління, які мають стати на озброєння української армії у 2020-х роках.

 

Конструктори та інженери "ХКБМ" зараз зосереджені на створенні БМП-У, нової бойової машини піхоти, яка має прийти на заміну БМП-1 та БМП-2. Наразі, "ХКБМ" вже розроблена конструкторська документація, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань буде проходити у 2019 році.

 

БМП-У призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійних захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий заБТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у переднійчастині корпусу, що забезпечує більший рівень захисту екіпажу.

 

Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою, БМП-У буде оснащуватись дизельним двигуном потужністю 735 к.с. та автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти у 25-27 тон, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У забезпечується подолання водних перешкод вплав.

 

Для озброєння БМП-У обрано новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. Він оснащений 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами "Бар‘єр".

 

БМП-У створюється за модульним принципом, з можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. Завдяки цьому, на базі БМП-У будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна,медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.

 

Новина по темі: ХАРКІВСЬКЕ КБ ІМ. МОРОЗОВА ОПРИЛЮДНИЛО ЙМОВІРНИЙ ВИГЛЯД ПЕРСПЕКТИВНОЇ БОЙОВОЇ МАШИНИ ПІХОТИ, ЩО РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

 

Також "ХКБМ" веде роботи зі створення перспективного танку нового покоління. Комплексна робота, яка передбачає проектування абсолютно нової машини розділена на окремі етапи, які передбачають створення моторно-трансмісійного відділення, розробку нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизація більшості процесів з метою скорочення кількості членів екіпажу з трьохосіб, до двох.

 

Проведення цих робіт розраховано не декілька років, які передбачають поетапне виконання всіх ключових пунктів програми. Наразі, коллективом "ХКБМ" проведено попередню розробку побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також йдуть роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.

 

Новий двигун має отримати потужність на рівні 1500 к.с., можливість працювати на різних видах палива та їх сумішах, можливість роботи при кричних температурах та кліматичних умовах. Він повинен мати компактні розміри, модульність конструкції та можливість застосування, як у задньопривідному так і у передньопривідному компонуванні. Завдяки цьому, цей двигун може бути використаний і при створенні нових зразків важкої гусеничної техніки.

180524 bmpu4

180524 bmpu1

180524 bmpu2

180524 bmpu3

 

 

Публикації по темі:

 

ТАНКОГРАД: ПОГЛЯНУТИ НА ХАРКІВ ТА ЗАКОХАТИСЬ

 

БРОНЕТЕХНІКА: МОДЕРНІЗАЦІЯ З УКРАЇНСЬКИМ АКЦЕНТОМ

 

В ТЕНИ «КЕДРА»: ПОЧЕМУ «БУКСУЕТ» МОДЕРНИЗАЦИЯ Т-64

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues