180514 put7 травня 2018 року в Москві пройшла чергова інавгурація президента Росії Володимира Путіна. Як заведено в святкові дні, російські ЗМІ зі всіх сторін показували цю церемонію. Загальний благодатний фон ніщо не затьмарювало. Вшосте за свою кар’єру на посту президента Путін пообіцяв жителям найбільшої країни світу стати п’ятою по величині економікою світу – плескали в долоні всі, може цього разу не так завзято.

 

Під вечір приблизно о 23:22 за московським часом ТАРС лаконічно повідомив, що в Сирії розбився військовий гелікоптер Ка-52. Новину відразу ж підхопило РБК (23:29)

 

Перше повідомлення звучало доволі сухо: “При виконанні планового польоту над східними районами Сирійської Арабської Республіки впав російський гелікоптер Ка-52. Обидва льотчики загинули”.

 

Наступного ранку 8 травня в “Комерсанті” висловили припущення, що гелікоптер був збитий під час нічного патрулювання.

 

Спершу було не зовсім ясно, коли конкретно був збитий гелікоптер. Якщо перші новини одна за одною почали надходити пізно ввечері після інавгурації Путіна, то, мабуть, і гелікоптер збили ввечері 7 травня. Проте відразу впало в око, що “Комерсант” у своїй статті використав зворот “у ніч на 7 травня” – тобто, гелікоптер, вочевидь, було збито не після інавгурації Путіна, а до неї.

 

Невдовзі в твіттері виклали відео з рештками гелікоптера Amaq news agency:

 

 

Саме відео датоване 8-м травня (перезалита версія тут). Хай там як, та на ньому ми не бачимо російських солдатів, а десь в пустелі незрозумілі бородані розглядають згорілі рештки російського гелікоптера Ка-52. У першій новині про Ка-52 говориться, що “за попередньою інформацією, причиною інциденту могла стати технічна несправність”

 

ka52 1

ka52 2

ka52 3

ka52 4

 

Щоб взагалі щось говорити про причини падіння гелікоптера, треба зібрати всі згорілі рештки і провести експертизу. А тут на місці орудують ісламісти і російських спеціалістів не видно. Також вражає пейзаж, за який ведуть війну російські військові – чимось навіть нагадує Афганістан.

 

Пізніше в мережу потрапили непідтверджені імена пілотів з вказаними роками життя. Скоро їхні імена вже ніхто особливо не заперечував:

 

180514 ka52

 

Обидва пілоти, підполковник Гущин Артем і лейтенант Мірошниченко Роман, загинули 6 травня – за день до інавгурації Путіна, а не як писав “Комерсант”, у ніч на 7 травня. Вранці, в самісінький розпал церемонії, в російському міністерстві оборони прекрасно знали про втрати, та вирішили відкласти неприємну для начальства новину до вечора.

 

Новина по темі: ЧЕРГОВІ ВТРАТИ РОСІЙСЬКОЇ АВІАЦІЇ: В СИРІЇ РОЗБИВСЯ ГЕЛІКОПТЕР КА-52

 

До речі, як виявилося, дуже зручна тактика подачі новин – ніби і всіх формальностей дотрималися, але частина ЗМІ так і оминула цю новину. Вночі вона ще нікому не цікава, а на ранок вона трохи застаріла і вже не цікава.

 

Але найголовніша мета досягнута і свято інавгурації президента РФ пройшло без ексцесів і поганих новин.

 

 Антон Павлушко

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues