180412 mainЧиновник пояснив, які чином має відбуватися повернення окупованих територій.

 

Ту кількість військ РФ на Донбасі, яка там зараз знаходиться, Україна могла б розбити за кілька тижнів, але за умови, що Кремль не кине в бій багатотисячні резерви.

 

Таку думку висловив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" секретар РНБО Олександр Турчинов.

 

За його словами, Україна протистоять не фейковим республікам, а російської армії, яка в будь-який момент може посилити свою військову присутність на сході України.

 

"Якщо говорити відверто, то окупаційні підрозділи, що знаходяться там зараз, а це два армійські корпуси і кілька батальйонно-тактичних груп, підпорядкованих 8-й армії Південного військового округу РФ, можуть бути розбиті нашими Збройними силами протягом декількох тижнів. Але планування військової операції завжди вимагає реальної оцінки ворога, який тобі протистоїть. Тому для нас вирішальним є питання: скільки додаткових дивізій Путін кине проти України? Фактично у нас війна йде не з якимись фейковими "ДНР / ЛНР", а з Російською Федерацією. Саме її збройні сили протистоять нам і на сході, і в Криму.

 

"Для нас питання повернення Донбасу і Криму – це питання економічної потужності, посилення наших Збройних сил, всіх силових структур, і безумовно, дуже важливий фактор – збереження єдиного антипутінського, антиімперського міжнародного фронту. Наші стратегічні партнери повинні посилити санкційну політику, а не розповідати, як важко їм продовжувати санкції на чергові півроку. Я постійно на всіх міжнародних зустрічах говорю: "Ви себе захищаєте, а не нам ласку робите". Потрібна ефективна система жорсткої протидії російській агресії з боку всіх провідних демократичних держав. Про те, що Росія стала державою-терористом, ми говоримо з лютого 2014 року.

 

Раніше президент Петро Порошенко говорив, що на кордоні з Україною кілька дивізій РФ готові до вторгнення. За його словами, російські війська готові до інтервенції як з Півночі, так і зі Сходу.

 

Публікація по темі: СХІДНИЙ ФРОНТ. ЯК УКРАЇНІ НЕ ЗАГРУЗНУТИ У ВІЙНІ НА ВИСНАЖЕННЯ?

 

У свою чергу військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець оцінив шанси ЗСУ в наступі на фронті. За його словами, для протистояння 80-тисячному українському угрупованню військ Росія повинна виставити 300-400 тисяч солдатів.

 

Публікація по темі: ПЕРЕХІД ВІД КІЛЬКОСТІ ДО ЯКОСТІ: ВІЙСЬКОВИЙ ЕКСПЕРТ ОЦІНИВ ОБОРОННИЙ ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНИ

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues