180411 vilha 800В Украине состоялись государственные испытания ракетного комплекса «Ольха». Как сообщил секретарь Совета национальной безопасности и обороны Александр Турчинов, это финальный этап сотрудничества украинских ученых, конструкторов и предприятий, производящих данное вооружение.

 

Он также отметил, что после завершения этих испытаний ракетные комплексы «Ольха» будут взяты на вооружение, а украинский оборонно-промышленный комплекс начнет их серийное производство.

 

Новина по темі: РОЗПОЧАТО ДЕРЖАВНІ ВИПРОБУВАННЯ НОВОГО РАКЕТНОГО КОМПЛЕКСУ "ВІЛЬХА"

 

Подробнее о новом ракетном комплексе рассказал в эфире радиостанции Голос Столицы директор информационно-консалтинговой компании Defence Express Сергей Згурец.

 

4908625

 

В чому плюси комплексу «Вільха» і коли він буде вже на озброєнні?

— Ракетний комплекс «Вільха» є глибокою модернізацією реактивної системи залпового вогню «Смерч». За рахунок модернізації ми отримаємо точний комплекс, який здатний вражати цілі на відстані від 70 кілометрів і далі, думаю, що на межі до 200. Він фактично заміняє можливостями одночасно і ракетний комплекс «Точка», якщо ми говоримо по дальності, і є потужніший за дальністю, ніж «Смерч». Позитив полягає в тому, що це, дійсно, показники і по дальності, по точності, по влучності, а друга складова — це безпосередньо те, що всі компоненти цього комплексу виготовляються в Україні, на українському устаткуванні з використанням усіх комплектуючих, що виготовляють наші заводи, що фактично говорить про створення замкнутого циклу виробництва одного з типів ракетних озброєнь.

 

Ви сказали, що це модернізований «Смерч». То це нова розробка чи модернізована стара?

— Насправді, за принципами керування, які закладені в цей комплекс, ми говоримо про те, що в габаритах ракети «Смерч» ми отримали абсолютно новий засіб ураження і тому ми говоримо про нове озброєння. В рамках виконання документів, які реалізуються з Міноборони, говориться про глибоку модернізацію, але, по суті, ми говоримо про зв'язок, який абсолютно якісно інший в порівнянні з системою «Смерч».

 

180411 vilha 11Испытания ракетного комплекса «Ольха»

Цей боєприпас можна використовувати на машині чи на устаткуванні, що використовувала раніше саме «Смерч»?

— Ні. Ми говоримо про те, що сьогодні у нас максимально довга рука враження, яка на сьогодні в українській армії була реалізована за рахунок використання ракетного комплексу «Точка», який має дальність 120 кілометрів, але дуже погану влучність, тому що він був розрахований на використання ядерних боєприпасів і тоді точність не є критичною. І маємо потім, скажімо так, інший комплекс — це реактивну систему залпового вогню «Смерч», який має максимальну дальність 70 кілометрів, але це озброєння, яке накриває вогнем цілі противника. На сьогодні ми маємо систему, яка спроможна вражати цілі на відстані, зокрема, 120 кілометрів і вище, і причому з точністю, яка дорівнює 10 метрів відхилення навіть і менше. Тобто ми говоримо про те, що на кожну ракету, яка стоїть на постовій, може призначена бути своя ціль і ці цілі можуть бути вражені за рахунок коректировки польоту кожної окремої ракети з цього пакету, тобто фактично це поєднання двох в одному.

 

Публікація по темі: УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ЧЕКАЄ НА НОВУ ПОТУЖНУ ЗБРОЮ: ВАЖЛИВІ ДЕТАЛІ

 

Олександр Турчинов каже, що це фінальні випробування. Нам очікувати, що скоро ця «Вільха» стане або на озброєння в нас, або піде на експорт?

— Насправді ми говоримо про те, що розпочались сьогодні державні випробування. Державні випробування будуть тривати певний час, зокрема, я думаю, декілька тижнів, навіть і більше. Після цього в форматі державних випробувань будуть висунуті якісь зауваження, якщо вони будуть, якщо потребуватимуть доопрацювання. Якщо зауважень не буде, то тоді постане питання прийняття комплексу на озброєння. Після прийняття комплексу на озброєння в рамках державного оборонного замовлення буде почато виготовлення цього зразка. Тим більше, минулого року були презентації на підприємстві «Артем» щодо устаткування, яке закуплено, закордонного виробництва для того, щоб виготовляти, зокрема, окремі компоненти для цих реактивних і керованих ракет. Тобто вже підготовка виробництва розпочалась і за умов темпів завершення державних випробувань і підсумків завершення буде зрозуміло, коли почнеться безпосереднє виготовлення цих зразків для української армії.

 

180411 vilha 4

 

Такі ракети йдуть суто для внутрішнього ринку?

— Я думаю, що насправді доки не буде задоволений попит української армії, а там він достатньо суттєвий, навряд чи хтось зважиться забезпечити експорт цього озброєння саме через те, що внутрішні потреби не задоволені. Після того, якщо будуть забезпечені всі наші потреби цими комплексами, які передбачені по штату, після цього можна говорити про експорт.

 

180411 vilha 12Первое испытание украинской крылатой ракеты © Фото: facebook.com/oleksandr.turchynov

Щодо собівартості цієї ракети ми можемо щось сказати зараз?

— Питання вартості, я, чесно кажучи, не знаю. З іншого боку, ми говоримо про те, що впродовж короткого проміжку ми реалізували низку ракетних проектів, які пов'язані безпосередньо із забезпеченням ефективної стрімуючої політики. В цьому сенсі питання фінансів, я думаю, як би дорого вона не коштувала, якщо вона спроможна вирішувати завдання краще, ніж усі зразки озброєння, які має українська армія, то вона нас цілком влаштовує.

 

Кілька років ідуть випробування цієї ракети. Скільки часу треба для остаточного випробовування?

— Я не знаю, звідки у вас така інформація, що триває декілька років. Середній зразок озброєння створюється в межах 7 років, тобто це середня статистика. Коли ми говоримо про такі зразки за рахунок поєднання певних політичних, фінансових і організаційних зусиль, то роботи по комплексу «Вільха» і по комплексу «Нептун» ідуть достатньо швидко. Якщо за три роки вони починають вхід на серійне виробництво, я думаю, що, звичайно, є позитивні показники для цієї роботи. Роботи з «Вільхою» і «Нептуном» розпочались безпосередньо одразу з початком бойових дій на Донбасі коли стало зрозуміло, що в арсеналах української армії немає достатньо ефективних засобів стримувань. І саме тому ці чотири роки, дійсно, завершились достатньо позитивним результатом. Я думаю, що підсумки державних випробувань будуть цілком позитивними для того, щоб розпочати серійне виробництво цих зразків.

 

180411 vilha 1

 

Подібні боєприпаси ми використовували російські, які були закуплені до війни або радянські?

— Коли ми говоримо про штатні боєприпаси, снаряди, то ми використовували лише ті запаси, які у нас були після розпаду СРСР і їх використання пов'язане з певними ризиками. Тому що, зокрема, ці боєприпаси, які мають вік понад 25 років і паливо, яке використовується в цих снарядах, насправді поводить себе часом непередбачувано, чому фактично ми маємо потреби оновлення за рахунок палива всіх систем, які вже є на сьогодні. А певна частина цих систем отримають ті властивості, про які говорить Турчинов з огляду на комплекс «Вільха», тобто дальність підвищена і інша якість влучності і потужності. Тобто ми говоримо про те, що ми вирішили завдання комплексно і створили моменти для заміни існуючих боєприпасів і забезпечили створення зразків з більшою потужністю.

 

Ранее аналитик Института мировой политики Николай Белесков заявлял, что испытание Украиной крылатой ракеты — четкий сигнал РФ.

А военный эксперт Олег Жданов отметил, что Украина вступила в новую гонку вооружений.

 

Источник

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues