180410 bmpФіксація перекидання російської військової техніки до українського кордону спровокувала багато галасу в соціальних мережах. Волонтери InformNapalm також відстежували появу нових відео і проводили прив’язку до місцевості, намагаючись визначити мету такої активності російських військ біля кордонів України.

 

8 квітня в публічний доступ вийшло розслідування DFRLab, в якому розібрано два відео. Геолокація в розслідуванні визначена точно, тому ми не будемо на ній зупинятися, а опишемо додаткові деталі, які не потрапили в поле зору закордонних дослідників.

 

 

 

З першого відео по кількості БМП-3 ми дізнаємося, що це техніка зі складу мотострілецької роти. Відсутність іншої техніки роти – КШМ, вантажних авто і т. д. – вказує на те, що це може бути:

 

  • навчальний марш-кидок;
  • перегон своїм ходом із залізничної станції нової техніки в пункт постійної дислокації;
  • перекидання на полігон.


180410 k

180410 karta

 

Визначено, що техніка йде через населений пункт Великий Должик (рос. – Большой Должик) у напрямку до Кузьмінського полігона. Але це не виключає і варіант перекидання до кордону з Україною.

 

Публікація по темі: ЛИЦЕМІРСТВО: ДОСВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ

 

З відео видно, що перед САУ 2С3 «Акація» проходять машини управління артилерійським вогнем. Перша машина з голови групи — це 1В13, а друга – або 1В16, або 1В13. Роздивитися детальніше не вдалося через погану якість відео.

 

Зверніть увагу, що на першому відео на одній з БТ-ЛБ перед САУ «Акація» на кормі стирчать чотири короткі антени. Це дуже нагадує мобільну систему РЕБ, яка придушує управляючий сигнал  радіокерованого фугасу.

 

180410 t


Схожі системи застосовувала російська армія в Сирії та Чечні для захисту колон від підриву фугасами. Невже на своїй території в Ростовській області російська армія боїться диверсійного підриву колон бронетехніки?

 

Новина по темі: МИ ПОТРЕБУЄМО ЄДНОСТІ ЄВРОСОЮЗУ ТА ЙОГО ПІДТРИМКИ НАПРАВЛЕННЯ МИРОТВОРЦІВ ООН НА ОКУПОВАНУ ЧАСТИНУ ДОНБАСУ – ПРЕЗИДЕНТ

 

Ще один тривожний сигнал – повністю або частково затерті бортові номери на деяких БМП-3. Для чого затирати номери, якщо не плануєш перекидати техніку від «воєнторга» на окуповану територію?

 

180410 t1

 

За неповністю затертими бортовими номерами з високим ступенем ймовірності можна стверджувати, що БМП належать 102-му або 103-му мотострілецькому полку 150-ї мотострілецької дивізії, яка дислокується в населеному пункті Персіановський. Цей населений пункт неподалік від Петровки і Великого Должика.

 

Висновки:

 

Багато експертів прогнозують можливе загострення бойових дій на Донбасі весною. Російські війська під прикриттям навчальних марш-кидків можуть перекидати додаткове озброєння і техніку для посилення 1-го і 2-го окупаційних армійських корпусів на окупованій території України.
Можливо, тільки частину техніки планують перекидати через кордон (із зафарбованими бортовими номерами) у супроводі мобільних систем РЕБ, щоб запобігти підриву колон на радіокерованих фугасах. Решта техніки залишиться в резерві і на полігонах біля кордону з Україною.
Росія вже 4 роки продовжує перекидати на окуповану територію озброєння, техніку і групи військовослужбовців, які підтримують і координують дії найманців.


У квітні 2018 міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm представить найбільш повну базу даних озброєння і підрозділів російської армії, які були зафіксовані на Донбасі.

 

Аналіз підготували Кузьма Тутов і Андрій Лісіцин

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues