180131 rocketУ вівторок випробували нову українську крилату ракету "Нептун", яка здатна уражати наземні та морські цілі.

 

"Запуск "Нептуна" пов'язаний зі створенням нових зразків озброєння. Це цілком національний проект - немає залежності від іноземних партнерів, що має особливе значення на тлі відмови окремих західних оборонних компаній постачати Україні подібні зразки або складові до них",- розповів ВВС Україна Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

 

Військовий експерт зазначив, що це дозвукова ракета, схема польоту - стандартна для крилатої моделі.

 

"На маршовій ділянці висота польоту - 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина - уламкова-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватись як протирадіолокаційна ракета", - пояснює пан Згурець.

 

Вона забезпечує дальність стрільби по морській цілі на відстані 280 км, а по береговій стаціонарній цілі - ще далі.

 

Експерт каже, що її можна порівняти з американськими, китайськими та радянськими ракетами з дальністю в межах 300 км.

 

"Вона спроможна вражати цілі на тій дальності, на якій інші українські ракети не можуть", - каже він.

 

За створення нового зразку озброєння відповідає ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч".

 

"Нині, виходячи з рівня та особливостей загроз, найбільш актуальною є версія наземного комплексу, оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об'єктів", - додає пан Згурець.

 

Передбачається, що "Нептун" буде на озброєнні в берегових військ. Ракети залучать до контролю над акваторією Чорного моря.

 
180131 rocket 1

 

Це було перше публічне випробування "Нептуна". Йому передували закриті, що триватимуть і надалі.

 

Коли саме ракети поступлять на озброєння - точних прогнозів немає, адже "Нептун" має пройти всі етапи державних випробувань.

 

Надалі ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційні версії.

 

Скільки таких ракет вже виготовлено - поки що тримають в секреті.

 

"Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії відповідно до Будапештського меморандуму на озброєнні Збройних сил України не залишилося жодної крилатої ракети", - заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов після завершення випробувань.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues