170425 0Другий міжнародний «Український форум з оборони і безпеки-2017», який відбудеться в Києві 27 квітня 2017 року, планується провести під гаслом, що українська оборонна промисловість є інвестиційно привабливою.

 

 

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив заступник гендиректора держконцерну «Укроборонпром» Денис Гурак, анонсуючи Форум, що відбудеться у Києві 27 квітня.

 

Форум буде присвячений взаємодії державного і приватного оборонного сектора, також на ньому обговорять питання реформи оборонно-промислового комплексу. Планується, що під час Форуму український бізнес отримає інформацію про можливості роботи з державними підприємствами у сфері безпеки і оборони, а також довідається про перспективи фінансування з боку національних та міжнародних фінансових установ. За інформацією організаторів Форуму в ньому візьмуть участь близько 300-350 компаній, з яких 25% — іноземні компанії.

 

170425 1

Денис Гурак: Необхідно змінити підхід до формування державного оборонного замовлення на конкурентній основі і запустити конкурентні процедури у його формуванні 

 

Денис Гурак також зазначив, що поступово збільшується оборонне замовлення і воно збільшуватиметься у якісному значенні. Тобто наступає етап не лише ремонту залишків радянської техніки, а й етап створення нових серійних зразків озброєння:

 

— ОПК України був фантастично недореформований останні 25 років. В Україні багато озброєння ще з часів СРСР, зокрема авіація, техніка для протиповітряної оборони, яку використовує і наш ворог. Україна має перейти на створення інших систем, які використовують зокрема країни НАТО... Так, у пріоритеті будуть вертолітна техніка, бойова авіація, техніка ППО, а також кораблебудування.


За словами Гурака важливим є напрацювання законодавчої бази, яка дозволить налагодити ефективну співпрацю держави та приватних оборонних підприємств, однак на сьогодні законодавче врегулювання багатьох питань відсутнє. Так, з понад 30 розроблених законодавчих актів за минулий рік імплементовано лише 11. Водночас Денис Гурак висловив сподівання, що нещодавно створене у Верховній Раді профільне міжфракційне об’єднання показуватиме, що оборонна галузь є ключовою для України і це дозволить пришвидшити просування необхідних законів.

 

Денис Гурак також акцентував на необхідності змінити підхід до формування державного оборонного замовлення на конкурентній основі і запустити конкурентні процедури у його формуванні. А для цього зокрема необхідно реформувати законодавство про державні закупівлі та про державну таємницю.

 

— У нас є стереотип що державна таємниця виключає конкуренцію, хоча це не так. Прозорість не дорівнює публічності, — сказав він


За словами директора з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense express Валерія Рябих, проведення торік першого подібного форуму засвідчило інтерес світу до української оборонної промисловості, а також інтерес української влади до потенційних інвесторів в оборонку. На його думку Україна має великий потенціал для гармонійного розвитку власних оборонних потужностей, і навів приклад Польщі.

 

— Досвід свідчить, що передові країни Європи, скажімо Польща, роблять ставку на гармонійне поєднання витрат на оборону і розвиток власних оборонних потужностей. Наприклад Польща є у передовиках країн НАТО у здійснені витрат на оборону — вона витрачає на оборону понад 2% ВВП — суттєвий показник для країн НАТО і ЄС. Водночас Польща має 23% ВВП, які генеруються саме оборонною промисловістю.

 

170425 2

Валерій Рябих: Україна має великий потенціал для гармонійного розвитку власних оборонних потужностей


Він також звернув увагу на цікавий момент: за період існування державних виробничих фондів оновлення виробничої бази не відбувалися взагалі і в той час, коли державний сектор стагнував, приватні підприємства інвестували у свій розвиток.

 

Валерій Рябих зауважив, що зараз витрати на безпеку і оборону зросли у 8 разів, у порівнянні з витратами на безпеку і оборону 2013 року, коли було кричуще падіння обороноздатності нашої країни, яке зокрема сприяло російській агресії.

 

— Україна витрачає безпрецедентні для Європи 5% ВВП. І хоча це ненормально, але обумовлено необхідністю протистояти російській агресії, — зазначив експерт.


Директор з міжнародних зв’язків ГС «Ліга оборонних підприємств України» Юлія Висоцька зазначила, що за останні роки ведення війни в Україні відродився і перепрофілювався приватний оборонний сектор. Разом з тим позиція державного оборонного сектору в питанні співпраці з приватними структурами швидко змінилася у позитивний бік.

 

— В Україні є доволі гнучкий приватний сектор. Витрати оборонного замовлення в Україні покривають не більше 10-15% можливостей приватного оборонного сектору. Сподіваємося, що поєднання приватних і державних зусиль призведе до створення нових продуктів. І ми можемо запропонувати замовнику певні комплексні рішення та комплексні продукти.


Вона також повідомила, що на форумі підніматиметься питання щодо стандартизації НАТО в тому аспекті, що Україна не лише потребує переходу на стандарти НАТО, але й потребує інвестицій у сфері розвитку стандартизаційної бази та підготовки спеціалістів у галузі стандартизації та сертифікації.

 

170425 4

Юлія Висоцька: Поєднання приватних і державних зусиль призведе до створення нових продуктів

 

Довідка. ІІ Міжнародний «Український форум з питань оборони і безпеки-2017» відбудеться 27 квітня у Києві. Організатором форуму виступає компанія A7CONFERENCES. Форум уже другий рік проходить під патронатом Міністерства оборони та концерну «Укроборонпром».

 

Форум має завдання стати найбільшою міжнародною платформою в Україні, що об’єднає учасників українського ринку та міжнародних інвесторів з прицілом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку оборони та безпеки.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues