191119 Proton 0ДП «Центральне конструкторське бюро "Протон"», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробило та виготовило мобільний варіант сучасного автоматизованого радіопеленгатора короткохвильового діапазону «Сектор Р-677». Радіопеленгатор «Сектор Р-677» в автоматичному режимі виявляє, здійснює цифрову обробку та визначає напрямок джерел радіовипромінювання, зокрема радіостанцій короткохвильового діапазону, реєструє та аналізує параметри прийнятих радіосигналів.

 

У «Секторі», який розроблений та виготовлений у тісній кооперації з іншими підприємствами Концерну та приватними українськими компаніями, впроваджено сучасні методи вимірювань і цифрової обробки радіосигналів. Для цієї станції з урахуванням реального бойового досвіду розроблені спеціальні алгоритми програмного забезпечення. Завдяки цьому «Сектор Р-677» дозволяє ефективно виявляти роботу всіх сучасних (і перспективних) радіостанцій короткохвильового діапазону. А декілька таких радіопеленгаторів, об’єднаних у єдину мережу, можуть визначати місцезнаходження передавача сигналу. Таким чином, є можливість отримати точні координати центрів зв‘язку, командних пунктів, розташування підрозділів противника та іншу важливу інформацію.

 

191119 Proton 1

 

Фактично, «Сектор» дозволяє вести постійне спостереження за короткохвильовими радіостанціями противника з метою правильного оцінювання стану його угрупування, відстежування переміщень та підвищення активності.

 

Необхідно зазначити, що станція «Сектор Р-677» застосовується в реальних бойових умовах з 2014 року, але раніше вона виготовлялася в стаціонарному варіанті. За роки війни ДП «ЦКБ Протон» серійно виготовило значну кількість «Секторів» у стаціонарному варіанті. Завдяки співпраці з фахівцями військових частин здійснило глибоку модернізацію системи на основі реального бойового досвіду.

 

191119 Proton

 

Удосконалений «Сектор Р-677» наразі виготовлено в мобільному варіанті шляхом мініатюризації всіх систем та широкого використання сучасних цифрових технологій. Це дозволило розмістити «Сектор» на високопрохідному шасі та значно зменшити площу, яка необхідна системі для розгортання. Для початку роботи «Сектора» необхідно лише декілька годин, тоді як розгортання старих радіопеленгаторів займало добу та більше. Окрім того, система може працювати у повністю автономному режимі, що забезпечується роботою встановленого дизельного генератора.

 

«Сектор Р-677» отримав високу оцінку командування і спеціалістів військових частин, а на початку 2015 року пройшов державні випробування і був прийнятий на озброєння.

 

Інформацію надано ДК «Укроборонпром»

 

Цей матеріал розміщено в журналі Defense Express №9 за 2019 рік. Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

191017 Bpla zhurnal 1

 

Публікації та новини по темі:

 

СОЗДАНИЕ ПРЕВОСХОДСТВА

 

ДАЛЕКО, ТОЧНО, ПОТУЖНО

 

ПРОТИЧОВНОВА ОБОРОНА Ч.1

 

ПРОТИЧОВНОВА ОБОРОНА Ч.2

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues