191114 Radioniks 0Київська компанія «Радіонікс» пропонує унікальні рішення в галузі авіоніки, високоточних засобів ураження, РЕБ та радіолокації

Без компанії «Радіонікс» українській «оборонці» було б трохи сумно. Доводилося б пригальмовувати зі створенням високоточних засобів ураження, мріяти про «Нептун» та «Есмеральду». Авіація не мала б можливості захищатися з застосуванням власних засобів РЕБ. А безпілотники із розпачем поверталися на базу в непогоду – бо нічого «не видно».

 

Але все це в нас є, бо в компанії «Радіонікс» звикли робити свою роботу якісно та попри всі «вибоїни» на шляху до реалізації ідеї. Зрештою, обраний компанією курс на створення складних комплексних виробів виправдав себе на всі сто відсотків – продукція компанії за своїми технічними характеристиками конкурує з кращими світовими зразками й має попит за кордоном. З цим усім було б чудово, якби українські замовники теж приділяли більше уваги продукції компанії «Радіонікс» – бо її нашому ОПК дійсно не вистачає.

 

191114 Radioniks

 

Точно в ціль

 

Спеціалісти компанії «Радіонікс» можуть похвалитися низкою дійсно унікальних рішень різного призначення. Справжня гордість компанії – розробка 191114 Radioniks 3та виробництво радіолокаційних голівок самонаведення. Це неймовірно складна задача – але без цього немає сенсу говорити про створення високоточних засобів ураження. Те, що приватній компанії «Радіонікс» вдалося її вирішити, свідчить про високий науковий та промисловий рівень підприємства. В «обоймі» компанії – активні, напівактивні та пасивні голівки самонаведення, створені в ініціативному порядку за власні обігові кошти. ГСН спроектовані таким чином, щоб забезпечити їх установку як на ракети класу «земля-повітря», так і «повітря-повітря».

 

У виробництві ГСН використовується частина уніфікованих електронних блоків. Рівень уніфікації становить близько 60-65%. Активні та напівактивні голівки самонаведення вже застосовуються для реалізації зовнішньоекономічних контрактів. Зокрема, з модернізації ЗРК С-125. З усім тим, установка на ракети 5В27Д активних та напівактивних голівок самонаведення компанії «Радіонікс» разом з іншими рішеннями дозволяють оновленому С-125 вражати цілі на дальності до 40 км і висоті до 25 км.

 

Від «Нептуна» до «Есмеральди»

 

Рішення компанії «Радіонікс» застосовуються в нових зразках озброєнь, які є знаковими для українського ОПК. Йдеться, зокрема, про крилату ракету «Нептун». На ньому нині встановлюється активна головка самонаведення від компанії «Радіонікс, проте той же «Нептун» з пасивними голівками самонаведення може стати основою для нового зразка – зброї, яка буде придатна для ураження радіолокаційних станцій системи ППО противника.

 

Також компанія продовжує працювати над багатофункціональною радіолокаційною станцією з романтичною назвою «Есмеральда». В одному зі своїх проявів вона вже представлена в модернізованому ЗРК С-125 для іноземного замовника. В інтерв’ю нашому журналу директор київської «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов стверджував: «Україна має реальний шанс заробити та розпочати виробництво бортового радара національної розробки для винищувача. Чи буде він потрібен української армії, я не знаю. У будь-якому випадку ми будемо цим займатися. Є держави, що зацікавлені в сучасних технологіях, а географія та політика в питанні вибору постачальника для них відходять на другий план. У цьому наш шанс». Ці слова були сказані у 2012 році. Відтоді тільки завдяки концентрації знань та зусиль цей потенціал в «Радіонікс» було посилено – попри всі перешкоди нашої реальності.

 

191114 Radioniks 2

 

Нові бойові очі фронтової авіації

 

Компанія «Радіонікс» успішно вирішує задачі з підвищення бойового потенціалу літаків фронтової авіації. Так, на підприємстві створені комплекти модернізації радіолокаційних прицільних комплексів для літаків Су-27 та МіГ-29. Компанія розробила та налагодила випуск модулів з великою кількістю загальних компонентів, призначених для заміни застарілих радянських аналогів. Усі рішення компанії «Радіонікс» виконані на новій елементній базі, мають набагато меншу вагу та більш надійні. Удосконалення дозволяють збільшити дальність виявлення РЛС бойових літаків на 25-30%, значно покращити радіоелектронний захист від різних видів радіоелектронних завад.  Також розроблені рішення з модернізації оптико-електронних прицільних систем винищувачів Су-27 та МіГ-29.

 

191114 Radioniks 1

 

З 2014 року попит на рішення компанії «Радіонікс» виріс і з боку Повітряних сил України – для проектів модернізації вітчизняних Су-27 та МіГ-29. Щоправда, компанія пропонує нашим військовим більше, ніж вони готові адаптувати під свої потреби та можливості.

 

Захист для літаків

 

Сьогодні засоби радіоелектронної протидії грають значну роль у всіх видах озброєної боротьби. Компанія «Радіонікс» за власні обігові кошти розробила низку зразків, які за своїми характеристиками не поступаються провідним світовим рішенням, а навіть й перевершують їх в категорії «ефективність – вартість». «Радіонікс» пропонує комплекс індивідуального радіоелектронного захисту (РЕЗ) «Омут-КМ», який може використовуватися для оснащення літаків Су-27, МіГ-29 або Су-25 («Омут-25КМ»). Контейнерний варіант «Омут-КМ» призначений для індивідуального захисту літака від засобів ППО з радіолокаційними системами керування зброєю. Але поки що темпи закупівель суттєво відстають від реальних потреб української фронтової авіації. При цьому сучасні розробки РЕБ компанії «Радіонікс» мають попит за кордоном.

 

Крізь хмари та туман

 

Цього року в Чикаго українська компанія «Радіонікс» представила унікальне інтегральне рішення – малогабаритний радар з синтезуванням апертури. Це універсальний малогабаритний комплекс, завдяки якому безпілотні чи пілотовані літальні засоби можуть передавати радіолокаційні зображення територій за будь-яких погодних умов та під час польоту над скупченням хмар. Сам радар інтегровано в корпус літального апарата, а за його межі на декілька сантиметрів виступають тільки антени. Розміри системи досить невеликі. Важить пристрій близько 2 кг, але компанія націлена на зменшення розмірів. Унікальне програмне забезпечення радара – розробка спеціалістів компанії «Радіонікс».

 

За кордоном радар від «Радіонікс» на безпілотнику АСS-3 компанії «Скаетон» під час виставки в Чикаго викликав справжній фурор: багато компаній були зацікавлені придбати БпАК тільки в пакеті зі станцією як одним з типів корисного навантаження. Компанії «Радіонікс» вдалося створити дійсно унікальну річ, яку не кожен може повторити через складнощі з програмним забезпеченням та малим розміром антени.

 

Цей матеріал розміщено в журналі Defense Express №10 за 2019 рік. Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

191015 DE

 

Публікації та новини по темі:

 

ТОЧКА ПРИСКОРЕННЯ

 

ДККБ «ЛУЧ» ПРЕДСТАВИТЬ НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» НАТУРНИЙ ЗРАЗОК КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

 

УДАР «НЕПТУНА»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues