191105 last chancПісля початку російської агресії в силових структурах України масового поширення набули засоби зв'язку від корпорації Harris, яка після злиття з L3 Technologies зараз отримала назву L3Harris. Американська апаратура зв'язку добре себе зарекомендувала в ході операції об'єднаних сил на сході України. Про продукцію компанії, характер взаємодії зі споживачами та про багато іншого Defense Express поспілкувався з менеджером з продажу корпорації L3 Harris в Східній Європі Вольдемаром Курмом.

 

- Корпорації Harris вперше в рамках виставки «Зброя та безпека 2019» в Києві постала перед відвідувачами в новій іпостасі. Після об'єднання з L3, ваше підприємство отримало назву L3Harris. Яку продукцію компанія презентувала на виставці вже в новому амплуа?


Ми вирішили зробити акцент на перевіреній часом і реальними бойовими діями продукції зв'язку. Вона в більшості своїй вже використовується в Збройних силах, Національній гвардії, а також в Державній прикордонній службі України. Однак наші радіостанції постійно розвиваються і модернізуються. В них додаються додаткові режими, що дозволяють ефективно працювати в умовах застосування противником засобів радіоелектронної боротьби і радіорозвідки.

 

 

- Які зразки радіостанцій поставлені в інтересах силових структур України?


На даний момент ми можемо говорити про невелику кількість короткохвильових станцій Falcon ІІ і досить велику кількість Falcon ІІI КХ та УКХ діапазону. Крім того, поставляються багатодіапазонні багатоцільові радіостанції, які дозволяють вести роботу в будь-яких частотних діапазонах і режимах, включаючи супутниковий.

 191106 Haris 01

 

- Які відгуки українських силовиків щодо експлуатації ваших станцій?


Поки відгуки тільки позитивні. Особливо хорошої думки про можливості наших станцій підрозділи ВМС, включаючи морську піхоту, Національна гвардія і спецназ. Вони використовують радіостанції на «повну потужність», на всі її можливості. Спецназ особливо задоволений роботою з цими станціями. У меншій мірі відкривають для себе всі потенційні можливості станцій інші види Збройних сил, однак і вони цілком задоволені застосуванням нашої апаратури зв'язку. Військові стверджують, що до сих пір не було випадків придушення радіостанцій нашого виробництва в ході використання на Сході України. Фактично, засоби радіоелектронної боротьби Російської Федерації не здатні впоратися з тими режимами захисту, які існують в наших радіостанціях.

 

- Як на сьогодні вирішено питання технічного обслуговування Вашої апаратури в Україні?


Ми маємо в Україні сервісний центр на базі підприємства «Радіо Сатком груп», який також є і навчальним центром. Він має можливість не тільки здійснювати технічну підтримку в місці розташування центру, а й проводити ремонт техніки в районі застосування станцій. У складі центру є мобільні виїзні групи, які можуть бути відправлені в будь-яку точку України, включаючи зону ООС. Це звичайний режим роботи навчально-сервісного Центру. Центр також може проводити навчання персоналу в питаннях експлуатації техніки.

 

191106 Haris 09

Менеджер з продажу корпорації L3 Harris в Східній Європі Вольдемар Курм

 

На даний момент цей сервісний центр може здійснювати ремонт до модульного рівня — так званого «Level-3», коли непрацюючий модуль замінюється працюючим. На компонентному рівні ремонт, як правило, здійснюється тільки на заводі-виробнику. Тобто, на заводах у Великобританії або в Сполучених Штатах.

191106 Haris 12 

 

- Чи розглядає компанія L3Harris питання розвитку виробництва тих чи інших елементів/комплектуючих радіостанцій в Україні?


Наш партнер «Радіо Сатком груп» працює в цьому напрямку. Вже є деякі зразки — аксесуари до радіостанцій, які створюються в Україні. При цьому вони повністю відповідають всім вимогам по сумісності для наших станцій. Крім того, вони сертифіковані відповідними органами на електромагнітну сумісність. Це такі засоби як конвертори з 12В на 24 В, блоки живлення, антени і деякі інші аксесуари.


Крім цього, ми однозначно завжди говорили, що готові працювати з Міністерством оборони України та урядом в цілому в напрямку розгортання виробництва нашої станції в Україні. Але для цього, природно, необхідно бажання з обох сторін, причому це бажання добре б мати не просто на словах, а й на ділі. І зрозуміло, необхідно, щоб це був бізнес кейс. Тобто, це має бути вигідно для обох сторін.

 

191106 Haris 23


Хочу сказати, що корпорація L3Harris має досвід розгортання виробництва в інших країнах. У нас вже є такі приклади, як завод, побудований у Великобританії.

 

- Що заважає це зробити в Україні?


В першу чергу, звичайно, потрібні зміни в правовій базі, які повинні бути взаємовигідні і для України, і для виробника. Крім того, це наявність реального бюджету на придбання нашої техніки. Коли ми говоримо про виробництво 400 станцій в рік, то тут немає предмету розмови. Ми можемо реально розгорнути в найкоротші терміни виробництво до 1000-1200 станцій в місяць. При цьому, якщо оцінити необхідність в обладнанні для Збройних Сил України, а також для інших силових структур, які можуть бути зацікавлені в нашій продукції, то я думаю, бізнес кейс існує. Але, на жаль, бюджет цього не підтримує. Напевно, щоб почалося фінансування подібного проекту і його реальна реалізація в Україні, має бути рішення на політичному рівні. 


Розмовляв Антон Міхненко, Defense Express
Повну версію інтерв’ю читайте у черговому випуску журналу "Експорт зброї та оборонний комплекс України"

 

Публікації та новини по темі:

 

«УКРАИНА ПОЛУЧАЕТ УНИКАЛЬНЫЙ ОПЫТ БОЕВОГО ПРИМЕНЕНИЯ НОВЕЙШЕЙ ТЕХНИКИ ТАКТИЧЕСКОЙ СВЯЗИ АМЕРИКАНСКОЙ КОРПОРАЦИИ HARRIS»

 

HARRIS: ОРГАНИЗАЦИЯ ПОДГОТОВКИ КАДРОВ В УКРАИНЕ

 

HARRIS «КАЧАЕТ СВЯЗЬ» В УКРАИНЕ

 

«УКРАИНА ПОЛУЧАЕТ УНИКАЛЬНЫЙ ОПЫТ БОЕВОГО ПРИМЕНЕНИЯ НОВЕЙШЕЙ ТЕХНИКИ ТАКТИЧЕСКОЙ СВЯЗИ АМЕРИКАНСКОЙ КОРПОРАЦИИ HARRIS»

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues