191018 AkinjiКонцерн «Укроборонпром» і турецька компанія Baykar Defence оголосили про початок спільних робіт зі створення висотного ударно-розвідувального безпілотника з великою тривалістю польоту (HALE – High Altitude Long Endurance). Двомоторний БпЛА під назвою Akinci (тур. Akinci – вид легкої кавалерії) створюється з 2016 року і за своїми розмірами значно більший за Bayraktar-2, який вже закуплений для ЗСУ.

 

У конкурсі на проект Akinci компанія Baykar Defence перемогла конкурентну пропозицію концерну Turkish Aerospace Industries (TAI). Відповідно до поточних планів, БпЛА буде прийнятий на озброєння турецької армії вже у 2021 році. БпЛА має злітну вагу 4,5 тонни, довжину у 12,3 м, висоту – 4,1 м, розмах крила – 20 м. Вантажність становить 1350 кг (900 кг на зовнішніх підвісках), стеля – 12000 м, тривалість польоту – понад 24 години. Бойові можливості апарата близькі до американського General Atomics MQ-9 Reaper.

 

191018 chorne more

 

Ударний БпЛА нового покоління Akinci розробляється відповідно до вимог збройних конфліктів XXI століття. Одна з головних його переваг – змога 191018 bar r 1завдавати високоточні удари тим же озброєнням, яке використовується на звичайних літаках. Проект передбачає озброєння турецької машини широким спектром керованих боєприпасів – ракетою Cirit, легкими керованими бомбами MAM-L і MAM-C, а також звичайними бомбами Mk.81 (113 кг) і Мк.82 (227 кг).

 

Зрештою, безпілотник може навіть застосовувати крилату ракету SОМ турецької компанії Roketsan. Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численних сенсорів. Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення або самостійно завдавати високоточних ударів.

 

191018 bar r 2

191018 bar r

 

Велику вантажність, швидкість і висоту польоту новому безпілотнику забезпечують українські двигуни АІ-450 потужністю по 900-950 к.с. (розробник – ДП «Івченко-Прогрес», Запоріжжя).

 

19 серпня 2019 року під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського в Туреччину було оголошено про створення спільного підприємства між ДК «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», та турецьким підприємством Baykar Defence. Нове підприємство отримало назву «Щит Чорного моря» та буде спеціалізуватися на аерокосмічних технологіях та розробці високоточної зброї. Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akinci стане одним із перших проектів цього спільного підприємства.

 

191018 prezid

 

Головне завдання новоствореного спільного підприємства – об’єднати потужності оборонних комплексів обох країн для серійного виробництва нових зразків сучасного озброєння для власних армій. Це дозволить відійти від класичних контрактів з купівлі-продажу озброєнь до принципово нового рівня співпраці – синергії оборонних технологій та поєднання передових розробок Туреччини та України. Варто нагадати, що вже сьогодні співробітництво цих країн у галузі військових технологій є достатньо широким.

 

Україна зацікавлена в турецьких системах кодованого зв’язку на основі стандартів НАТО, безпілотних та оптико-електронних технологіях; Туреччина – у пасивних та активних системах захисту наземних машин та українських керованих ракетах та снарядах. Метою співробітництва є, у першу чергу, виробництво озброєння для власних потреб, у перспективі – експорт спільно створеної військової техніки та озброєння.

 

Цей матеріал розміщено в журналі Defense Express №9 за 2019 рік. Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

191017 Bpla zhurnal 1

 

Публікації та новини по темі:

 

ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР КОМПАНІЇ BAYRAK ХАЛУК БАЙРАКТАР: «СЬОГОДНІ УКРАЇНА ТА ТУРЕЧЧИНА МАЮТЬ СТАБІЛЬНІ ВІДНОСИНИ, ЯКІ Є ВИГІДНИМИ ДЛЯ ОБОХ КРАЇН»

 

У СТАМБУЛІ НА TEHNOFEST-2019 ПОКАЗАЛИ ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ УДАРНИЙ БПЛА AKINCI

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019: РОБОТИЗОВАНІ ТА БЕЗПІЛОТНІ ПЛАТФОРМИ ВІД КОМПАНІЇ A.DRONES

 

БПЛА «WINDHOVER» ВПЕРШЕ ПРЕЗЕНТОВАНО НА ВІТЧИЗНЯНІЙ ОБОРОННІЙ ВИСТАВЦІ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues