190531 ASELSANASELSAN пропонує Україні рішення для модернізації артилерійських систем.

 

Турецькі компанії пропонують Україні скористатися сучасними напрацюваннями для модернізації самохідних гаубиць української армії, а також при розробці нових зразків, що створюються вітчизняними оборонними підприємствами. Основні модульні рішення від турецької компанії ASELSAN – одного з лідерів оборонної промисловості Туреччини – вже були презентовані командуванню Ракетних військ та артилерії Збройних Сил України. Ці підходи та рішення вже відпрацьовані та перевірені на зразках, що стоять на озброєнні армії Туреччини. За оцінками представників компанії ASELSAN, реалізація спільних проектів може суттєво скоротити українській стороні час на отримання результатів, що відповідають сучасним умовам ведення бойових дій.

 

Компанія ASELSAN пропонує комплексне рішення, яке передбачає встановлення на чинні та перспективні засоби вогневого враження всіх необхідних систем та устаткування власного виробництва, що забезпечує як окремій гарматі, так і всьому підрозділу нові можливості.

 

Компанія ASELSAN розробила і виготовила систему керування вогнем для нової самохідної гаубиці турецької армії T-155 Firtina 155/52 на гусеничному шасі, а також для модернізації гаубиці Panter до версії Panter-M. Буксирувана гаубиця Panter калібру 155/52 була розроблена під керівництвом місцевої компанії MKEK для заміни парку застарілих буксируваних 155-мм ML 14 на початку 90-х. В оновленій версії модернізована гаубиця може монтуватися на будь-яке шасі автомобілів 6X6 або 8X8 під вимогу замовника. Ця система має заявлену дальність 24 км з використанням старих 155-мм пострілів M107 та 40 км із пострілом ERFB-BB. Panter-М використовується в поєднанні з розробленою компанією ASELSAN системою управління вогнем польової артилерії BAIKS-2000.

 

У свою чергу, створена за допомогою південнокорейської компанії Samsung Techwin нова турецька самохідна гаубиця T-155 Firtina (Storm) з 2001 року активно використовується в інтересах національних збройних сил. Хоча гаубиця повторює основні системи південнокорейської K9, Т-155 має значні відмінності в дизайні башти, деталей шасі, систем навігації та управління вогнем, які були розроблені в Туреччині.

 

Рішення від компанії ASELSAN забезпечують швидке розгортання окремої гармати та артпідрозділу, позиціювання, точне та швидке обчислення даних для стрільби, ефективне керування вогнем, зв’язок, інтеграцію з сучасними системами управління та командування. Планування і виконання вогневих завдань здійснюється із застосуванням цифрових карт, з проведенням усіх балістичних розрахунків з визначенням та урахуванням особливостей кожної гармати, її позиції, розташування цілі, висот, метеоситуації тощо. Є можливості для довільного розташування гармат на вогневій позиції в розосередженому бойовому порядку; виконання противогневого маневру з автономним визначенням координат самохідного артилерійської установки на новій вогневій позиції. Всі необхідні дані щодо стану, положення гармати, а також інформація, необхідна для виконання бойової задачі, зображаються на захищеному моніторі навідника.

 

На кожну гармату встановлюється інерційна система навігації та радар для вимірювання швидкості снаряду. Інерційна навігаційна система отримує та використовує дані про місцеперебування за допомогою GPS для обчислення координат гаубиці. Інерційно-навігаційні пристрої, які виробляються компанією ASELSAN, забезпечують точність власного позиціювання менш як 10 метрів у будь-яких умовах, включаючи рух, розміщення під деревами й іншими укриттями. Також в систему інтегрований датчик руху (одометр). Програмне забезпечення дозволяє виконати бойове завдання навіть при придушенні системи GPS та відмові одометра. Як приклад, нова самохідна гаубиця T-155 Firtina (Storm) завдяки інерціальній навігаційній системі виробництва ASELSAN має можливість визначати координати цілей з відхиленням в 17,5 метрів. Firtina може відкрити вогонь впродовж 30 секунд. T-155 Firtina має максимальну дальність стрільби 40 км залежно від типу боєприпасів.

 

190531 ASELSAN 2

 

ASELSAN також надає нові системи для приведення в дію механізму для підйому і виставлення необхідних кутів нахилу ствола гармати, а після виконання бойового завдання – швидку підготовку до маршу. Для цього застосовуються нові гідромеханічні або електромеханічними приводні системи. Інтегрування даних інерційної навігації/GPS і цифрових обчислювальних систем в роботу сервоприводів вертикального і горизонтального наведення САУ дозволяє стрілку-оператору наводити гармату на правильну прицільну точку натисканням однієї кнопки.

 

Безпечне і швидке завантаження боєприпасів до гармати забезпечується автоматичним або напівавтоматичним режимом. Процес може бути повністю автоматизований навіть для визначення, вибору і підготовки метальних зарядів. Встановлення на гаубицях систем автоматичного заряджання дозволяє одній гарматі або батареї у скороченому штаті з двох або трьох гармат багаторазово підвищити ефективність виконання вогневої задачі. У комбінації з наведенням гармати за допомогою комп’ютера автомат заряджання дозволяє вести вогонь в режимі MRSI (Multiple-Round Simultaneous-Impact – одночасний удар кількох снарядів; змінюється кут нахилу ствола й усі снаряди, випущені за певний інтервал часу, прилітають до цілі мети одночасно) навіть однією самохідною установкою.

 

Система ASELSAN забезпечує відкриття вогню окремою гарматою або дивізіоном з маршу в межах 3 хв, а з підготовленої вогневої позиції – менш як 1 хв. Це суттєво підвищує загальну ефективність вогневого підрозділу. При цьому на 20-30% і 30-40% підвищується точність вогню і ймовірність ураження цілей, а також у 3 рази підвищується живучість підрозділу в умовах вогневого протиборства шляхом своєчасної зміни вогневої позиції до нанесення противником удару у відповідь.

 

Повну версію матеріалу оприлюднено в журналі Defense Express №4 за 2019 рік.

 

PS: Додаткову інформацію про умови та порядок передплати журналу Defense Express можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

ASELSAN ТА «УКРОБОРОНПРОМ» УКЛАЛИ КІЛЬКА УГОД ЩОДО ЗАКУПІВЛІ ОБОРОННОЇ ПРОДУКЦІЇ ДЛЯ ЗСУ

 

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ТА ASELSAN ДОМОВИЛИСЬ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ СПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА ТУРЕЦЬКИХ ЗАСОБІВ РАДІОЗВ’ЯЗКУ В УКРАЇНІ

 

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ТА ASELSAN ПІДПИСАЛИ ОФСЕТНУ УГОДУ

 

ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN МАСОВО ПОСТАВЛЯЄ НОВІТНІ ТЕПЛОВІЗОРИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК «СКІФ»

 

190531 ASELSAN 1

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues