190527 IDEX2019 014-та Міжнародна виставка та конференція озброєнь та військової техніки IDEX (The International Defence Exhibition and Conference) – 2019. яка в лютому ц.р. проходила в місті Абу-Дабі (ОАЕ), показала основні тренди, що відмічаються в світі, щодо розвитку систем озброєнь та військової техніки (ОВТ) та оснащення ними збройних сил.

 

Сьогодні читачі зможуть ознайомитись з першою частиною огляду зазначених систем. Продовження, що буде оприлюднене завтра, буде доступним лише для передплатників інформаційних продуктів Інформаційно-консалтингової компанії Діфенс Експрес.

 

Серед широкого спектру озброєнь та військової техніки, що були представлені на заході виділялась велика кількість безпілотних ударних комплексів та баражуючих боєприпасів, що використовуються в інтересах сухопутних військ. Слід зазначити, що це відбувалось не зважаючи на те, що більш детально зазначені системи розглядаються під час спеціалізованого заходу, який відбувається в тому ж виставковому центрі, де проходить IDEX (Національний виставковий центр Абу-Дабі, Abu Dhabi National Exhibition Centre, ADNEC) - UMEX (Unmanned System Exhibition and Conference), але з відставанням на один рік (чергове видання цієї виставки має пройти 23 – 25лютого 2010 року).

 

США. Американська корпорація Raytheon представила свою вже відому розробку - «безпілотник-камікадзе» під назвою Coyote. Довжина апарату становить близько 0,9 м, крило тандемне складне з розмахом 1,5 м.

 

190527 IDEX2019 10

«Безпілотник-камікадзе» під назвою Coyote від американської корпорації Raytheon

 

Злітна маса безпілотника не перевищує 6 кг, включаючи близько 2,3 кг корисного навантаження та бойову частину. Запуск виконується з пускової труби. Апарат здатний залишатися в повітрі від 1 до 2 годин в залежності від маси корисного навантаження. Канал зв'язку забезпечує оператору контроль над БПЛА на віддаленні до 130 км - але на робочих висотах в 150-300 м радіус дії буде значно менше. Армія США купує ці ударні системи.

 

Китай.

 

Китайське зовнішньоторговельне об'єднання China National Aero-Technology Import & Export Corporation (CATIC) представило БПЛА Blowfish I, фактичним розробником якого є китайська компанія Ziyan.

 

190527 IDEX2019 9

БЛА Blowfish був представлений китайським зовнішньоторговельним об'єднанням China National Aero-Technology Import & Export Corporation (CATIC) Корисне навантаження може досягати 12 кг і включати різне озброєння

 

Це малорозмірний електричний безпілотний літальний апарат вертолітного типу одногвинтової схеми з рульовим гвинтом. Злітна маса БПЛА Blowfish I становить 50 кг. Корисне навантаження може досягати 12 кг і включати різне озброєння. Апарат виконує польоти на крейсерській швидкості 70-90 км / год при максимальній швидкості, що досягає 145 км / год. Тривалість польоту досягає 45-60 хв. Апарат прийнятий на озброєння ВМС НВАК, причому здатний нести мініатюрні радіогідроакустичні буї. Імовірно, в ВМС НВАК Blowfish I проходить випробування в якості засобу боротьби з підводними диверсійними силами та засобами.

 

Китайська компанія Poly Defence (входить до об'єднання Poly Technologies групи Poly Group) представила баражуючий боєприпас CH-901. Злітна маса становить 9 кг, довжина апарату - 1,2 м. Маса кожної системи, що включає три БПЛА і переносну станцію управління, становить близько 45 кг.

 

190527 IDEX2019 8

 

Запуск пристрою здійснюється з пускової труби. Політ виконується на відстані до 10 км від оператора на висотах 100-1500 м. Максимальна тривалість польоту, залежно від маси корисного навантаження, може сягати від 40 до 120 хв. У 2016 році система CH-901 надійшла на озброєння НВАК.

 

Китайська державна авіабудівна корпорація AVIC представила макет в масштабі 1: 4 БПЛА вертикального зльоту-посадки A-Hawk II.

 

190527 IDEX2019 7

 

Максимальна злітна маса БПЛА вертолітного типу з чотирма гвинтами в поворотних кільцевих каналах становить 120 кг, тривалість польоту - до 4 ч. Максимальна швидкість БПЛА вказується розробниками в 60 км / год. Передбачається, що безпілотник буде вирішувати не тільки завдання спостереження і транспортування вантажів, а й виконувати ударні функції.

 

Китайська компанія WooZoom показала на виставці мультіроторний безпілотний апарат Vector. Злітна маса квадрокоптера - 10 кг, включаючи 2,5 кг корисного навантаження.

 

190527 IDEX2019 6

Китайська компанія WooZoom показала на виставці мультироторний безпілотний апарат Vector.

 

БПЛА може виконувати польоти тривалістю до 40 хв. в радіусі до 10 км. Максимальна висота польоту - 2000 м, максимальна швидкість - 120 км / год. На борту крім оптико-електронної системи може бути розміщено легку вогнепальну або пневматичну зброю.

 

Китайсько-еміратська компанія China-Emirates Science and Technology Innovation Laboratory представила проект комплексу з БПЛА вертолітного типу Falcon Baby, до складу якого входить гексакоптер, кожен з тягнучих гвинтів якого приводиться в рух окремим двигуном внутрішнього згоряння.

 

190527 IDEX2019 5

Китайсько-еміратська компанія China-Emirates Science and Technology Innovation Laboratory представила проект комплексу з БЛА вертолітного типу Falcon Baby

 

БПЛА може оснащуватися різним озброєнням. До комплексу Falcon Baby може також входити досить габаритний електричний мультикоптер. На кінцях 4 променевих балок апарату розташовані по два електродвигуни, що обертають тягнучі та штовхаючі гвинти. При цьому, на відміну від більшості подібних БЛА, горизонтальний політ забезпечується окремим додатковим електродвигуном з штовхаючим гвинтом. У якості корисного навантаження розробниками була продемонстрована можливість несення не тільки засобів розвідки і спостереження, а й боєприпасів, що скидаються.

 

Об'єднані Арабські Емірати.

 

На стенді еміратської компанії IGG був представлений БПЛА вертолітного типу Nео розробки американської компанії FlyCam UAV з направленим вертикально вниз трьохканальним гранатометом розробки південноафриканської компанії Rippel Effect Systems.

 

190527 IDEX2019 4

БПЛА вертолітного типу Nео розробки американської компанії FlyCam UAV

 

Сам БЛА являє собою мультіроторний апарат з 8 штовхаючими гвинтами, що приводяться в рух електродвигунами. Максимальна злітна маса безпілотника становить 19 кг, включаючи близько 9 кг корисного навантаження. Стеля становить близько 2700 м, крейсерська швидкість - 65 км / г.

Сінгапур.

 

Сінгапурська технологічна компанія Ray 10, що працює спільно з китайською CITIC Group, представила баражуючий боєприпас MS-03. Апарат зовні нагадує БПЛА Coyote і CH-901, проте площини крил складаються всередину спеціальних порожнин в корпусі безпілотника.

 

190527 IDEX2019 11

Баражуючий боєприпас MS-03 сінгапурської технологічної компанії Ray 10

 

Діаметр апарату в складеному стані - 120 мм. Довжина апарату становить 1 м, розмах крила - 1,26 м. Максимальна злітна маса апарата становить 6 кг. Запуск також виконується за допомогою пускової труби. Тривалість польоту - 25 хв. Радіус дії системи - 10 км. У носовій частині розташовується оптикоелектронна апаратура спостереження. Крім неї, апарат оснащується осколково-фугасною бойовою частиною масою близько 1,5 кг, інтегрованої в конструкцію безпілотника.

 

Також компанія Ray10 показала БПЛА вертолітного типу Ray-Sparrow 5A-03. Апарат виконаний за класичною одногвинтовою схемою з рульовим гвинтом.

 

190527 IDEX2019 3

 

Діаметр несучого гвинта - 3,4 м. Максимальна злітна маса - 220 кг. Безпілотник оснащений двома турбовальними двигунами потужністю близько 20 л.с. кожен. БПЛА може виконувати польоти тривалістю до 90 хв. на швидкостях до 120 км / год. Апарат здатний нести до 55 кг корисного навантаження, включаючи системи розвідки та спостереження, а також зброю.

 

У свою чергу, інша сінгапурська компанія ST Kinetics, що є підрозділом об'єднання Singapore Technologies Engineering (ST Engineering), показала у своїй експозиції на IDEX-2019 безпілотний мультикоптер Stinger, оснащений автоматичною зброєю на гіростабілізованому підвісі.

 

190527 IDEX2019 2

Сінгапурська компанія ST Kinetics показала безпілотний мультикоптер Stinger, оснащений автоматичною зброєю на гіростабілізованого підвісі

 

Як можливий варіант зброї на БЛА встановлений легкий кулемет Ultimax калібру 5,56 мм з магазином на 100 патронів, який був створений місцевою компанією Chartered Industries of Singapore. При повному завантаженні системою спостереження, зброєю та боєприпасами БЛА Stinger може залишатися в повітрі протягом близько 30 хв.

 

Тайвань.

 

Тайванська компанія SkyNet Anti-Drone Systems, відома своїми розробками в області систем виявлення і протидії БПЛА, серед інших систем представила на виставці оснащений автоматичною зброєю БПЛА.

 

190527 IDEX2019 1

Безпілотний апарат вертолітного типу тайванської компанії SkyNet Anti-Drone Systems

 

Масивний безпілотний апарат вертолітного типу виконаний по мультіроторній схемі з чотирма тягнучим та чотирма штовхаючим гвинтами, розташованими попарно на кінцях чотирьох променевих балок.

 

Далі буде...

Володимир ТКАЧ,

 

Спеціально для Defense Express

 

Версію матеріалу оприлюднено в журналі Defense Express №4 за 2019 рік.

 

Іінформацію про умови та порядок передплати журналу Defense Express  та доступу до платного контенту спеціалізованого інформаційного ресурсу Defence-UA.com можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

IDEX 2019: ОГЛЯД БЕЗПІЛОТНИХ СИСТЕМ. Ч.1

 

IDEX 2019: ОГЛЯД БЕЗПІЛОТНИХ СИСТЕМ. Ч.2

 

НА IDEX 2019 ПРЕДСТАВИЛИ НОВІ ЗРАЗКИ УКРАЇНСЬКОЇ СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ

 

НА IDEX-2019 УКЛАЛИ ТРИ НОВІ КОНТРАКТИ НА ПОСТАЧАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК

 

IDEX-2019: НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues