190513 Kremenchuk 0Кременчук та військові аташе, що акредитовані в Україні, нарешті зустрілись знову. Після тривалої розлуки їм було чим обмінюватись та дивувати. Враження ще й досі не згасають, а набуті нові знання та знайомства можуть забезпечити подальше взаємовигідне співробітництво.

 

В середині квітня ц.р. відбувся візит делегації Київської Асоціації військових аташе (КАВА) до Кременчука. Місто відвідали військові дипломати з 19 країн світу, серед яких представники Алжиру, Азербайджану, Болгарії, В’єтнаму, Греції, Іраку, Італії, Казахстану, Китаю, Республіки Корея, Литви, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії, Франції та Швейцарії.

 

190513 Kremenchuk 26

Візит делегації Київської Асоціації військових аташе до Кременчука організований Департаментом воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України,спільно з «Інститутом розвитку Кременчука», за підтримки міської ради міста Кременчука. Свідком цієї події мав честь бути і кореспондент Defense Express

 

Містяни презентували військовим дипломатам промисловий та освітньо-науковий потенціал промислового центру Полтавської області. Іноземні гості відвідали НВФ «Техвагонмаш», ТОВ «НВО «АВІА», Кременчуцький льотний коледж НАУ, Кременчуцький ліцей з посиленою військовою та фізичною підготовкою, Інститут розвитку Кременчука. Також до програми візиту входило й відвідування військової частини 3059 Національної гвардії України. Окрім іншого, це був гарний шанс для всіх обговорити питання можливої співпраці та поміркувати над спільними планами.

 

Візит був організований Департаментом воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України,спільно з «Інститутом розвитку Кременчука», за підтримки міської ради міста Кременчука. Свідком цієї події мав честь бути і кореспондент Defense Express.

 

Перші враження: реалії та віртуальна реальність

 

Щільний графік першого дня візиту увібрав в себе багато цікавинок, які щедро представив Кременчук. Це місто, що знане в Україні та цілому світі завдяки важковаговикам виробництва Кременчуцького автомобільного заводу (нині ПрАТ «КрАЗ»), сором’язливо приховує свій потенціал (доречи, саме виробництво «КрАЗів» військовим аташе відвідати не вдалось). Кременчук має у своєму арсеналі 86 великих підприємств в таких галузях, як: машинобудування, металообробка, нафтопереробна, хімічна, харчова промисловість та ряді інших.

 

За совами директора «Інституту розвитку Кременчука» Андрія Мельника, який особисто долучався до організації візиту, місто сплачує стільки ж податків до бюджету країни, скільки Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області разом узяті. І це дійсно вражає.

 

Першим пунктом призначення делегації КАВА у Кременчуку було Науково-виробниче об’єднання «АВІА». Це підприємство розпочало свою діяльність у 1998 році. Сьогодні – це унікальне, високотехнологічне підприємство, що здатне реалізовувати складні конструкторські та технологічні розробки в області комп’ютерних технологій, математичного і тривимірного моделювання. Тут постійно працюють над вдосконаленням виробничо-технічної бази відповідно до передових наукових досягнень. В цьому могли впевнитись особисто члени делегації.

 

Виробничу базу та увесь спектр продукції підприємства військовим аташе презентував технічний та комерційний директор ТОВ «НВО «Авіа» Юрій Моцар. Особливо екскурсією підприємством були зацікавлені військові дипломати, в країнах яких експлуатуються гелікоптери сімейства «Мі».

 

190513 Kremenchuk 1

 

За словами Юрія Моцара, сьогодні компанія є одним із світових лідерів, як в галузі створення та виробництва авіаційних тренажерів і навчальних комплексів, так і галузі підготовки авіаційних фахівців.

 

На базі навчально-тренувального центру НВО «АВІА» вже пройшли навчання понад 2000 льотчиків і бортінженерів з 25 країн світу. Спільно з Національним університетом оборони України та державною компанією «Укрспецекспорт» підприємством проводиться навчання військового льотного і інженерно-технічного складу, що експлуатує вертольоти Мі-8, Мі-17, Мі-171 та їх модифікацій за всіма видами підготовки.

 

Слід відзначити, що програмне забезпечення тренажерів є продуктом компанії. Його розробкою займається велика власна група програмістів підприємства. Завдяки цьому, як зазначив Ю.Моцар, тренувальні польоти відбуваються на картах, що повністю відповідають реальній місцевості. Також, програмне забезпечення тренажерів від «НВО «Авіа» дозволяє задавати будь-який режим тренувань – від звичайного польоту до повітряних атак у ході військових операцій.

 

НВО «АВІА» співпрацює з провідними виробниками обладнання для тренажерів: MOOG, BARCO, Daikin, Dell, HP. Завдяки цьому, а також внеску інженерів та програмістів підприємства кременчуцькі тренажерні комплекси є сучасними, високотехнологічними, конкурентними та такими, що відповідають найжорсткішим вимогам споживачів.

 

Усі навчально-тренувальні комплекси вертольотів, що розроблені ТОВ «НВО «АВІА», захищені відповідними патентами. Наразі вони вже поставлені та експлуатуються в США, ОАЕ, Азербайджані (Національна Академія Авіації м. Баку), Казахстані і інших країнах.

 

Цікаво, що зараз компанія веде переговори з Міністерством внутрішніх справ України, з питань розробки тренажера для гелікоптерів Airbus, які нещодавно були закуплені в рамках Угоди між Урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту. Маючи великий досвід в розробці тренажерів та підготовці льотного складу, компанія здатна виконати цю роботу на високому рівні та забезпечити якісну підготовку пілотів для МВС.

 

В якості навчально-тренувальних комплексів могли особисто впевнитись і окремі члени делегації. Добровольці з числа військових аташе іноземних країн здійснили тренувальний політ та могли відчути усі переваги подібного тренування – тренажер є безпечним, дозволяє значно економити фінансові ресурси при підготовці пілотів у порівнянні із підготовкою на реальних машинах, а його використання є не менш ефективним та дозволяє повністю відчути всі нюанси керування повітряною машиною.

 

190513 Kremenchuk 6

 

Судячи з реакції гостей, більшість з них залишились задоволеними побаченим та відчутим.

 

Також у перший день учасники візиту завітали до Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. Гості зустрілися з першим заступником начальника коледжу з безпеки польотів Миколою Нікітіним та керівництвом коледжу, ознайомилися з його навчальною базою, відвідали музей коледжу, в Книзі Почесних гостей якого залишили подячний відгук.

 

190513 Kremenchuk 14

 

В ході спілкування з керівництвом коледжу ряд членів делегації висловили думку щодо можливої співпраці з Кременчуцьким льотним коледжем в сфері підготовки авіаційних спеціалістів. Варто зазначити, що в коледжі мають значний досвід у підготовці фахівців для іноземних країн.

 

190513 Kremenchuk 12

 

За роки його існування в коледжі пройшли підготовку більше 60 тисяч фахівців з країн СНД і близько 7 тисяч громадян з 77 інших країн світу, зокрема Австралії, Австрії, Великобританії, Німеччини, Ємену, Індії, Канади, Китаю, Мозамбіку, Перу, Польщі, США, Фінляндії, Японії тощо. У коледжі освоєно 14 типів повітряних суден, з яких 12 типів – гелікоптери конструкторських бюро Міля, Камова, а також надлегкий вертоліт українського виробництва АК1-3.

 

190513 Kremenchuk 17

По завершенню візиту до Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету очільник делегації, президент Київської асоціації військових аташе, Аташе з питань оборони при Посольстві ФРН в Україні, полковник Норберт Гес залишив подячний відгук в Книзі Почесних гостей музею коледжу.

 

Закінчився перший день роботи делегації відвідуванням Інституту розвитку Кременчука, на базі якого відбулась зустріч військових аташе з керівниками корейської та мусульманської громад міста. Керівник мусульманської громади Шейх Тагір у своєму вітальному слові до членів делегації відзначив, що подібні візити якнайліпше сприяють налагодженню співпраці та є «шляхом до миру, а не до війни».


Наприкінці першого дня директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник висловив подяку усім членам делегації і запросив частіше відвідувати місто. «Коли приїжджають іноземні партнери, а особливо з числа військових, бізнесменів, нам це дуже важливо – ми прагнемо показати потенціал міста і сприяти тому, щоб налагоджувались відносини та з’являлись нові проекти», - зазначив на завершення дня А.Мельник.

 

Другий за порядком, але не за значенням...

 

Другий день розпочався з візиту делегації до Кременчуцької міської ради. Гості зустрілись з керівництвом міста. В ході зустрічі з Першим заступником міського голови Володимиром Пелипенком, секретарем міської ради Юрієм Гриценком, заступником міського голови Дмитром Кравченком та директором Інституту розвитку Кременчука Андрієм Мельником військовим дипломатам було презентовано промисловий і освітньо-науковий потенціал міста.

 

190513 Kremenchuk 18

 

«Кременчук є великим індустріальним містом з потужним індустріальним потенціалом. Також місто має великий військовий потенціал, так як у ньому знаходиться значна кількість військових частин. Нам дуже цікаве військове співробітництво, яке буде спрямоване на зміцнення військових підрозділів та набуття нового досвіду», - зазначив у своїй промові перший віце-мер Кременчука Володимир Пелипенко. Він також представив іноземним гостям вичерпну інформацію про кременчуцьку промисловість, культурні та інфраструктурні здобутки.

 

Під час зустрічі говорили і про військові втрати на Сході країни і російську агресію, яку нині стримують українські військові. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих на Донбасі кременчужан. «Це дуже жахливо, що у 21 столітті на Сході України є такий конфлікт і гинуть молоді українці», - зазначив у своїй промові очільник делегації, президент Київської асоціації військових аташе, Аташе з питань оборони при Посольстві ФРН в Україні, полковник Норберт Гес. «Наша асоціація об’єднує багато країн і ми можемо поділитись досвідом військової співпраці і будемо раді вивчити потенціал Кременчука». На завершення зустрічі сторони обмінялись пам’ятними сувенірами, а також зробили спільне фото.

 

190513 Kremenchuk 20

 

Продовжуючи своє знайомство із Кременчуком, група військових аташе відвідала Науково-виробничу фірму «Техвагонмаш». Це одне з найбільших і високотехнологічних підприємств міста. ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» чи не єдине підприємство в Україні, де розробляють проекти нових заводів, проектують і виготовляють нестандартне обладнання для них, пишуть виробничі технології, вчать, як потрібно працювати на сучасному обладнанні, забезпечують виробництво різноманітними програмами.

 

Підприємство військовим аташе презентував особисто його директор заслужений машинобудівник України Моторін Артур Миколайович. Він показав виробничі потужності та дав чітко зрозуміти гостям, що компанія є відкритою для взаємовигідної співпраці. За словами Артура Миколайовича, сьогодні Техвагонмаш орієнтується на експорт, тому співпраця з іноземними замовниками є пріоритетом для компанії. Під час презентації він також представив декілька цікавих проектів, які наразі реалізує Техвагонмаш, спільно з українськими компаніями. Гості могли впевнитись в тому, що на підприємств працюють висококласні майстри своєї справи. Лише конструкторський відділ підприємства налічує 42 висококласних фахівців, які щоразу розробляють нові проекти.

 

190513 Kremenchuk 21

 

Окремо слід зазначити, що, маючи величезний конструкторський та виробничий потенціал, на підприємстві активно долучились до справи підвищення обороноздатності країни. Зокрема, як відзначив у коментарі кореспонденту Defense Express Артур Моторін, на ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» безплатно розробили чотири проекти реконструкції військових частин у сучасні підприємства з ремонту артилерійського озброєння та стрілецької зброї. А на прохання моряків – проект нової сучасної ремонтної бази для ВМФ України та проект арсеналу для обслуговування берегової артилерії. З огляду на досвід у зварювальній технології на Техвагонмаші розробили проект сучасного виробництва з виготовлення корпусів бронетехніки із застосуванням робототехніки. На підприємстві прагнуть, щоб їх пропозиції та потенціал були більш затребувані державою, але, нажаль, поки компетенції підприємства більше знаходять попит у закордонних замовників.

 

190513 Kremenchuk 24

Директор ТОВ «НВФ «Техвагонмаш», заслужений машинобудівник України Моторін Артур Миколайович живе надією, що всі масштабні проекти (заводи для ремонту військової сухопутної та морської техніки) будуть затребувані в Україні і їх можна буде реалізувати найближчим часом.

 

У НВФ «Техвагонмаш» мають надію, що візит делегації КАВА на підприємство приверне увагу як потенційних закордонних споживачів, так і серйозних замовників в Україні, як, наприклад Міністерство оборони України, і це дасть змогу використати потенціал кременчужан для підвищення оборонно-промислової моці України.

 

На завершення візиту на підприємство президент КАВА полковник Норберт Гес вручив директору підприємства Артуру Моторіну пам’ятний сувенір, як знак того, що підприємство відвідали посланці 19 країн світу, що можуть у перспективі розширити географію зовнішньоекономічних зв’язків підприємства.

 

190513 Kremenchuk 23

Технічні, інтелектуальні, бізнесові можливості дають змогу ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» витісняти з українського ринку іноземних постачальників обладнання (як, наприклад, з нікопольським «Інтерпайпом» — на цьому знімку)

 

Залишивши НВФ «Техвагонмаш» делегація рушила до військової частини 3059 Національної гвардії України. Гостей зустріли командир частини підполковник Євген Шульга та його заступники. Вони ознайомили делегацію з військової технікою, яка перебуває на озброєнні у військові частині, засобами бронезахисту та активної оборони, сучасними оптичними приладами, засобами зв’язку.

 

Сьогодні, військовослужбовці Національної гвардії України оснащені сучасними засобами захисту, мають форму одягу та взуття, які відповідають усім сучасним вимогам. Варто зауважити, що на озброєнні Національної гвардії України сьогодні є, як сучасні снайперські гвинтівки, пістолети та гранатомети, так і вже усім відомі автомати типу АК, що було продемонстровано членам делегації.

 

190513 Kremenchuk 25

 

Наразі гвардійці користується сучасними засобами зв’язку, а саме цифровими радіостанціями Motorola, а також мають аптечки, які відповідають стандартам НАТО. На презентації військовим аташе було показано техніку, на якій пересуваються військовослужбовці, від сучасних Reno Duster для пересування по місту, до новітніх БТР4Е, які використовуються в зоні ООС.

 

Після огляду техніки та показових виступів іноземні гості та представники Національної гвардії України на брифінгу обговорили питання підтримання правопорядку в місті Кременчуці, а також деякі аспекти участі та ролі військовослужбовців частини в зоні проведення Операції Об’єднаних сил. Під час спілкування сторони обмінялись досвідом, щодо форм та методів підтримання правопорядку, забезпеченні масових заходів, боротьби з правопорушеннями з перспективою подальшої взаємодії на міжнародному рівні.


Своєю чергою Аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччини Гес Норберт запросив Кременчуцьких гвардійців для спільної співпраці та наданні допомоги в розвитку військової частини.

 

190513 Kremenchuk 30

 

Після спілкування з гвардійцями члени делегації вирушили до Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Там військові аташе ознайомились з навчально-виховним процесом та тим, як здійснюється патріотичне виховання майбутніх українських офіцерів. Про історію навчального заходу та успіхи своїх підлеглих, членам делегації захопливо розповідав керівник ліцею Валерій Марченко.

 

190513 Kremenchuk 33

 

Військові аташе іноземних країн, що акредитовані в Україні могли наочно побачити очі хлопців, що готуються до захисту своєї Батьківщини та побачити в них завзяття, любов до свого краю та бажання бути корисними своїй країні.

 

190513 Kremenchuk 35

 

Останнім в програмі візиту, але не останнім за значенням було відвідування Парку Миру, в якому знаходиться єдиний в Україні Гонг миру. Він символізує мир, неприйняття ксенофобії та тоталітаризму. У Парку Миру також розташований музей під відкритим небом, що присвячений військовим частинам які брали участь у боях біля Кременчука під час Другої світової війни.

 

190513 Kremenchuk 39

 

Іноземні військові також відвідали Катинський дуб пам'яті, висаджений на честь підпоручика Війська Польського Броніслава Урбанського, який народився в Кременчуці та був вбитий разом з тисячами інших польських військовослужбовців в Катинському лісі у 1940 році. Військові аташе віддали данину пам’яті тим, хто поліг за волю своєї землі та пав жертвою тоталітарного режиму.

 

В такому місті, як Парк Миру в Кременчуці, як ніде більше можна наживо відчути зв'язок подій давнини та сучасності, а також те, з чим наразі мають справу українські військові на Сході України, боронячи європейські цінності та оберігаючи українців та народи Європи від жорстокої та підступно-гібридної навали зі Сходу...

 

Візит закінчився, а плани лише народжуються

 

Два насичених дні роботи делегації Київської асоціації військових аташе в Кременчуці стали гарним досвідом як для іноземних військових дипломатів, так і для кременчужан. І головним є те, що цей досвід вже перетворюється на плани співпраці та нові проекти.


За словами одного з організаторів візиту помічника директора Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України Олега Барабаша, «подібні візити Київської асоціації військових аташе дають змогу іноземним дипломатам отримати повну реальну картину, про підприємства ОПК, установи нашої держави». Але, як зазначив представник МО України, «подібні заходи корисні не лише іноземній стороні, вони необхідні нам, для популяризації і поширення серед потенційних партнерів та споживачів про можливості України та продукцію, яка виготовляється в нашій країні і має бути затребуваною на міжнародному ринку. У цьому контексті, на фоні відкритої військової агресії з боку РФ та триваючого гібридного протистояння, зазначений захід набуває особливого і актуального значення та дозволяє через військових аташе донести правдиву інформацію про ситуацію в нашій країні та наявні можливості українських підприємств до військово-політичного керівництва країн, які вони представляють».


Немає сумнівів, що військові аташе вже структурували все побачене в доповіді до військових відомств своїх країн. Є велика впевненість, наразі, в тому, що в цих доповідях знайшлось значне місце для висновків стосовно можливих напрямів співробітництва з підприємствами та установами Кременчука, які вдалось цього разу відвідати військовим дипломатам.


Надію на подальшу співпрацю дає і те, що у візиті брали участь представники дружніх для України країн, що мають давню історію взаємовигідного співробітництва та підтримують нашу країну в умовах протистояння агресії з боку РФ. Бо нас об’єднують одні загальнолюдські цінності та жага не допустити реваншу тоталітаризму, що вже приніс більшості з народів страждання та біль втрат.


Але – разом тримаємось, співпрацюємо та перемагаємо!

 

Валерій РЯБИХ, Денис ПОНОМАРЕНКО,


Київ-Кременчук-Київ

 

 

Довідка Defense Express:

 

KAVA 0

 

Київська Асоціація військових аташе (КАВА) заснована в грудні 1992 року. Асоціація об'єднує 42 апарати військових аташе. Основна мета організації КАВА - підтримка комунікації між її учасниками, а також з Міністерством оборони України, іншими урядовими та громадськими організаціями.

 

 

 

 

Публікації по темі:


ТАНКОГРАД: ПОГЛЯНУТИ НА ХАРКІВ ТА ЗАКОХАТИСЬ


ДЕЛЕГАЦІЯ КИЇВСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ВІЙСЬКОВИХ АТАШЕ ВІДВІДАЛА КИЇВСЬКИЙ БТЗ: ФОТОРЕПОРТАЖ


ПРЕДСТАВНИКИ КИЇВСЬКОЇ АСОЦІАІЇ ВІЙСЬКОВИХ АТАШЕ ОЗНАЙОМИЛИСЬ З МОЖЛИВОСТЯМИ ОДЕСЬКОГО АВІАЦІЙНОГО ЗАВОДУ


ПОЛЬСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ДИПЛОМАТИ ОЗНАЙОМИЛИСЬ З ВИРОБНИЧОЮ БАЗОЮ «НВК «ТЕХІМПЕКС» - ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Новина по темі:


ЛІГА ОБОРОННИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАТИМЕ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВИМ АТАШЕ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues