190423 idex 0Міжнародна військова виставка-конференція IDEX 2019, яка у період з 17 по 21 лютого ц.р. проходила в місті Абу-Дабі (ОАЕ), є найбільшою оборонною виставкою на Близькому Сході.

 

Цього року велика увага на заході була приділена безпілотним системам, що можуть діяти на суші, воді та в повітрі. На заході можна було побачити як нові системи, так і оновлені версії вже перевірених в дії. Сьогодні читачі зможуть ознайомитись з першою частиною огляду зазначених систем. Продовження, що буде оприлюднене завтра, буде доступним лише для передплатників інформаційних продуктів Інформаційно-консалтингової компанії Діфенс Експрес.

 

Безпілотні літаючі апарати

 

Сербія

 

Сербська компанія EDePro на IDEX 2019 представила багатоцільовий безпілотник, вертолітного типу, Strsljen («Шершень»).

 

190423 idex

Багатоцільовий БпЛА, вертолітного типу, Strsljen («Шершень»).

 

БпЛА Шершень має велику номенклатуру обладнання, яким може оснащуватись, у залежності від поставлених завдань.

 

З метою проведення розвідувальних операцій на безпілотник може бути встановлено оптичний комплекс, що складається із камер денного та нічного бачення, тепловізійної камери.

 

Натомість для підтримки наземних підрозділів, БпЛА Шершень може оснащуватись лазерними та оптичними системами прицілювання для наведення артилерії чи корегування вогню сухопутних підрозділів.

 

Одним із варіантів є оснащення безпілотника засобами РЕБ для встановлення радіоелектронних перешкод.

 

Під час виставки «Шершень» був представлений у варіанті ударного безпілотника. БпЛА «Шершень» був озброєний протитанковими ракетами. Окрім цього, за словами конструкторів, на безпілотник може бути встановлено кулемет калібру 12,7 мм.

 

Також, компанія EDePro представила БпЛА класичного типу із функцією вертикального злету та посадки Mini Aleks.

 

Безпілотник оснащений електричним двигуном та двигуном внутрішнього згорання.

 

Mini Aleks здатен проводити зліт як горизонтально так і вертикально. Для вертикального злету у середній частині крил встановлено по два ротори, що забезпечують вертикальну тягу. Натомість ротор, що розміщений у кормовій частині безпілотника забезпечує рух системи у горизонтальній площині.

 

Незважаючи на невелику вантажопідйомність, близько 6 кілограм, під час виставки комплекс був оснащений двома пусковими контейнерами некерованих ракет.

 

За словами конструкторів електромотор забезпечує роботу безпілотника протягом 1 години. Своєю чергою двигун внутрішнього згорання повинен забезпечити політ тривалістю до чотирьох годин, паралельно відбувається зарядка акумуляторів для відновлення роботи електромотора.

 

190423 idex 1

БПЛА Mini Aleks.

 

З огляду на характеристики безпілотної системи Mini Aleks, основними сферами застосування є збір інформації, проведення розвідувальних операцій, корегування вогню та інше.

 

Південна Африка

 

Південно-Африканська компанія Paramaunt Group представила безпілотний авіаційний комплекс ROADRUNNER.

 

БПАК ROADRUNNER оснащено оптичним комплексом. Основними сферами застосування безпілотника є: розвідувальні операції, патрулювання прикордонних територій, збір фото та відео інформації різних районів, відстеження пересування наземного транспорту, транспортування невеликих вантажів.

 

Запуск комплексу ROADRUNNER здійснюється за допомогою катапульти, що дозволяє його застосовування як на суші, так із суден.

 

Особливістю даного безпілотника є висока швидкість пересування аж до 120 км/год. Вага безпілотника становить 15 кг.

 

ROADRUNNER оснащений двома типами двигунів електродвигуном та двигуном внутрішнього згорання. Електродвигун забезпечує роботу безпілотника протягом 45 хв., а використання двигуна внутрішнього згорання збільшує час польоту системи аж до 2 год.

 

190423 idex 2

Безпілотний комплекс ROADRUNNER.


Об‘єднанні Арабські Емірати

 

Компанія Emirates Advanced Reasearch and Technology (EARTH) на виставці IDEX 2019 у кооперації із іспанською компанією Systemas de Control Remoto (SCR)  показала макет безпілотного літального апарату, оснащеного турбореактивними двигунами,  SCRAB III.

 

Оснащення безпілотника турбореативними двигунами збільшує радіус застосування комплексу аж до 100 км, та дозволяє підняти максимальну стелю польоту до 8 тис. метрів.

 

Заплановано, що система буде повністю автономною та зможе самостійно виконувати політ, починаючи від злету закінчуючи посадкою, за визначеним раніше маршрутом та без участі оператора здійснюватиме збір інформації.

 

Максимальна злітна маса комплексу сягає 140 кг, включаючи 13 кг. корисного навантаження. Середня тривалість роботи близько 1 год.

 

190423 idex 3

Безпілотний літальний апарат SCRAB III


Іспанія

 

На стенді іспанської компанії Aeronáutica SDLE (Star Defense Logistics & Engineering ) було представлено гібридний безпілотний літаючий апарат ZAREK v2.

 

ZAREK v2 оснащений чотирма роторними електродвигунами, призначеними для вертикального злету та посадки.

 

Окрім цього для польоту апарат використовує бензиновий двигун, що дозволяє апарату працювати протягом восьми годин.

 

Максимальна висота польоту ZAREK v2 становить більше 3 тис. метрів. Натомість виробниками визначено найоптимальніший діапазон висот для роботи апарату, а саме від тисячі до півтори тисячі метрів.

 

190423 idex 4

Безпілотний літальний апарат ZAREK v2

 

Основним призначенням комплексу є спостереження та виявлення об‘єктів. Для цього безпілотник оснащений оптичним комплексом, до складу якого входять тепловізійна нічна камера, денна камера з високою роздільною здатністю, системи лазерного цілевказування

 

Франція

 

Цікавий концепт буо представлено потужною французькою компанією Nexter. Компанія продемонструвала інтегрований у транспорт безпілотний апарат FINDEEAGLE.

 

Апарат є невід‘ємною частиною транспорту (різного типу), оскільки керування системою відбувається через дротову систему передачі даних. Головною перевагою такого методу управління є неможливість дистанційного перехоплення управління дроном.

 

Основним призначенням апарату FINDEEAGLE є розвідка місцевості, визначення цілей та об‘єктів. Безпілотник оснащений оптичним комплексом та лазерним далекоміром, що здатні вести спостереження та виявляти об‘єкти на відстані до 5 км.

 

190423 idex 5

Безпілотний літаючий апарат FINDEEAGLE

 

Максимальна злітна маса FINDEEAGLE становить 8 кг. Максимальна висота застосування безпілотника 50 м.

 

Безпілотний апарат може застосовуватись під час руху транспорту на якому встановлено апарат на швидкості до 10 км/год.

 

Китай

 

На цьогорічній виставці IDEX 2019 китайські виробники представили широку номенклатуру обладнання, у тому числі безпілотні комплекси.

 

The China Aerospace Science and Technology Corporation, одна з представлених на виставці китайських компаній, презентувала, відомий на сьогодні китайський аналог американського безпілотника MQ-9 Reaper, тактичний багатоцільовий безпілотний літальний апарат СН-4.

 

Існує дві модифікації даного комплексу СН-4В та СН-4А. Перша версія є варіантом ударного безпілотника, що оснащений ракетним озброєнням та прицільними системами.

 

У свою чергу модифікація СН-4А, яка оснащена потужним оптичним обладнанням, призначена для виконання завдань розвідки та спостереження. Безпілотник дозволяє проводити обстеження місцевості протягом усієї доби та за різних погодних умов.

 

БпЛА СН-4 оснащений двигуном внутрішнього згорання, який забезпечує роботу комплексу протягом 30-40 год.

 

Корисне навантаження у 250-300 кг., дозволяє оснащувати безпілотник різним навісним обладнанням.

 

Окремі спостерігачі заявляють про те, що ОАЕ зацікавлено у будівництві заводу із виробництва безпілотників цього типу на території еміратів.

 

190423 idex 6

БпЛА СН-4

 

Наземні безпілотні апарати

 

Об‘єднані Арабські Емірати

 

Арабська компанія Advanced One, що є частиною міжнародної групи компаній Remah International Group представила на виставці перспективний проект малого, багатофункціонального безпілотного наземного апарату Badger (Борсук).

 

Конструкція Борсука складається із броньованого корпусу, що захищає електроніку безпілотника від ураження стрілецькою зброєю та осколками. Для підвищення прохідності безпілотний комплекс оснащений гусеничним шасі із використанням резинових гусениць.

 

190423 idex 7

Безпілотний наземний апарат Badger (Борсук)

 

Барсук оснащений двома електродвигунами. Вага комплексу сягає 180 кг. Максимальна швидкість пересування близько 14 км/год. Дальність застосування безпілотника - 1 км. Розробники стверджують, що проводиться робота із збільшення радіусу застосування аж до 30 кілометрів.

 

Максимальне корисне навантаження, яке може перевозити Борсук, становить близько 450 кг. Додатково комплекс може оснащуватися причепом для перевезення вантажів.

 

На виставці безпілотник був оснащений двома пусковими апаратами, кожен з яких оснащений дев‘ятьма протитанковими ракетами, з дальністю ураження до 2 км. У свою чергу конструктори заявляють про багатофункціональність комплексу та можливість оснащення його іншим обладнанням для використання під час розвідувальних місій, у місіях спостереження та інш.

 

При серійному виробництві передбачається використання композитних матеріалів для вигтовдення елементів корпусу Борсука, а також встановлення стрілецької зробої.

...

Безпілотні надводні апарати

 

Об‘єднані Арабські Емірати

 

Компанія Al Seer Marine (ASMT) представила перспективну безпілотну надводну платформу серії Tamin. Детальні характеристики комплексу наразі не відомі. За результатами виставки стало відомо, що комплекс є багатофункціональною платформою, яка у залежності від обладнання, що встановлюється може виконувати функції патрулювання та контролю прибережних зон, здійснювати розвідку та збір інформації, участь у пошукових операціях. Може також використовуватись у якості дослідницького апарату. Розглядається можливість встановлення на комплекс летальної зброї.

 

Довжина безпілотного катера сягає 11 м. Інформація про силову установку відсутня, натомість можна припустити, що в залежності від потреб покупця можуть встановлюватись різноманітні силові агрегати.

 

Максимальна швидкість, заявлена виробником, становить близько 45 вузлів, круїзна швидкість 30 вузлів.

 

Керування безпілотником здійснюється із суші. Пункт управління розміщується у морському контейнері, що забезпечує мобільність. Комплекс оснащений системою управління Al Seer Marine.

 

190423 idex 8

Безпілотна надводна платформа серії Tamin

 

Григорій КУЩЕЛЕП,

Спеціально для Defense Express

 

Далі буде...

 

Продовження матеріалу: IDEX 2019: ОГЛЯД БЕЗПІЛОТНИХ СИСТЕМ. Ч.2

 

Іінформацію про умови та порядок передплати журналу Defense Express  та доступу до платного контенту спеціалізованого інформаційного ресурсу Defence-UA.com можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

НА IDEX 2019 ПРЕДСТАВИЛИ НОВІ ЗРАЗКИ УКРАЇНСЬКОЇ СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ

 

НА IDEX-2019 УКЛАЛИ ТРИ НОВІ КОНТРАКТИ НА ПОСТАЧАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК

 

IDEX-2019: НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

 

НВЦ «ІНФОЗАХИСТ» ПРЕДСТАВИВ НА IDEX-2019 НОВІТНЮ СИСТЕМУ РАДІОРОЗВІДКИ «ПЛАСТУН-РП-3000»

 

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ПРЕДСТАВИВ НА IDEX-2019 УКРАЇНСЬКІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ «НЕПТУН» ТА «ВІЛЬХА»

 

НА IDEX-2019 ПРЕДСТАВИЛИ БТР КОМПАНІЇ CALIDUS LLC З УКРАЇНСЬКИМ БОЙОВИМ МОДУЛЕМ «ШТУРМ»

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues