190423 PatronZg 0Найближчим часом в Україні питання щодо створення патронного заводу для стрілецької зброї підніматися не буде... Однак вже зараз треба думати про майбутнє.

 

Малоймовірно, що в найближчі 2 роки в Україні буде підніматися питання щодо створення патронного заводу для стрілецької зброї.


Про це нещодавно, під час прямого ефіру в студії «Армія ФМ» розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, головний редактор журналу Defense Express Сергій Згурець.


«Головний наголос зроблений зараз на виготовленні систем боєприпасів для артилерійської зброї… В нас бракує великих калібрів для артилерії, ми зробимо це, а потім будемо думати про патрони. Так що, думаю, що питання патронного заводу для стрілецької зброї, щонайменше 2 найближчі роки підніматися навряд чи буде», - наголосив експерт.

 


При цьому він зауважив, що частково проблема виробництва стрілецьких боєприпасів вже вирішується.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ ЗАПУЩЕНО ЛІНІЮ ПО ВИРОБНИЦТВУ ВЛАСНИХ ПАТРОНІВ (ВІДЕО)


«..Відомо що було ухвалено рішення по збиранню боєприпасів для пістолетів з перспективою для збирання патронів інших калібрів на підприємстві «Форт» у Вінниці», - відзначив Сергій Згурець.

 

190426 PatronZg 1

Виробнича лінія патронів до пістолетів калібрів 9х18мм та 9х19мм на вінницькому заводі «Форт»


Але на його думку розвиток такого виробництва не є інноваційним та доречним, тому що такі боєприпаси морально застарілі.

 

Новина по темі: ВИРОБНИЦТВО ВІТЧИЗНЯНИХ БОЄПРИПАСІВ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ РОЗПОЧНЕТЬСЯ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 2019 РОКУ


«..Це все-таки половинчастий шлях, тому що ми цим виробництвом поки що повторюємо радянські зразки боєприпасів, які на сьогодні на полі бою насправді не є достатньо ефективними. Тому що ворог, одягнутий вже в кращі бронежилети, і радянські кулі цей бронежилет не завжди пробивають», - пояснив директор Defense Express.

 

Новина по темі: «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ПРИДБАВ У США МАШИНУ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ПАТРОНІВ КАЛІБРОМ 7,62Х54R


За його словами Міністерство оборони України «розробило нові вимоги до боєприпасів» які є «достатньо високими й складними» та орієнтовані на можливість боротьби наших вояків з захищеним ворогом.

 

190426 PatronZg 2

Єдиний російський загальновійськовий бронежилет 6Б45 з уніфікованими протикулевими бронепанелями класу захисту , що входить до комплекту «Ратник». За словами виробників здатен витримувати попадання куль калібром 5,45/5,56 - 7,62 мм (СВД) на дистанції у 10 метрів. Та захисний бойовий нагрудник з комплекту «Ратник». Постачаються в ЗС РФ з 2014 року.


«І тому питання щодо подальшого виробництва боєприпасів в Україні залишається актуальним», - підкреслив військовий експерт.

 

Новина по темі: ПОЛТОРАК: УКРАЇНА ВІДНОВИТЬ ВИРОБНИЦТВО БОЄПРИПАСІВ

 

Також директор Defense Express розповів про додаткові складнощі в процесі створення виробництва  боєприпасів для стрілецької зброї, серед яких чималу роль відіграє недосконале експортне законодавство.

 

190426 PatronZg 5

Різні конфігурації патронів Stiletto (розробка української компанії «Стилетто Україна»); три кулі справа з металокерамічним сердечником масою 13 грамів мають бронепробиття порівнянну з бронепробиттям 12.7-мм кулі.


«Закордонні партнери, які спочатку нам пропонували патронні заводи не мали гарантій щодо того, що вони можуть ці боєприпаси експортувати, тому що попит України є значно менший, ніж це потрібно для рентабельності цього заводу», - повідомив Сергій Згурець.

 

Новина по темі:  КОМПАНІЯ «STILETTO SYSTEMS LTD» ПРОПОНУЄ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ СУЧАСНИЙ ПАТРОННИЙ ЗАВОД

 

Крім того він додав, що, за словами представників Міністерства оборони України, ЗСУ має на зберіганні значну кількість таких боєприпасів, що додатково ставить під сумнів негайну потребу по створенню їх виробництва.

 

Новина по темі: КАНАДА ДОПОМОЖЕ УКРАЇНІ ЗБУДУВАТИ ПАТРОННИЙ ЗАВОД


«З іншого боку Міністерство оборони казало, що в нас на складах зберігається близько 5 млрд патронів. І з огляду на це, зараз ставити питання щодо боєприпасного заводу для стрілецької зброї не є раціональним», - наголосив експерт.

 

190426 PatronZg 4

Патрони калібру (зліва-направо) 5.56х45 НАТО, 6.5x38 Grendel, 7.62х51 НАТО, 5.56х45 НАТО, 6.8×43 SPC Remington, 7.62х51 НАТО

 

Варто відзначити, що проблемою переходу на більш потужний стрілецький патрон інтенсивно займається армія США. Так, нещодавно представники армії цієї країни повідомили Конгресу що восени 2021 року почнеться постачання патронів калібру 6,8 мм та нових автоматичних гвинтівок на заміну наявним зараз у використанні автоматам M249 й карабінам M4 /M4A1.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ ВЕДЕТЬСЯ ПОШУК МАЙДАНЧИКУ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ПОРОХІВ


Генерал-лейтенант Пауль Островскі (головний військовий заступник помічника міністра армії з питань закупівель, матеріально-технічного забезпечення і технології) повідомив членам підкомітету Сенату США, що армія почне вибирати автоматичні гвинтівки та карабіни (компаній переможців) нового покоління Squad Weapon (NGSW) вже восени 2020 року.

 

 

 

190426 PatronZg 3

Прототип 6,8-мм автоматичної зброї LSAT, розробленого AAI Corporation (входить до складу корпорації Textron Systems) за програмою армії США Next Generation Squad Automatic Rifle (NGSAR) / Фото: AAI Corporation


За його словами, зброярським компаніям запропоновано побудувати прототипи NGSW в рамках прототипного проекту Opportunity Notice, випущеного в кінці січня ц.р. За планом прототипи мають бути готові вже в наступному місяці, а у липні, після належної оцінки будуть обрані три найкращих зразки. Після багатьох етапів випробувань переможець буде визначений наприкінці 2021 року.

 

Публікація по темі: ЯКИЙ ПАТРОННИЙ ЗАВОД ПОТРІБЕН УКРАЇНІ?


При цьому підкреслюється, що наявна зброя НАТО калібру 5,56 мм не здатна пробити сучасні бронежилети ймовірних противників американців, таких як Росія і Китай. Саме тому була розроблена нова куля 6,8 мм, під яку будуть вибирати виробника патронів та стрілецької зброї.

 

Публікація по темі: КОРПОРАЦИЯ «ТАСКО» ОСВАИВАЕТ ПРОИЗВОДСТВО БОЕПРИПАСОВ

 

Україні, при вирішенні питання налагодження виробництва патронів для стрілецької зброї, слід зосередитись над вирішенням потреби адекватної протидії засобам, що маються на озбрєння противника, а також приведенння війська та озброєнь, що ним використовуються до стандартів НАТО. Тож краще одразу, при вирішенні птитання створення нового виробництва боєприпасів малих калібрів, це враховувати. В ідеалі це має бути одночасне створення принципово нових систем стрілецького озброоєння в основі яких будуть лежати саме нові патрони вітчизняного виробництва. 

 

Інформаційно-аналітична група Defense Express

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues