100411 INNOVACIIrf 05-6 квітня 2019 року у Центральному військовому окрузі МО РФ в місті Єкатеринбург відбувся черговий День інновацій. День інновацій, по суті, мав би бути спеціалізованим майданчиком, де військові могли би знайти нові передові технології та продукцію для використання в інтересах російської армії. Однак вже вкотре він стає, переважно пропагандистським заходом.

 

Експозиція цьогорічного «Дня іновацій» була розділена на тематичні розділи, присвячені лазерним технологіям, перспективній бойовій екіпіровці військовослужбовців, робототехніці, засобам радіоелектронної боротьби і радіорозвідки, медицині, засобам захисту, стрілецько-гарматному озброєнню. Частина зразків ОВТ була представлена на майданчику біля Дому офіцерів в Єкатеринбурзі, а частина в середі будівлі.

 

190411 innovatsii

190411 innovatsii 1

5-6 квітня 2019 року у Центральному військовому окрузі МО РФ в місті Єкатеринбург відбувся черговий День інновацій

 

Серед представленої техніки були, переважно відомі зразки: танк Т-72Б3 з посиленим боковим захистом та захистом башти, зенітно-гарматний ракетний комплекс «Панцир-С1», протитанкова гармата «Рапіра», комплекс радіоелектронної боротьби «Красуха-С4», розвідувальна хімічна машина РХМ-6 на базі БТР-80, броньовані автомобілі підрозділів спеціального призначення «Тигр», радіостанція Р-416 ГМ, комплекс РЕБ «Леєр-2» на базі бронемашини «Тигр», контрбатарейна РЛС «Аістьонок» та БАК «Орлан-10». Всі вони прийняті на озброєння російської армії та активно використовуються. Деякі з них вже встигли відмітитися не лише на чисельних російських військових виставках задовго до 2019 року, а й на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, зокрема, Т-72Б3, ББМ «Тигр», «Панцир-С1», «Красуха-С4», «Леєр-2», «Аістьонок» та «Орлан-10».

 

Свою продукцію в рамках заходу також представила іжевська компанія «ZALA AERO GROUP Безпілотні системи», яка демонструвала відомі БПЛА ZALA 421-04M, ZALA 421-16E2, ZALA 421-22Ф та комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА REX-1, прийнятий на озброєння ЗС РФ.

 

Захід не був настільки масштабним, як про це заявлялося. Участь в ньому взяли представники близько 30 замість оголошених 60 підприємств оборонної промисловості РФ та три військових ВНЗ, які представляли зразки продукції військового та подвійного призначення. За офіційними оцінками Дні інновацій відвідали близько 20 тис. осіб. (не занадто багато для міста мільйонника).

 

Також звертає на себе той факт, що до заходу не було значної уваги з боку керівництва оборонного відомства РФ. Головною посадовою особою, яка відвідала виставку став начальник штабу ЦВО МО РФ генерал-лейтенант Михайло Теплинський.

 

Тим не менш, оглянемо деяке презентоване ОВТ, адже переважна більшість з нього є добре відоме.

 

Вперше у відкритому доступі був продемонстрований багатофункціональний оптико-електронний комплекс розвідки «Іронія», який в кінці 2018 року надійшов на озброєння військ ЦВО. Комплекс дозволяє в режимі реального часу вести спостереження за місцевістю на відстані до 10 км від власних позицій завдяки застосованим системам зв'язку комп'ютера, який ретранслює сигнал з оптико-електронного приладу по закритому радіоканалу.

 

190411 ironiya

Комплекс «Іронія»

Оптико-електронний комплекс розвідки «Іронія» має кілька варіантів виконання в залежності від призначення переносний та мобільний. Варіант для автомобіля «Тигр» важить 15 кг, а переносний - 3,2 кг. Дальність дії далекоміра з тепловізором становить: по людині до 2,5 км, по техніці до 7 км. Дальність передачі фото- і відеоінформації на пункт управління по закритих каналах зв’язку майже 10 км.

 

Незважаючи на оголошені переваги комплексу, скромно замовчується, що основним елементом його роботи є лазерний далекомір, який в дійсності є відмінною мішенню для звичайного тепловізора і приладу нічного бачення

 

100411 INNOVACIIrf 1

 

В натурному вигляді для місцевого населення був представлений також прийнятий на озброєння переносний радіолокаційний комплекс розвідки і контролю стрільби (контрбатарейна РЛС) «Аістьонок» (1Л271). Він призначений для розвідки позицій вогневих засобів (РСЗВ, артилерійських і мінометних позицій, пускових установок тактичних ракет і комплексів ППО та ін.), розрахунку траєкторій снарядів і ракет, коригування вогню вогневих засобів, стеження за повітряним простором і контролю за безпілотними літальними апаратами.

 

РЛС забезпечує виявлення вогневих позицій мінометів на відстані до 5 км; виявлення рухомої наземної техніки на відстані до 20 км; коригування вогню артилерії по траєкторії до 5 км і по розривах до 15 км.

 

До місця бойової роботи станція може доставлятися як силами розрахунку в переносому варіанті, так і за допомогою транспортного засобу на базі автомобіля підвищеної прохідності УАЗ-2966 (або його модифікації) з частковим бронюванням (виріб 2966-ЧЗ). Для спостереження за швидкорухомими цілями (міна на траєкторії польоту) в станції застосована антена з електронним перемиканням променів за азимутом та кутом місця на основі фазованої лінійки і двоповерхневого дзеркала з ортогональною поляризацією.

 

Для загалу станція була вперше представлена в ході третього Міжнародного салону озброєння і військової техніки «МВСВ-2008», що проходив c 20 по 24 серпня в Центральному виставковому комплексі на Красній Пресні в Москві. І не є такою ж надсучасною та новою, як про це заявляється в російських ЗМІ. Тим не менш РФ, вкотре засвідчила, звідки на Донбасі взялася подібна РЛС…

 

190411 aistenok

РЛС «Аістьонок» на виставці в Єкатиренбурзі та під Донецьким аеропортом у 2015 році

 

Також широкому загалу було презентовано наземний багатофункціональний модуль перешкод «Красуха-С4», який призначений для прикриття наземних і повітряних об'єктів від радіолокаційної повітряної і космічної розвідки і прицільних ударів авіації шляхом радіоелектронного придушення РЛС повітряно-космічного базування.

 

190411 krasnukha

Наземний багатофункціональний модуль перешкод «Красуха-С4»

 

Роботи над створенням системи РЕБ «Краснуха» розпочались у НДІ «Градієнт»  ще в далекому 1994 році, а серійне виробництво систем - в 2011 році. Комплекс РЕБ здатний «подавляти» не тільки сигнали РЛС, але й канали керування безпілотними літальними апаратами. Діє на відстані до 300 кілометрів.

 

Присутність даних комплексів радіоелектронної боротьби неодноразово фіксувалась з 2014 року на сході України, і, звичайно, вони активно використовувалась в збройному протистоянні в Сирії.

 

На майданчику перед Домом офіцерів також демонструвався наземний комплекс управління і зв'язку 1Л267 «Москва-1», який призначений для визначення координат, супроводу повітряних цілей, автоматизованого планування завдань бойового застосування засобів радіоелектронної боротьби. Система сканує повітряний простір і, виявивши оснащену радіоелементами техніку, передає отримані дані засобам радіоелектронної боротьби ППО і ВПС для нейтралізації цілей. На відміну від звичайних радарів, «Москва-1» працює в режимі пасивної радіолокації - перехоплює власне випромінювання цілі, при цьому залишаючись невидимою. Комплекс може виявляти і снаряди.

 

190411 moskva 1

Комплекс «Москва-1»

 

Ця станція пасивної радіолокації може бачити випромінювання літаків і крилатих ракет за 400 км, визначати їх тип і ступінь загрози. Складається з модуля розвідки 1Л265Е (одна машина) і пункту управління станціями перешкод радіолокаційної станції повітряного базування 1Л266 / 1Л266Е (дві машини). Всі системи монтуються на три машини «КамАЗ». Станція здатна забезпечити повний круговий огляд. «Москва-1» може бути розгорнута за 45 хвилин. Система перебуває на озброєнні ЗС Росії з 2015 року.

 

190411 lopЗагалом, переважна частина ОВТ презентованого в рамках «Дня інновацій» вже демонструвалися в Єкатеринбурзі на цьому ж майданчику минулого року. А тому говорити про якусь «інноваційність», не доводиться. Фактично, захід був виключно пропагандистським і спрямованим лише на підвищення мотивації громадян РФ проходити військову службу в збройних силах, а також в чергове продемонструвати «міць» російської армії. Напевно саме тому, в рамках нього традиційно було розгорнуто Пункт відбору на військову служби за контрактом. Однак бажаючих виявилося не так вже й багато.

 

Мабуть ледь чи не єдиним засобом збройної боротьби, який відповідає тематиці виставки, стала лопата «Новатор»...

 

Інформаційно-аналітична група Defense Express

 

Публікації та новини по темі: 

 

ГІБРИДНІ АТАКИ КРЕМЛЯ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ОЗБРОЄНЬ

 

ГОЛОВНА УДАРНА СИЛА ПУТІНА

 

«ВОСТОК-2018» - СКРЫТАЯ СТОРОНА

 

ПРОТИСТОЯННЯ НА ОРБІТІ: ЯКІ СУПУТНИКИ ЗАПУСКАЄ В КОСМОС КРЕМЛЬ?

 

РОСІЯ НА ДОНБАСІ ВОЮЄ З УКРАЇНОЮ ЛАЗЕРНОЮ ЗБРОЄЮ

 

ВОЄННА РОЗВІДКА ЗАФІКСУВАЛА ЗНАЧНІ ЗМІНИ У СТРУКТУРІ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬК

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues