181105 levНа сьогодні є доволі актуальним вирішення проблеми евакуації техніки з поля бою, організації технічного забезпечення та ремонту пошкодженої техніки в умовах ведення сучасних бойових дій. Зазначені завдання в танкових та механізованих підрозділах, частіше за все, виконуються за допомогою бойових-ремонтно-евакуаційних машин (БРЕМ).

 

Під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя і безпека-2018», що в середині жовтня ц.р. пройшла в Києві, Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» (ДП «ЛБТЗ»), що входить до складу Державного Концерну «Укроборонпром», представило БРЕМ «Лев». Машина, що побудована на базі танка Т-72 викликала зацікавленість у фахівців, відвідувачів і зарубіжних гостей виставки.

 

181105 lev 1

Під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя і безпека-2018» в Києві ДП «ЛБТЗ» представило БРЕМ «Лев».

 

БРЕМ «Лев», що, на перший погляд, не відрізняється від БРЕМ-1 російського виробництва, спроектована конструкторами ДП «ЛБТЗ» з нуля. При її проектуванні та виробництві використані комплектуючі українського та західного виробництва. Зокрема, в машині застосоване спеціальне обладнання та деякі вузли і агрегати що розроблені та виготовляються на підприємстві в рамках реалізації програми імпортозаміщення, що було запроваджено в Україні після анексії РФ Криму та агресії на сході України. Крім того, використання комплектуючих європейського виробництва, як наприклад виконавчі пристрої та окремі складові гідравлічної системи, суттєво впливають на надійність машини при її використанні у важких та особливих умовах.

 

Новина по темі: НА ВИСТАВЦІ “ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2018” ДК “УКРОБОРОНПРОМ” ПРЕДСТАВИТЬ НАТУРНИЙ ЗРАЗОК БРЕМ «ЛЕВ»

 

БРЕМ «Лев» створена конструкторами підприємства спеціально для посилення технічного супроводу та оперативного обслуговування танкових підрозділів українського війська, що сформовані з танків Т-64 та Т-72 різних модифікацій і призначена для евакуації та буксирування несправних та пошкоджених гусеничних та колісних військових машин, надання допомоги їх екіпажам у проведенні поточного і середнього ремонту в польових умовах, виконання підйомно-транспортних операцій за допомогою кранового обладнання під час монтажу-демонтажу вузлів та агрегатів, виконання робіт з зварювання та різки чорних металів за допомогою зварювального обладнання, розчистки шляхів і обладнання позицій за допомогою бульдозерного обладнання.

 

                                                  ТТХ БРЕМ «ЛЕВ»

База                                                        

танк Т- 72

Габарити

789x3460x2687

Маса з повним навантаженням, т                      

41

Макс. потужність двигуна, кВт (к.с.)                  

840

Макс. швидкість руху, км/год                              

60

Спеціальне обладнання:

Тягова лебідка, тягове зусилля, Кн (тс)              

не менше 250 (25)

Допоміжна лебідка, тягове зусилля, кН (тс)      

5 (0,5)

Бульдозерне обладнання                                    

сошник-бульдозер з гідроприводом

Кранова установка                                                  

стрілова з гідравлічним приводом

Максимальна вантажопід’ємність, кН (тс)          

120 (12)

Електрозварювальна апаратура                            

ЭСА-1

Вантажна платформа,   вантажопід’ємність, т    

1,5

 

Машина оснащена лебідкою із тросом робочою довжиною 200 м, яка розвиває тягове зусилля у 22 000 – 25 000 кгс, а при використанні додаткових поліспастів – до 75 000 кгс.

 

181105 lev 3

Електрозварювальне обладнання, яке живиться від генератора ремонтно-евакуаційної машини, дозволяє проводити електрозварювальні роботи в польових умовах. 

 

Крім того, БРЕМ «Лев» має кран-стрілу максимальною вантажопід’ємністю 12 т для  проведення у польових умовах монтажу-демонтажу вузлів та агрегатів, зокрема, танкових башт, двигунів, коробок передач, опорних катків тощо.

 

181105 lev 5

181105 lev 2

БРЕМ "Лев" має кран-стрілу максимальною вантажопід’ємністю 12 т.

 

Додатково машина обладнана вантажною платформою, що дозволяє транспортувати запасні частини, необхідні для проведення ремонтних робіт, вагою до 1,5 т. Крім того, двигун потужністю 840 к/с надає можливість 41-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху до 60 км/год. БРЕМ здатна працювати у діапазоні температури повітря від –40 до +40, та має запас ходу не менше 460 кілометрів по ґрунтовій дорозі.

 

Екіпаж машини складається з 3 осіб, озброєння БРЕМ – кулемет НСВТ (КТ-12,7).

 

Наразі БРЕМ «Лев» успішно пройшла визначально-відомчі випробування і планується до постачання на озброєння Збройних сил України. В зв’язку з цим на ДП «ЛБТЗ» все підготовлено до серійного виробництва машини.

 

Новина по темі: "ЛЬВІВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД" ГОТОВИЙ ДО СЕРІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА БРЕМ "ЛЕВ". ФОТО

 

Слід зазначити, що за своїми тактико-технічними характеристиками та функціональними параметрами українська машина не поступається зарубіжним аналогам, а за співвідношенням «ціна-якість» у машини навряд чи можуть бути реальні конкуренти на ринку.

 

Новина по темі: У 2018 РОЦІ «УКРОБОРОНПРОМ» ПЕРЕДАВ ЗСУ ПОНАД 3500 ОДИНИЦЬ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ (ВІДЕО)

 

Крім того, БРЕМ «Лев» може без особливих складнощів використовуватись там, де раніше використовувалась БРЕМ-1 – при цьому немає потреби здійснювати перепідготовку персоналу та вносити зміни до штатного розкладу ремонтно-технічних підрозділів. Машина є надійною, простою в експлуатації та незамінною на полі бою.

 

БРЕМ «Лев» – справжній рятівник на полі бою!

 

Валерій РЯБИХ, Дмитро САВЧИН,

Defense Express

 

Читайте також англійською тут: LVIV ARMORED VEHICLE FACTORY INTRODUCES ITS ARRV LION

 

181105 lev 4

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues