180925 tanki 0У наступному році для потреб ЗСУ планується створити нову, більш досконалу модифікацію танка Т-64БВ та провести імпортозаміщення складників танка БМ «Оплот». Крім того, вивчається питання подальшої експлуатації танків Т-84 та машин на базі ОБТ «Ятаган».

 

 

 

Про це в інтерв'ю виданню «Народна армія» розповів начальник Центрального бронетанкового управління Збройних Сил України генерал-майор Юрій Мельник, передає Defense Express.


Військовослужбовець пояснив, що танк «Ятаган» показали на військовому параді не просто для краси. Зараз цей танк перебуває в одній із військових частин де відбувається дослідження щодо можливості його застосування. Це пов’язане з рішенням керівництва України про вступ до НАТО. При можливих сумісних операціях, має бути взаємодія з підрозділами НАТО у використанні сумісних боєприпасів, тому прийняте рішення про поглиблене вивчення цього питання та можливих шляхів розвитку важкої бронетехніки з калібром гармати 120 мм.

 

Новина по темі: НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ НА ПАРАДІ ПРОДЕМОНСТРУЮТ ТАНК Т-84-120 «ЯТАГАН»


«Було прийнято рішення стосовно танка «Ятаган» — усебічно дослідити його на ймовірні поломки в процесі експлуатації й мати напрямок подальших дій», - пояснів Юрій Мельник.

 

180925 tanki 1

Танк Т-84-120 «Ятаган» під час військового параду на День Незалежності України. 24 серпня 2018 року.


На думку начальника ЦБУ, танк Т-84 є надійною та простою в експлуатації, тому «вона має право на життя під час перехідного періоду між Т-64 та «Оплотом». За його словами, під час перебування цих танків у 14 ОМБр була виявлена низка нехарактерних несправностей, які потребували їх усунення. На даний час бойові машини перебувають у 169-му навчальному центрі «Десна», де продовжують експлуатацію і «де з них вижмуть усе, що можливо».

 

180909 SETC 8

Бойові стрільби з танка Т-84У (Оплот) під час показових вправ на Гончарівському полігоні ЗСУ в чернігівській області. Завершення конкурсу «Кращий танковий взвод ЗСУ». 8 вересня 2018 року


Розповів Юрій Мельник і про плани ЗСУ щодо основного вітчизняного танка Т-64БВ. Бойові дії на Донбасі показали, що машина ще має досить великий потенціал модернізації. Тому цим питанням поглиблено зайнялись розробники Т-64 з Харкова.

 

180909 SETC 5

Т-64БМ «Булат» готується долати водну перешкоду під час показових вправах в останній день конкурсу на кращий танковий взвод ЗСУ. Гончарівський полігон. 8 вересня 2018 року. (з) прес-служба МО України


«Сьогодні в Харківському конструкторському бюро з машинобудування ім. Морозова здійснюють дослідно-конструкторські розробки, і наступного року ми матимемо машину, яка за своїми бойовими властивостями перевищуватиме властивості танка «Булат» і щодо захищеності, й щодо рухомості», - повідомив генерал-майор.

 

180909 SETC 3

Нова модернізація танка Т-64БВ, що належить танкістам 17 ОТБр. На машину було встановлено цифрову радіостанцію, систему навігації та обновлену СУО. Останній день конкурсу на кращий танковий взвод ЗСУ. Гончарівський полігон. 8 вересня 2018 року.


Модернізація торкнеться майже всіх систем танка – буде удосконалене моторно-трансмісійного відділення, збільшена рухомість машини, а також встановлені сучасні цифрові системи зв’язку, навігації та системи управління озброєнням.

 

Новина по темі: НА ПАРАДІ У КИЄВІ ПРОЙДУТЬ МОДЕРНІЗОВАНІ ТАНКИ Т-64БВ


«Головне завдання модернізації — виготовити за незначні кошти та короткий час надійний зразок», - зазначив начальник ЦБУ.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКІ ТАНКОВІ ГАРМАТИ ВИРОБЛЯЮТЬСЯ ОДРАЗУ НА ДВОХ ЗАВОДАХ


Згадав Юрій Мельник і про гордість українського танкобудування – БМ «Оплот». За його словами, в цей час у Харкові відбуваються дослідно-конструкторські розробки, що стосуються імпортозаміщення складників «Оплота».

 

180925 tanki 2

Танки БМ «Оплот» та Т-72АМТ під час відкриття виставка сучасного озброєння та військової техніки «Міць нової армії» в День Державного Прапору України. Київ Михайлівська площа. 23 серпня 2018 року


«Сподіваюся, що наступного року цю роботу теж буде завершено», - сказав Юрій Мельник.

 

Новина по темі: У ХАРКОВІ СТВОРЮЮТЬ МОДЕРНІЗОВАНИЙ ВАРІАНТ ТАНКА БМ “ОПЛОТ”

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues