182409 adex25 вересня 2018 року в Баку на території виставкового комплексу «Баку Експо Центр» стартувала третя міжнародна Азербайджанська виставка оборонної промисловості ADEX-2018. Захід зберігає тенденцію зростання і цього року він став більшим за кількістю представлених експонатів ніж попередній, який відбувся у 2016. Азербайджан продовжує озброюватися та створювати нові зразки ОВТ, як самостійно, так і в кооперації з партнерами.

 

Коротко про головне

Виставка ADEX-2018 традиційно проводиться за ініціативи Міністерства Оборонної промисловості (МОП) Азербайджанської Республіки та за підтримки Міністерства оборони країни. Організатором заходу виступає місцева компанія «Caspian Event Organisers».

 

В цьому році участь у ADEX беруть 224 компанії з 29 країн (у 2016 році їх було 216 з 34 країн), які зайняли 3 павільйони та відкриту площадку Баку Експо Центру. На виставці представлено 11 національних стендів з Азербайджану, Китаю, Франції, Ірану, Ізраїлю, Росії, Сербії, Туреччини, Республіки Білорусь, України та Пакистану. Найбільша кількість представлених компаній - Туреччина (41 компанія), Росія (25 компаній), Ізраїль (14 компаній) та Білорусь (10 компаній). Багато країн розширили площу своїх національних експозицій. Так, Туреччина забронювала павільйон за площею на 30% більше, ніж у 2016 році. Серед учасників компанії оборонного сектора з Італії, Болгарії, Китаю, Нідерландів, Литви та інших країн. Загальна експозиція, що займає три зали Бакинського Експо Центру, а також відкриті майданчики, цього року на 10% більше ніж попереднього разу.

 

182409 adex2

ЗМІ також проявляють великий інтерес до виставки. Інформаційну підтримку виставки забезпечує понад 62 провідних міжнародних та місцевих спеціалізованих медіа з 18 країн - журнали, веб-сайти та інформаційні агентства. Всього на виставці акредитовано понад 100 медіа-представників.

 

На виставці ADEX 2018 представлені наступні сектори: системи ППО і ПРО, військове суднобудування, розробка та модернізація систем озброєння, військово-дослідні дослідження, системи БПЛА, робототехнічні комплекси, ракетне озброєння, боєприпаси та амуніція, системи демілітаризації, ракетне та артилерійське озброєння, РСЗВ, оптико-електронна та лазерна техніка, бронетанкова техніка, підводні човни, кібербезопасність військово-морські сили, системи РЕБ та C4ISR, техніка і обладнання залізничних військ і багато інші сектори. Разом з іншими секторами цього року широко представлено сектор військово-авіаційної промисловості, в якому беруть участь TUSAŞ, «Leonardo», ОАК, «Мотор Сич», «МІГ» «Російські вертольоти», «Aeronautics Group» та інші. Також свою продукцію демонструють компанії Aselsan, CETC, Damen, MBDA, Norinco, ІАІ, Rocketsan, Thales та інші.

 

Окремо слід відмітити, що цього року ADEX 2018 б’є рекорд за кількістю запланованих візитів іноземних делегацій. Захід відвідають 34 офіційні делегації високого рівня з 23 країн світу, що більше, ніж на попередній виставці. Вперше виставку відвідають делегації з Єгипту, Узбекистану та Казахстану.

 

В павільйоні Міністерства оборонної промисловості Азербайджану цього року заплановано продемонструвати нові зразки військової техніки місцевого виробництва. Вперше дебютуватимуть в рамках заходу науково-технічна компанія Вітта, Парк Високих Технологій та Центр сервісного обслуговування військового та військового технічного забезпечення ППО.

 

Презентація зброї

Азербайджан в рамках виставки продемонструє 14.5 мм снайперську гвинтівку «NST», 81 мм міномет, дистанційно керований бойовий модуль споряджений 12,7 мм озброєнням, а також протимінну бронемашину «Tufan», тактичну розвідувально-патрульну машину «Gürza» і снайперські гвинтівки «İstiglal», «Vaşag» і «Yalguzag».

 

Однією з новинок азербайджанського ОПК є вдосконалена версія міношукача IMA-07, яка створена компанією «Ufiq». Модернізована версія детектора має меншу вагу за свого попередника, який випускався за радянських часів. База даних радіоресурсів була замінена більш сучасною. Пристрій вже здатний виявляти підозрілі предмети на глибину до 2,5 метрів.

 

Також в рамках виставки вперше буде представлено продукт спільної роботи турецької компанії ASELSAN та азербайджанського Науково-дослідного інституту Міністерства оборонної промисловості MODİAR – авіаційну бомбу з лазерним наведенням потужністю 250 кг.

 

Ізраїльська військова державна корпорація Israel Military Industries, в рамках виставки представить нову надзвукову ракету класу «повітря-земля» під назвою Rampage. Вона призначена для ураження зенітних ракетних комплексів та інших об'єктів противника Це надзвукова ракета, дальність стрільби якої складає 150 км. Її довжина - 4,7 м, маса бойової частини - 150 кг. На озброєння ракета повинна надійти в 2019 році. Крім того, ізраїльська компанія представить вже відомі артилерійські системи Extra і Accular, автономні багатоцільові ракети LYNX, боєприпаси для танків і багато іншого.

182509 UOP

Україна на виставці представлена ДК «Укроборонпром»/ДК «Укрспецекспорт». На стенді концерну відвідувачі зможуть ознайомитись з широким спектром оборонної продукції українського виробництва, серед яких БТР-ДА з бойовим модулем «Штурм-М» від ДП «Київський бронетанковий завод», ПТРК «Скіф» від ДП «ККБ «Луч», 152 мм керований снаряд «Квітник» від ДП НВК «Прогрес», комплекси активного захисту бронетехніки «Заслон», «Заслон-Л» та «Шершень», а також термобаричні гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 від ДП «Машинобудівна фірма «Артем», польовий комплекс технічного обслуговування та ремонту легкої броньованої техніки ПК-ЛБТ-02 та мобільна ремонтна майстерня МРМ-Б від ДП «Харківський завод спеціальних машин»».

 

Окремо на виставці свою продукцію представляє українська приватна компанія «Кузня на Рибальському». На стенді підприємства можна ознайомитися з низкою проектів підприємства, серед яких десантний катер «Кентавр-ЛК» та ракетний катер «Веспа». Крім того «Кузня на Рибальському» презентує на ADEX 2018 боєприпаси калібру 40 мм, гранатомет УАГ-40 та низку інших сучасних розробок.

 

Загалом українська сторона має великі сподівання щодо розвитку відносин з Азербайджаном. Серед перспективних напрямків українсько-азербайджанського співробітництва – створення польових комплексів технічного обслуговування та ремонту броньованої, відновлення засобів ППО, обслуговування РЛС, вертолітної та бронетехніки, а також багато іншого.

 

Антон Міхненко, Defense Express

Київ-Баку

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues