180814 mainУ м. Ріо-де-Жанейро завершився черговий етап тендерного процесу щодо визначення переможця на будівництво 4 корветів класу “Tamandaré” в інтересах військово-морських сил Бразилії. Незабаром, 27 серпня ц.р., відбудеться оголошення «короткого списку» учасників тендеру. Український проект, який на конкурсі представляло ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ», вже названий місцевими експертами «суперофертою» і має всі шанси на подолання чергового етапу змагання.

 

Українці впевнено подолали перший етап

 

До участі в проекті Управлінням керування військово-морськими програмами (Diretoria de Gestão de Programas da Marinha, DGePM) Військово-морських сил Бразилії, спільно із Державним Підприємством з управління військово-морськими проектами EMGEPRON (Empresa Gerencial de Projetos Navais) було запрошено 21 компанію з 16 країн. При цьому подати заявки могли компанії, що мають досвід кораблебудування не менше ніж 10 років.

 

18 червня 2018 року було оголошено завершення етапу подання тендерних пропозицій компаній, які були акредитовані до участі у цьому тендері. У підсумку, після проведеного Управлінням керування військово-морськими програмами попереднього документального аналізу, було прийнято та зареєстровано 9 техніко-комерційних пропозицій, які наразі проходять оцінку на їх технічну, юридичну, фіскальну та бюджетно-фінансову відповідність тендерним та іншим вимогам.

 

Були отримані пропозиції від наступних учасників тендеру, якими біли сформовані консорціуми або групи компаній:

 

- Консорціум “ÁGUAS AZUIS” - ATECH Negócios em Tecnologias S.A, Ембраер SA і ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, з наступними субпідрядниками: Aeroespacial e Defesa S.A, Фонд EZUTE, OCEANA Shipyard SA, Omnisys Engenharia Ltda, SKM Electro Electronics Ltd та WEG Electrical Equipment SA;

- Консорціум “FLV” - FICANTIERI S.p.A, LEONARDO S.p.A та VARD PROMAR S.A., з наступними субпідрядниками: Фонд EZUTE і ARES Aeroespacial e Defesa S.A.;

- BAE Systems, CONSUB Defense Technology S.A. та MAC LAREN Oil Shipyard Ltda;

- ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ», THALLES та AMRJ (Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro, Верфь Військово-морських сил Бразилії у м. Ріо-де-Жанейро);

- Консорціум “VILLEGAGNON” - NAVAL GROUP, ENSEADA Indústria Naval S.A та MECTRON S.A.;

- Консорціум “DAMEN SAAB Tamandaré” - DAMEN Schelde Naval Shipbuilding B.V і SAAB AB, з наступними субпідрядниками: CONSUB Defesa e Tecnologia S.A, WEG equipamentos elétricos S.A (електрообладнання) і WILSON SONS Shipyard Ltda;

- GOA Shipyard Limited, INDÚSTRIA NAVAL DO CEARÁ (INACE), Фонд EZUTE та SKM Eletro Eletrônica Ltda;

- GRSE - Garden Research Shipbuilder Engineers, ELBIT Systems Ltd та SINERGY Group Corporate;

- STM, BRASFELS Shipyard Ltd., Фонд EZUTE, THALES і Omnisys Engenharia Ltda.

 

180814 TamandaréЯк раніше і прогнозували у Інформаційно-консалтинговій компанії Діфенс Експрес, РФ навіть не змогла сформулювати пропозицію по “Tamandaré”, що є наслідком санкцій, які були введені поти неї через анексію Криму та агресію на Сході України

 

Примітним є те, що, як раніше і прогнозували у Інформаційно-консалтинговій компанії Діфенс Експрес, представники РФ, які на першому етапі висловлювали бажання брати участь в тендері, навіть не змогли сформулювати пропозицію по “Tamandaré”, що є наслідком санкцій, які були введені проти неї через анексію Криму та агресію на Сході України

 

Бразильськоорієнтована українська пропозиція

 

Для участі в тендері в ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» запропонували власний проект NAPIP – Проект 58300 “Амазонія”. За основу цього проекту було взято Проект 58250 Національного корвету України, який був доопрацьований ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (м. Миколаїв) відповідно до вимог Заявки на Пропозицію (так званої RFP - Request for Proposal). Зокрема, були частково змінені та адаптовані засоби озброєння, навігації, окремі РЛС та засоби РЕБ виробництва провідних європейських розробників. В цілому, проект повністю відповідає всім технічним вимогам які були виставлені Командуванням ВМС Бразилії.

 

На відміну від решти учасників, Україна пропонує збудувати всю серію з 4 кораблів на потужностях єдиної військової верфі ВМС Бразилії у м. Ріо-де-Жанейро (AMRJ). Це дозволить командуванню ВМС Бразилії здійснювати всебічний інженерно-технічний супровід та фінансово-економічний контроль будівництва та відповідних витрат. Крім того, це єдиний варіант, з запропонованих учасниками на тендері, за якого витрати пов’язані із будівництвом залишатимуться в структурі фінансів Командування ВМС Бразилії, що є своєрідним механізмом заощадження коштів.

 

180814 Tamandaré 1

ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» у боротьбі за тендер по “Tamandaré” утворило консорціум разом з французькою THALLES та верф’ю ВМС Бразилії у м. Ріо-де-Жанейро

 

Крім того, ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» пропонує Командуванню ВМС Бразилії максимальну локалізацію виробничих процесів та залучення широкого спектру національних постачальників на всіх етапах будівництва. Як не дивно, але це вигідно як для української сторони, так і для Бразилії.

 

Зосередження будівельних процесів на верфі Арсенал, яка відповідно до окремих офсетних умов RFP має бути модернізована, також дозволить зосередити зусилля ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» на одній виробничій ділянці, здійснити ефективне планування виконання заходів та робіт із меншим відривом від виконання основного контракту.

 

Що стосується самого корабля, то ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» має намір передати Командуванню ВМС Бразилії повний комплект проектно-конструкторської документації в інтелектуальну власність.

 

Що це дає? Бразильська сторона матиме весь пакет документів для проведення сервісного обслуговування, ремонту, модернізації кораблів Проекту 58300 на власних потужностях, а також можливість організації будівництва нових кораблів цього проекту без погодження із третіми сторонами. В цьому випадку фахівці з України можуть бути долучені в якості консультантів, якщо виникне така необхідність.

І це ще не все.

 

Найбільш цікавою частиною для командування ВМС Бразилії має стати офсетна частина пропозиції ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ», в якій передбачені наступні комплексні рішення:

 

  1. Будівництво в Бразилії Сервісного центру з ремонту та обслуговування газотурбінних установок, якими будуть обладнані корвети та можуть бути обладнані інші військові кораблі Бразилії із відповідною передачею науково-технічних знать та обладнання. Це вирішить історичну проблему ВМС Бразилії з газотурбінним обладнанням, монополістом ринку якого є компанія Rolls-Royse.
  2. Передача Командуванню ВМС 5 плавучих доків водотоннажністю від 3500 до 25000 тон для обслуговування корветів та інших військових кораблів.
  3. Передача Командуванню ВМС ракетного крейсеру Проекту 1164 Атлант, який буде відновлений та демілітаризований в Україні, доставлений в Бразилію та модернізований фахівцями від української сторони згідно вимог та нового призначення корабля відповідно до рішення Командування ВМС Бразилії. Доречно зауважити, що крейсер зберігався відповідно до всіх стандартів та процедур у прісній воді. Українська сторона бере також на себе зобов’язання здійснити повну передпродажну підготовку, демілітаризувати корабель та доставити до Ріо-де-Жанейро. Вже на території Бразилії ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» розробить новий повний пакет проектно-конструкторської документації в якому будуть передбачені новітні системи озброєння, навігації, зв’язку, управління та інше. Все залежатиме лише від намірів Командуванням ВМС щодо його подальших цілей експлуатації та нового призначення. Проект надзвичайно унікальний та навряд чи може бути запропонований будь-яким іншим пропонентом.

 

В рамках контракту, ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» пропонує також передачу наступних технологій:

 

  • системи бойового управління “TACTICOS” – передової розробки від французької групи компаній Thales (завдяки умовам партнерства з цією компанією);
  • комплексної системи управління технічними засобами корабля, що розроблена українським промисловим гігантом ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» (підприємство є також безпосереднім розробником газотурбінного обладнання та інших корабельних систем, що використовуватимуться в проекті).

 

М’яч на стороні бразильців

 

Українці змогли сформувати настільки привабливу пропозицію, що від неї не можна відмовитись. Практично весь накопичений досвід військового кораблебудування, як і наявні можливості, можуть бути використані на користь підвищення військово-морської моці Бразилії. Зараз у ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» вже є заявки від десятків підприємств, які готові зайти в проект зі своїм продуктом. Їх участь в проекті може стати потужним імпульсом для розвитку обороноздатності і економіки України також.

 

В ДП «ДГЗІФ «УКРІНМАШ» стверджують, що хоча в своїй пропозиції вони, відповідно до тендерних умов, максимально враховували інтереси місцевих виробників, масштаби проекту дозволяють говорити про те, що роботи може вистачити і для українців, яким є багато чого запропонувати бразильські стороні. Окрім прямої фінансової вигоди, мова може йти про участь в реалізації бразильського проекту десятків українських підприємств та сотень висококласних фахівців. Це також дасть можливість Україні, що тимчасово відчуває труднощі з фінансуванням масштабних проектів переозброєння власних ВМС, завантажити чисельні підприємства та в потрібний момент мати готових до роботи фахівців з досвідом роботи в масштабних міжнародних військово-морських проектах.

 

Підсумовуючи, можна зазначити, що Україна, в якій діє одна з найкращих світових шкіл кораблебудування, пропонує Бразилії об’єднати свій досвід із найсучаснішими європейськими технологіями озброєння, навігації, зв’язку та системами управління та повністю реалізувати проект на потужностях верфі Військово-морських сил Бразилії.

 

Чи наважиться Бразилія здійснити ривок у рівні якості озброєння за найбільш сприятливих цінових умов, комплексності пропозиції та надзвичайного рівня ефективного підходу? На це запитання ми зможемо отримати попередню відповідь 27 серпня ц.р., коли відбудеться оголошення «короткого списку» учасників тендеру. Остаточно крапки будуть розставлені 29 жовтня ц.р. з оголошенням командуванням ВМС Бразилії найкращої техніко-комерційної пропозиції по проекту “TAMANDARÉ”.

 

Валерій РЯБИХ,

Defense Express

 

Публікація по темі: УКРАЇНСЬКІ КОМПАНІЇ ЗРОБИЛИ ЗАЯВКУ НА УСПІХ В БРАЗИЛІЇ

 

Читайте також англійською тут: UKRAINIAN-BRAZILIAN TAMANDARÉ CLASS CORVETTE – AN OFFER THAT IS HARD TO RESIST

 

Довідка Defense Express:

Декілька фактів про індустрію військового кораблебудування України:

 

Більше 70% всіх військових кораблів ВМФ Радянського Союзу водотоннажністю більше 3000 тон були збудовані на потужностях суднобудівних заводів у м. Миколаєві, у тому числі всі авіанесучі та ракетні крейсери, ескадрені міноносці, фрегати, десантні кораблі та корвети.

 

Важко переоцінити потенціал, який був акумульований Україною за роки надзвичайної суднобудівної активності Радянського Союзу. Один лише Миколаївський суднобудівний завод менш ніж за 9 років збудував 12 ракетних крейсерів водотоннажністю 11 000 кожний.

 

Для розуміння масштабу суднобудівної галузі України, варто відзначити, що Миколаївський кластер військового суднобудування більший ніж вся сучасна суднобудівна імперія Hyundai, потужності якої розташовані у м. Ульсан у Південній Кореї.

 

Незважаючи на наявність територіального конфлікту із північним сусідом, Україна активно нарощує виробничі потужності і залишається надійним партнером для багатьох іноземних країн в сфері військово-технічного співробітництва.

 

Останнім прикладом активної співпраці та міжнародної кооперації України стала новина про те, що на початку липня 2018 року індійська компанія Bharat Heavy Electricas Ltd спільно з українським ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «ЗОРЯ» - «МАШПРОЕКТ» оголосили про намір створення спільного підприємства з ремонту та обслуговування газотурбінних установок виробництва України, якими обладнані 22 військових корабля ВМС Індії. Більше того, Командуванням ВМС Індії очікується початок переговорів щодо проведення ремонту, комплексного обслуговування та часткової модернізації авіаносця Вікрамадітья підприємствами ОПК України, який, до речі, був також збудований в Україні у м. Миколаїв на Чорноморському суднобудівному заводі.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues