180705 Operation OvermatchЗамінити реальне середовище на віртуальне, впроваджувати сучасні технології для ефективної підготовки солдат — практика використання ігрових систем віртуальної реальності стає все більш популярною для США. І не тільки для навчання: експерти відзначають позитивну динаміку віртуального тестування прототипів нових видів зброї, їх дослідження та вдосконалення.

 

Один з таких проектів — ігрова студія Operation Overmatch, результат співпраці військового науково-дослідного інженерного командування США з компанією ARCIC. Віртуальна гра передбачає участь двох команд по вісім солдатів у кожній, які змагаються між собою в умовах мегаполісу. Ігрова студія відтворює основні сцени бойових дій, які вже відбувалися в реальних умовах, а згодом ініціює нові ситуації потенційного ризику, які мають формувати в солдатів вчасну та правильну реакцію на непередбачену небезпеку.

 

Поки що солдати тренуються в умовах віртуального великого міста з обмеженим сценарієм розвитку подій в концепції віртуальних нападів та захисту. Однак, з огляду на ефективність такої ігрової платформи, розробники проекту Operation Overmatch вже працюють над розширенням варіантів ландшафтних систем — планують додати у гру пустелі, гірську та лісову місцевості.

 

Скрiншот екрану з Operation Overmatch

Скрiншот екрану з Operation Overmatch

 

Мета гри — проаналізувати активність учасників, зафіксувати їх навички, рівень підготовки, оцінити їх “жагу до перемоги”, провести глибокий аналіз дій кожної команди. Однак не менш важливо отримати зворотний зв’язок від солдатів для вдосконалення системи прототипування та розвитку ефективної концепції візуалізації навчальних військових процесів. Опитування солдат, що брали участь у грі, дозволило сформувати унікальний досвід у тестуванні сучасних бойових пристроїв і систем, які ще не використовувалися в реальних бойових умовах.

 

Наразі на базі ігрової студії Operation Overmatch тестують мобільні платформи, що захищають від вогню, безпілотні бойові автомобілі, а також мікробезпілотні засоби для застосування на землі та в повітрі — проекти будуть втіленні в життя до 2022 року.

 

 

Американські військові стверджують, що у підсумку експеримент з використанням віртуальних ігор покаже, наскільки реально адаптована армія до результативної роботи на полі бою; забезпечить військових перевіреною інформацією щодо якості та доцільності нових технологій, нової зброї та техніки. Солдати на практиці вдосконалять теперішні бойові тактики, опрацюють варіанти протидії ймовірному ворогу.

 

Олексій ЛЕВКОВ,

Defense Express

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues