180507 web1У США працюють над створенням інтелектуальної системи, що зможе безперешкодно ідентифікувати обличчя у пітьмі та крізь стіни. Чи може така технологія бути корисною і для України?

 

Вчені американської військової дослідницької лабораторії (Army Research Laboratory) нещодавно оприлюднили документ, в якому детально описано нову технологію розпізнавання облич на зображеннях, зроблених за допомогою термічних пристроїв. Передбачається, що спеціальні камери, здатні «бачити» у цілковитій темряві і навіть крізь стіни будівель, зможуть ідентифікувати людину, а штучний інтелект допоможе визначити її особистість.

 

Технологія одразу зацікавила представників оборонного відомства, адже наразі армія вже має транспортні та інші технічні засоби, оснащені тепловими камерами і портативними пристроями для виявлення людей в умовах низької видимості. Вони компактні та відносно недорогі, а розроблений штучний інтелект не обов’язково інтегрувати в саму камеру або пристрій – він здатний аналізувати зображення після його відправлення. Тож, навіть на даному етапі розробка вже має значний потенціал щодо масового впровадження на практиці, вважають експерти.

180507 it

 

Принцип роботи системи, що отримала назву «багатовимірного синтезу»,  наступний: теплове зображення з камери обробляється та передається до нейронної мережі з метою “витягнути” риси обличчя за допомогою наявних орієнтирів, які позначають кути очей, носу та губ для визначення його загальної форми. Усі ці позначки відображаються у форматі відповідного видимого зображення.

 

Публікація по темі: ВІЙСЬКОВІЙ ІНТЕРНЕТ РЕЧЕЙ ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

 

Система вже пройшла ряд тестувань, що дали змогу мінімізувати можливі помилки між тепловим та видимим зображеннями та отримати максимальну чіткість результату. Власне, за словами самих розробників, реальну ефективність технологія зможе продемонструвати за наявності великої бази даних, що дасть змогу зпівставляти отримані з теплової камери зображення в режимі реального часу. Адже алгоритми штучного інтелекту дозволяють вдосконалювати процеси аналізу та обробки будь-якої інформації.

 

Публікація по темі: BIG DATA КОЛЬОРУ ХАКІ: ЯК ВІЙСЬКОВІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ТЕХНОЛОГІЇ ВЕЛИКИХ ДАНИХ

 

Поки що система призначена, в першу чергу, для допомогти солдатам ідентифікувати ворога чи осіб, які знаходяться під спостереженням. Однак, уже згодом може бути використана і у цивільній сфері — наприклад, для виявлення злочинців, які перебувають у розшуку. Також передбачається, що в майбутньому система зможе “витягувати” зображення з будь-якої бази даних, доступ до яких має уряд США.

 

Про можливості впровадження такої технології в Україні розповів директор Департаменту інноваційних технологій компанії “Еверест” Віктор Долгопятов:

 

Коментар по темі:

180322 Долгопятов

В і к т о р   Д о л г о п я т о в

Директор Департаменту інноваційних технологій компанії “Еверест”

“Ідея перспективна, однак, якщо розглядати цю технологію в рамках впровадження її в Україні,  одразу виникає декілька питань:

— для того, щоб когось впізнати, необхідна база даних облич;

— для передачі даних до нейронної мережі необхідні комп’ютери, яких у нашій країні майже немає;

— для цієї технології необхідні швидкісні лінії зв’язку.

 

У локальному масштабі, у рамках стаціонарної інфраструктури — технологія чудова. Але коли ми знаходимося на відкритій місцевості, ситуація кардинально змінюється і нам можуть допомогти тільки високошвидкісні супутники зв’язку. У найближчому майбутньому з’являться високошвидкісні супутникові інтернет-лінки та EDGE-комп’ютери туманних обчислень, які полегшать передачу та обробку даних на великих відкритих просторах.

 

Варто зауважити, що бази даних облич не можна напряму під’єднати до закритих мереж Міністерства оборони, вони можуть бути лише здубльовані та працюватимуть у закритих мережах МОУ. За умови, що система стоїть на закритому об’єкті та в локальній базі даних є всі обличчя, що знаходяться на цьому об’єкті, поява нового обличчя викличе сигнал аварії із занесенням цифрових міток нового профайлу обличчя в базу.

 

Загалом у технології гарні перспективи, однак питання сфери застосування залишається відкритим.”

 

 

Олексій ЛЕВКОВ,

спеціально для Defense Express

Публікації по темі:

 

DARPA – НАУКА НА СЛУЖБІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

 

ІНТЕРНЕТ РЕЧЕЙ: ЦИВІЛЬНЕ І ВІЙСЬКОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues