180427 cparingНауково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр», яке майже тридцять років працює під торговою маркою «ECOTEST», розробляє та виготовляє засоби та системи радіаційного контролю. За кордоном продукція підприємства давно користується значним попитом, чого не скажеш про внутрішній ринок.

 

З початком бойових дій на сході України багатий досвід компанії «Спаринг-Віст Центр» у створенні та виробництві електронних приладів, наявність сучасної дослідної, виробничої та випробувальної бази дозволили львівському підприємству відгукнутись на актуальні потреби військових в оснащені сучасними приладами, що впливають на рівень бойових можливостей військової техніки і військових підрозділів, та розробити цілу лінійку електронних блоків, відмовитись від російських комплектуючих.

 

180427 propoz

 

Про окремі аспекти діяльності львівської компанії, що входить до складу об’єднання «Ліга оборонних підприємств України», журналу Defense Express розповів генеральний директор науково-виробничого приватного підприємства «Спаринг-Віст Центр» Ростислав СМУК.

 

- Як відомо, «Спаринг-Віст Центр» поставив на озброєння української армії шість нових виробів. Проте обсяги замовлень з боку Міноборони в рамках державного оборонного замовлення не є значними. Чому так?

- Думаю, що, з огляду на бойової дії на Сході країни, сформувалися дещо інші пріоритети щодо озброєння та військової техніки. Керівництво МОУ чомусь не вважає актуальним сьогодні закуповувати прилади для захисту від радіації, хіміобіології… Хоча цим загрожує північний сусід та й з боку Північної Кореї, Ірану, Іраку є така небезпека. Варто також згадати про хімічні атаки у Сирії. Але, на жаль, наше військове керівництво не бачить у цьому загрози. Як приклад, ми поставили на озброєння нові протигази. Витратили на це два роки. Вони якісні і закуповуються багатьма країнами-членами НАТО. Але у нашому ДОЗ-2018 цього виробу знов немає. Хоча потреба у протигазах неймовірно велика. Єдине, що у нас закуповує МОУ – це димові гранати і сигнальні міни. Три роки тому ми поставили димові гранати на озброєння і налагодили їх серійне виробництво. Вони потрапили у оборонне замовлення на 2018 рік. Мені відомо про випадок, коли наші димові гранати допомогли вийти з оточення українській розвідгрупі, фактично врятувавши життя військовослужбовців. Відомо, що трішки збільшено кількість замовлення цих виробів. Але обсяг ДОЗ дуже незначний. І якщо би ми не співпрацювали з іншими силовими структурами, то не змогли би утримувати колектив у 170 осіб.

 

- Яке співвідношення у обсязі закупівель продукції «Спаринг-Віст Центру» Міністерством оборони України та іншими силовими відомствами?

- МОУ закуповує найменше. Йдеться про 10%, а то й менше. Це при тому, що продукція ТМ «ЕКОТЕСТ» експортується у понад 80 країн світу. Наша дилерська мережа представлена у таких країнах як: Республіка Корея, США, Болгарія, Великобританія, Австралія, Аргентина, Бразилія, Греція, Італія, Єгипет, Казахстан, Німеччина, Канада, Туреччина, Сербія, Японія. Серед замовників продукції ТМ «ЕКОТЕСТ», окрім Міноборони, є Національна гвардія, яка закупила значну партію наших нових протигазів, Міністерство екології та природних ресурсів України, СБУ, МВС України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба охорони, Прикордонна служба Республіки Казахстан та Прикордонна служба Республіки Узбекистан.

 

- Отже, ваше приватне підприємство вимушене й надалі більше орієнтуватися на зовнішній ринок?

— До певної міри експорт, звісно, рятує. Але військові дії на Сході країни вимагають зосередження на допомозі нашій армії. Тому ми зараз зменшили увагу на закордон і фінансово це відчуваємо. Тим не менше, стратегічну ставку таки робимо на іноземного споживача, бо останніми роками обсяги закупівель нашої продукції силовими структурами в Україні дуже незначні.

 

Публікація по темі: РОЗРОБКИ «СПАРИНГ-ВІСТ ЦЕНТР» НА ВАРТІ БЕЗПЕКИ

 

Чотири роки тому ми отримали замовлення від НАТО через німецьку компанію Bruker (вона вважається одним з лідерів з виробництва обладнання для визначення хімічних, біологічних і радіоактивних речовин у світі) на розробку польового приладу радіаційної розвідки SVG-3. Ішлося про заміну усіх приладів радіаційної розвідки SVG-2 у арміях країн Альянсу. Ми цей прилад зробили та сертифікували його по стандартах MIL (MIL-STD-810  — ряд стандартних параметрів для лабораторних випробувань військового стандарту США (United States Military Standard). Нині їх продається приблизно 20 штук на рік. Але маємо надію, що така співпраця продовжиться, і кількість виробів буде збільшено, бо цих приладів у країнах Альянсу працюють тисячі. Відзначу, що то був унікальний прецедент. Ми поки що чи не єдині в Україні, які виключно за свої кошти створили продукт і сертифікували його за стандартами НАТО.

 

Ольга ВАУЛІНА,

агентство «ОПК» для Defense Express

 

Публікації по темі: 

 

«УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА»: НВПП «СПАРИНГ-ВІСТ ЦЕНТР» (ВІДЕО)

 

ЗАХИСТ ВІД НЕВИДИМИХ ЗАГРОЗ

 

180427 cparing 2

180427 cparing 1

180427 cparing 3

180427 cparing 4

180427 cparing 8

180427 cparing 5

180427 cparing 6

180427 cparing 7

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues